Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukák ti hogyan szoktattátok...

Anyukák ti hogyan szoktattátok le a gyerkeketeket a pelusrol?

Figyelt kérdés
Az én lányom most lesz jövőhónapban 4éves és sajnos még mindig bepisil egész héten nem volt rajta pelus egy párszor ráűlt bele is pisilt de viszont sajnos többször bepisilt már régebben is próbáltam leszoktatni de a kislányom hallani sem akart róla hogy levegyem róla a pelenkát és én nem akartam erőszakoskodni mert annál roszabb de viszont mostmár tényleg muszály lenne leszoknia mert így már oviba sem mehet sajnos kétségbe vagyok esve valaki tud nekem adni valami tanácsot? Előre is köszönöm

2021. máj. 8. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Levettem


Első nap későn szólt az esetek felében


2 nappal később 1-2 pisi ment be


Azóta elvétve


Egy pár napos visszaesés volt 6 hónap alatt


Viszont éjjelre kell neki a pelus, de ő nincs még 3 éves

2021. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

2 éves a fiam, nem kapott egyszerűen pelust. 1 hete kezdtük, akkor a napot 10 pisis nadrággal és 1 bilibe pisiléssel zártuk.

Mára 1 nagyon max 2 pisis nadrág van, a többi megy a bilibe. Este pelust kap, míg el nem alszik akkor is leveteti, megy a bilire.

2021. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Bocs, hogy itt belekérdezek, de én is épp ezen a leveszem a pelust módszeren gondolkozom. Még nem mertem elkezdeni. Így nem lesz minden tiszta pisi a lakásban?
2021. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Mi most vagyunk túl a pelenka elhagyáson. Levettem róla. Az első napokban konkétan 45-50 percenként a bilire ültettük, ha szólt, ha nem. Ez egyébként a bölcsivel egyeztetve történt. Volt, hogy 20 perccel azután pisilt be, hogy a bilin ült. Egy hét után levettem éjszaka is, de mondjuk ő egyszer általában felébred éjjel, és akkor automatikusan megyünk a wc-re. Most már szépen jelzi is, ha kell neki.
2021. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Levettem a pelust. Szőnyeget feltekertem, kanapét letakartam ronggyal. 2 hét után szobatiszta lett.
2021. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Megvártam míg megérik rá. A leveszem módszer nem működött, mert nem érezte. Tartani tudta, elengedni tudatosan nem. Amikor tele volt a hólyag, bepisilt és nem érezte, hogy mi van. Ez volt 3 évesen. Frusztrálta, hogy nem bírja irányítani és inkább nem ivott. Nyáron a 40 fokban nem volt vicces erővel fecskendőből itatni. Ezért visszakerült a pelenka. 3,5 éves elmúlt mire már érezte, de félt lerakni. Sokat bíztattuk. 2 hónap kellett és magától lerakta, onnan egy baleset se volt.
2021. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

3 év 3 hónaposan (június-július körül) a bölcsiben vették le róla először. Félóránként vitték pisilni.

Szeptemberre, ovira szobatiszta lett.

Éjszakára 4 évesen vettük le a pelust. Kakira is kb akkor kezdte a wc-t használni.

2021. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

Tele van ez az oldal pelenkareklámozóval. A szobatisztaságra való nevelést nem 3 éves korban kell kezdeni, hanem fél éves kórtól. Mikor a gyerek aktívan játszik és mászik le kell venni róla a pelenkát. Már csak azért is, hogy szellőzzön egy kicsit a popója a füllesztő pelenka után.

Aztán ha látjuk rajta, hogy tartogatja a pisit, kakit. Akkor el lehet kezdeni megismertetni a bilivel. Ha sikeresen beletalál, akkor jutalomból nem kell többé felvennie a pelenkát.

Teljesen reális, hogy 1,5 évesen szobatiszták a gyerekek.

A szobatisztasággal kapcsolatban nagy hiba. Ha nem engedjük, vagy bűntudatot gerjesztünk a gyerekben a meztelenkedés és a pisi, kaki tartogatásával kapcsolatban. Persze mindennek meg van a helye és az ideje. Ha valaki beszól a gyereknek, akkor feltétlen vigasztaljuk meg őt, hogy nem vele van a baj. Bilire is csak akkor ültessük a gyereket, ha jelzi hogy pisilnie, kakilnia kell. Hagyjuk a gyereknek élvezni a pisi, kaki tartogatás örömeit. Persze ha olyan program van, hogy nem mehet el WC-re, akkor előtte szólhatunk neki, hogy intézze el.

Egy 3 évest valóban nehéz ügy szobatisztaságra nevelni. Itt a gyerek teljesen megszokta a pelenkát. Sértőnek találja, ha le akarják róla venni. Sőt hisztiből is bepisilnek, bekakilnak a gyerekek. Mert tetszik nekik a megvesztegetés a szobatisztasággal kapcsolatban. Vagy megsértődnek, ha a sokadik sikert, már nem követi dicséret. Esetleg ha mások beszólnak a gyereknek és szégyenli ezáltal a pelenkát. Akkor előfordulhat, hogy úgy dönt leteszi egyik napról a másikra a gyerek a pelenkát. Itt mese nincs szigort is bele kell vinni, együttműködésre kell nevelni a gyereket. Meg kell tanulnia az együttélés szabályait. Hogy óvodában könnyebben boldoguljon.

2021. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
8: Te teljesen hülye vagy!
2021. máj. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6


Egyébként nyilván nem csak a hasamraütöttem ès levettem a pelust, hanem minden jel arra mutatott, hogy érzi és tartani tudja.

A kezdeti balesetek abból fakadtak, hogy elfelejtette, hogy pelenka van rajta, én pedig elhibáztam, mert mellette egy 6 hónapos gyerekem is van, elfelejtettem kérdezni, hogy kell-e neki.

Teszem hozzá, 2 hónap múlva lesz 3 és soha nem kell megkérdezni, hogy ki kell-e mennie, max, ha utazáskor tudom, hogy akkor van lehetősége, utána kevésbé komfortos lesz.


1.



U.i.: éjjelre is csak úgy levétel működhet?


U.i.: nem lesz pisis minden, hisz a nadrág felfogja, a kanapéra pedig alátettem a pelenkázóalátétet..

2021. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!