Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 és féléves kisfiam kéri,...

3 és féléves kisfiam kéri, hogy ne pelust adjak rá, hanem alsót, de nem szól, ha pisilnie kell. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Volt olyan nap, hogy egész délelőtt alsóban volt, vagy háromszor elvittem pisilni, így nem pisilt a nadrágba. Magától viszont nem megy, illetve sokszor nem is jön ha hívom, hogy menjünk, aztán pár perc múlva bepisil. Hogy tudnánk előrébb lépni?
2021. máj. 25. 06:24
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ameddig pelenkát adsz rá, nem fog elindulni a szobatisztaság felé. Úgy látszik, hogy már neki sincs igénye a pelenkára, ez jó dolog.


Az elején vidd el óránként pisilni, akkor is ha nem kell neki. Ha meg bepisil, akkor tudni fogja, hogy az nem jó érzés, így tanul egyébként.

Vegyél neki egy pár darab menő alsógatyát, valami kedvenc mintával, hátha arra jobban vigyáz, hogy ne legyen pisis.

Az elején előfordul bepisilés, ez természetes.

2021. máj. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Reni 28 ***** válasza:
77%
Mi kb 3 hónapja kezdtük, nyáron lesz 3 éves. 2 hónapig folyamatosan bepisilt, volt hogy 5 percenként, mindig csak utána szólt hogy bepisilt, előtte nem. Hiába ültettem rá a bilire, nem történt semmi. A wc-től félt. Aztán nem tudom mi történt, de elkezdett szólni, még mindig van egy két baleset, meg elég sűrűn bekakil, de majd kinövi
2021. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Az én fiam 3 évesen és nyolc honaposan lett szobatiszta. Cáfolnám, hogy addig nem lesz, amíg pelenkat adsz rá - azért ezt gondoljuk már tovább...

Én nem akartam ezzel stresszelni sem ot, sem engem. Az oviba nem kapott, mert az ovonoknek nem felelt meg, hogy délelőtt (csak ebedig volt bent) legyen nyugodtan pelenkaban, majd én cserélem, így ott előfordult baleset. Itthon azonnal kapott pelenkat. Szóval 3 év és 8 honaposan szólt, hogy nem kell pelenka, és azóta gyakorlatilag teljesen üzembiztos.

2021. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden gyerek szereti tartogatni a pisit. Az a baj, hogy nem engeded neki és így reagálja le.

Ha nem fogadjuk el a gyerek igényeit, ő sem fogja elfogadni a miénket. Hiszen ha nincs elfogadás, akkor szeretet sincs. Mert a szeretet az az őszinteséget, tiszteletet, megértést jelenti. A szeretet hiánya okozza legtöbbször a gyerek visszamaradását a fejlődésben.

2021. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van itt olyan, aki lepontozta a válaszomat, az indokolna? 3-as
2021. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk már nincs ez az 5 percenkénti pisilés, ahogy írta az egyik válaszoló. Próbálkoztam már korábban is a pelenkalevétellel, és akkor előfordult, hogy 10 perc alatt háromszor pisilt be, így visszaadtam rá. Most kibír órákat is, ebből gondolom, hogy érett már rá. Tegnap és ma egyszer-egyszer szólt, 1-1 baleset volt.
2021. máj. 26. 13:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!