Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy lehet rávenni, hogy...

Hogy lehet rávenni, hogy kakiljon a bilibe? Csak pelusba akar.

Figyelt kérdés

Pedig már pisilni nem is akar pelusba, csak bilibe. Bepisilés se nagyon van. De ha szól, hogy kakilni kell, pelust kell ráadni, mert ha megemlítem a bilit, kiborul és képes inkább visszatartani. Egyszer mondta, hogy nem akarja, hogy koszos legyen a bili, de hiába próbálkozom azzal, hogy teszünk bele papírt és akkor tiszta marad vagy hogy kakiljon a nagy wc-be szűkítővel, semmi nem jó, csak a pelenka.

Akinél volt hasonló, mi vált be? Majd az idő megoldja? Vagy tudok tenni valamit?


2021. júl. 14. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekkel csináltuk ezt végig.

Fiamnál egyszer egy kevés kaki ment a pelenkába. Feleségem értelemszerűen kidobta a pelenkát, kevéssel később ismét ingert érzett a kisfiam. Feleségem hirtelen azt mondta, nincs több, mert az előbb elhasználtuk. Akkor a WC-be kakilt, és át lett törve a lelki gát, onnantól soha többé nem kellett pelenka a kakiláshoz. (Előtte már százmilliószor biztattuk, elmondtuk hogyan működik a dolog stb. stb. De ezt a lelki gátat neki kellett áttörnie.)

Kislányomnak ugyanígy magyaráztuk, sőt a fiamat is kértem, hogy ő is mondja el neki. Újra és újra kérte a pelenkát. Aztán egyszer csak ő mondta, hogy kakilni kell és WC-be akar. Odaraktam, feleségem alig akarta elhinni, hogy tényleg sikerült. Utána agyon dicsértük, és persze többet ő se kért pelenkát.


Szóval okos nem tudsz lenni. Ki is kell várni, biztatni is kell, és esetleg olyan cselt is bevetni, mint a fiunknál.

Egyébként mindegyik már bőven 3 éves elmúlt, fiam 4 is elmúlt, mire ezek bekövetkeztek.

2021. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az idő megoldja.

Mindkét gyermekemmel végig csináltuk. Csak az egyikkel 1 évig. Másikkal 2 hétig.

2021. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A húgom majdnem öt éves koráig csinálta ezt. Én pelenkáztam nyáron és egyszer nagyon kiakadtam, hogy ekkora gyereket már milyen rossz pelenkázni. Akkor azt mondta, legközelebb megpróbálja a vécébe. Sikerült. Pszichológusnál is volt vele anya, ott azt mondták, minden ok, csak egy kis rossz berögződés, magától elmúlik.
2021. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A nagyobbik lanyomnal pont forditva mukodott, siman belekakilt, de pisilni nem akart. Idovel azert megoldodott. A pici viszot kakilni nem akart, mar bilizett, de a kaki bugyiba ment. Aztan hasonloan mint az elso hozzaszolo eseteben, egyszer az eleje bugyiba ment, megprobalta visszatartani, raultettem a bilire pisilni, belekakilt, agyondicsertuk, onnantol mar nem volt gond. (Bocsi, hogy ekezet nelkul)
2021. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!