Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Van egy kislányom, aki októberben tölti a 4 éves korát. Már szó szerint mindenhogy próbáltam leszoktatni a pelenkáról

(Szépen, játékosan, más kisgyerekekkel bevonva, ovodai látogatással, új játékok igéretével és megvételével, egész napos/hetes figyelem eltereléssel) és mostanában azaz a mindet kipróbáltam után "csúnyán", enyhe fenyegetéssel (csak akkor kapsz ezt vagy azt, meg a csak akkor mehetsz ide oda ha levesszük a pelust)

Túl ragoztam magam bocsi..

Egy szóval MINDENHOGY próbáltam de nem hatott semmi.

Már annyira rá vagyok görcsölve, hogy megtettem azt a lépést miszerint nem vettem kövi csomag pelenkát.

(Tudni kell, hogy még nem ovis, és szeptemberben kezd, de csak azzal a feltétellel fogadja be az ovoda ha szobatiszta. Nincs más lehetőségem másik oviba..Ha nem megy, jön a bünti nekem, illetve rám száll a gyámügy.)

Szóval ott tartottam hogy nem vettem pelenkát de egyébként van itthon kb 10db amit eldugtam.

Eddig elhitte, végzi a dolgát bilibe de van hiszti a pelenkáért.

Wcre ráül és nem jön semmi, a bilit annyira nem kedvelem, mert lássuk be, az oviba sem bili lesz, hanem kicsi wc. És a bilivel még az a gond hogy egész nap rajta ül..onnan iszik, onnan nézi a mesét, ha mondom gyere játszunk, akkor jön a sírás, hogy dehát ő pisil így ő onnan szeretne játszani..ez szerintem nem normális.

Ez már haladás hogy a bilire ül, tehát ez is valami.

De mivan akkor ha mennünk kell valahová? Ha olyankor adok rá pelenkát ,akkor az egész eddigi munka felesleges volt mert akkor tudja hogy van még ott ahol az volt.

Az esték nem érdekelnek mert vízhatlan gumis lepedő van a kiságyán, igy ha bepisil semmi gond.

NADE.. busszal járunk mindenhová, illetve a játszótér, és ha nekem pl hivatalos elintézni valóim vannak?

Ezeket hogy kellene megoldani?


Bocsi ha hosszzzuuu es nyavajgós lett.



2021. júl. 11. 18:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Ezt olyankor érdemes elkezdeni, amikor nem kell menni sehova.

Nem tudom, hogy milyen ügyintézésed van, de halaszd.

Gyalogtávra menjetek. Előtte pisiljen.

Vehetsz mosható leszoktató bugyit, ami nem pelenka, nem szív fel mindent, de nem lesz mindene balesetes.

Játszótérről egyszerűen hazafordultok, ha besikerül.

Minden rendben egyébként vele neurológiailag?

Az én gyerekem oxigénhiánnyal született, lassabban fejlődik az átlagnál, de még ő is szobatiszta lett 3 év 8 hónapos korára. Igaz, ugyanígy le kellett imádkozni a pelenkát, legalább 2-3 hónappal korábban képes lett volna, de nem volt hajlandó, viszont onnantól nem volt baleset.

2021. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Már nem azért de oviba kötelesek felvenni 3 éves kortól, ha szobatiszta, ha nem...
2021. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Vidd el kivizsgálásra (a háziorvosnál/gyerekorvosnál kezdj). Ha minden rendben van, akkor érdemes elvinni vásárolni, hogy ő választhassa ki a bugyikat, és persze tudatosítani benne, hogy vagy pelenka vagy bugyi. Aztán rövidtávra nyugodtan mászkáljatok bárhová, játszótér, gyalog bevásárolni, de mondjuk ne legyen messzebb a hely gyalog 15 perctől. Aztán ha bepisil, akkor úgy marad, amíg haza nem értek.

A bilit meg pakold ki a fürdőszobába/WC-be, semmi keresnivalója a lakás egyéb pontján. Ha nem tudja magát közben szórakoztatni, akkor nem akar egész nap azon ülni.

2021. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
Ovi köteles felvenni. Gyámügynek ehhez semmi köze. Viszont jó úton haladsz hogy lelkileg tönkre tedd. Ha még nem érett rá hiába kínzod. 5 éves korig normális, ha addig sem megy vidd orvoshoz. Fiam is majdnem 4 volt mikor egyik pillanatról a másikra szobatiszta lett nappalra, akkor tudta szabályozni az izomzatát.
2021. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Lehetetlen hogy halasszam, mivel házvásárlás/költözködés előtt vagyunk. Illetve apuka hétfőtől pétekig hajnalban elmegy és csak este 7re ér haza munkából, igy mindenhová jönnie kell velem.

Minden rendben vele, sőtt "túlfejlett" mindenki azt hiszi hogy kb 5-6 éves, ez külsőleg is illetve agyilag is megmutatkozik nála.

Igzából semmi olyan nem történt vele ami akadályozta volna a leszokásban.

Már másfél éves kora óta próbálkozunk :(

2021. júl. 11. 19:00
 6/18 A kérdező kommentje:

Most voltunk az ovis beiratkozáson, és ezt mondták szóról szóra hogy ők nem hajlandóak pelenkázni senkit. Viszont ha nem viszem akkor várhatom a gyámügyet, illetve azonnal megvonják a családi pótlékot (amivel egyébként nem sokra lehet menni) 😅

Nade ezt mondták 🤷‍♀️

2021. júl. 11. 19:05
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Megelőző lépésként kapcsold be te a gyámügyet: vázold fel nekik, hogy az ovi nem veszi be a pelenkás gyerekedet, mit csinálj.
2021. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Ez így van, nem pelenkáznak, nem pelenkáHATNAK. De ha kell, minden pisi után átöltöztetik a gyereket.
2021. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez legyen az òvoda problèmàja. A gyerek òvodakòteles, de pszichològiailag vagy idegileg mèg nem èrett a szobatisztasàgra. Fejlôdniük kell, nem minden gyerek ugyanùgy èrik.
2021. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Akkor majd öltóztetik. Bár ez elég rossz lesz szegénynek.

Ha 1,5 éves kora óta terheled valamivel amire nem áll készen, csak lelki problémát okozol neki. Ne stresszeld szegényt, ha alkalmas lesz rá le fog szokni róla.

2021. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!