Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra készülünk...

Szobatisztaságra készülünk nyáron fiúkkal. Milyen alsónadrág és szandál praktikus?

Figyelt kérdés
Bármilyen öltözködéssel kapcsolatos tippet szívesen várok, most ez a kettő jutott eszembe. Eddig csak Szamos szandált hordtak, nem örülnék, ha abba folyna a pisi. Teljesen csupaszon alul nem lehetnek, max otthon. Társasház közös udvarán, vagy játszótéren lesznek csak szabadban.

2021. ápr. 8. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Ne trenírozd őket, várd meg míg készek lesznek (akár 3 felett, mert akkor könnyebb) és akkor semmi ilyen problémád nem lesz.
2021. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valahogy el kell kezdeni. 3 évesek lesznek, óvodába mennek ősszel.
2021. ápr. 8. 12:54
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem történt ilyen..


Megvártam 2,5 évesen míg minden jel arra mutatott, hogy kész rá..


1 kezemen meg tudom számolni a baleseteket..


Kisebbek amikor csak az alsó lett olyan( naci nem ks), előfordul, ha későn indul..

Bár nálunk ez most télre esett.



Szandi..

Neki tavaly volt adidas, ami ez a könnyű hab szerű, alulról szövet.

Most a crocs-okkal szemezek.

/ ezeket udvaron, strandon viseli.. medencézés, pacsálàs stb miatt/

2021. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Alsónadrág: nekünk a C&A-s vált be minőség tekintetében. Árban is jó. Egyébként legyen jó sok váltás, nadrágból szintén. Lábbeliből a Crocs (vagy bármilyen más habklumpa) jó ötlet.
2021. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Az én fiaim egyszer sem pisilték le a lábbelijüket, eszembe se jutott ettől félni. Nyárra tényleg a legpraktikusabb a Crocs vagy más márkájú gumi szandál, mert csak berakod a gyerek lábát a csap alá, miután sarazott :) Bár anatómiailag, ha bedől a bokája és azért hord Szamost, nem a legjobb egyik se. Tehát vagy-vagy.

Az egyik gyerekem egyébként két hét alatt lett szobatiszta, a másik erre még középső csoportban is bepisilt... ez van (idegrendszeri éretlenséget mondtak az okosok, mert vittem azért ide-oda). Az óvónénik szerint mindig minden csoportban van 1-2 ilyen gyerekük is, ha meg óvódaköteles, emiatt már nem utasíthatják vissza. Ilyenkor az ember, ha programra, játszótérre viszi őket, mindig berak egy plusz gatyát meg alsót a táskájába, aztán átöltözteti, a pisist meg diszkréten becsomagolja egy szatyorba és otthon kimossa. És sokszor rászól a gyerekre, pl. buszozás előtt :D, hogy akkor is menjünk el, ha pont most nem kell. No de ő is csak iskolás lett, kinőtte és másban nem volt elmaradása, sőt.

2021. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem állnak rá készen, hiába kezded el csak az ovi miatt. Augusztus végi, egyébként is idegrendszeri éretlen, fejlesztésre hordott oviköteles gyerekkel megtapasztaltam.

Visszaadtam es kivártam míg kesz lett, addig halasztottunk.

Eredmény: soha nem kellett baleset miatt átöltöztetni, se a játszótér sarkában pisiltetni vagy rohanni haza. Egyik napról a másikra az lett 3,5 évesen.

2021. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Miért, még te sem vagy szobatiszta, vagy mi ez a "készülünk"?
2021. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Bonprixről van a fiamnak sok alsónacija, minőségre kiválóak, pedig nálunk is voltak balesetek. Szandálból pedig pont elég a kicsit minőségibb kínai is, sajnos előfordulnak balesetek.

Nem igazán értem itt a kommenteket, de tényleg :D Az én kisfiam is ovi előtt lett szobatiszta, mivel mondták hogy oviba már annak kell lenni. Igen, voltak balesetek, nem is egy, de végülis mindenféle küzdelem nélkül sikerült letennünk a pelust. Semmilyen érzelmi károsodás nem történt, sőt inkább csomó jó pillanat az ovi miatt :)

2021. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én sem értem a kommenteket, csak az ezzel kapcsolatos öltözködésre vagyok kíváncsi. Nem írtam azt se, hogy mennyire érettek, vagy éretlenek rá, 3 évesen azért próbálják már meg. 7-esnek: a többes szám jogos, nem azt írtam, hogy bekakáltunk, vagy jön a fogunk, mert az nálam is kiveri a biztosítékot, de a szobatisztaságra igenis készül a szülő, de látom, ez a komment nagyon sok kérdésben ott van, biztos élvezik a lepontozást. Azt még nem tudtam meg, hogy mit vegyek, fecske vagy boxer alsó a praktikusabb. : )
2021. ápr. 8. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Az én kicsim fecskét hord. Nekünk ez kényelmesebb, a boxer mindig zavarta. De szerintem ez abszolút a ti döntésetek, vegyél mindkettőt és próbáld ki :)
2021. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!