Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 éves 4.napja nem kakil,...

2,5 éves 4.napja nem kakil, mit tehetek? Épp szobatisztul és fél a kakitól, direkt visszatartja.

Figyelt kérdés

Ráadásul pont még ma Horvàtorszàgban vagyunk. Holnap megyünk vissza, elvileg délutàn 2 körül már otthon kell lennünk ha normális a forgalom.

Pont utazás előtt 1-2 héttel indukt a szobatisztaság, de a kakival már akkor is gondol voltak. Az utolsó 2 kaki az udvaron landolt és nagyon megijedt tőle, teljesen hisztérikus rohamot kapva hogy mi ez meg kakis a feneke..a 2.eset után fél óràt ült a bilin ès egész este 15 percenkét sírva fakadt. Pedig soha semmi baja nem volt a kakilással.

Na most ejöttünk szombaton nyaralni, és aznap este kakilt, azóta meg semmi.

Mióta itt vagxunk mindennap evett gyümölcspürét és joghurt italt is (direkt erre gondolva pakoltam). Már szinte percenként kinálom korpakekszel de semmi, és ha beszélünk is róla tiltakozik, nem akar kakilni.

Tegnap kapott egy fél tevás glicerin kúpot, de nem volt igazi hatása. A védőnőt ma felhívtam, azt mondta adjak neki egy egészet ma megint. Ő tovàbb nem várna. Ami baj hogy igaza van, mert utazàd alatt holnap a nap első felében biztos nem fog kakilni. Utána meg ki tudja, bàr akkor màr ha sikeresen hazaérünk elvihetem kórhàzba.

A kúpon egyèbként az àll hogy 3-6 éveseknek csak fél kúpot szabad adni alkalmanként. Szerintetek adhatom az egészet úgy hogy tegnap kapott egy felet már?

Most bevallom màr nagyon vàrom hogy otthon legyünk és tudjunk segítséget kérni ha kell.

(Persze tökre félek tőle hogy emiatt meg aztán végképp rossz élménye lesz és még nehezebben fog majd kakilni)


2021. aug. 4. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Adj egy egészet de elég nagy gond ha nem használ, mert annak már használnia kell, ha nem,akkor sajnos beöntés :(

A dolog amugy nagyon gyakori ilyen korban

2021. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én beöntés előtt ajánlom megpróbálni a gyerekeknek való Laxacleant. Az egészet be kell tolni. Jobb, mint a kúp, kevésbé rettenet, mint a beöntés. Emellé tudom javasolni a Kubu kisüveges multivitaminját, nekünk az szinte mindig segít, persze nem akkor, mikor már napok óta tartogatja.


Olyan 3-4 éves lehettem, mikor kórházban kaptam beöntést, borzalmas volt. Azóta eltelt 30 év, még mindig tökéletesen emlékszem rá, szóval csak a legvégső esetben javaslom.

2021. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a glicerines kúp nem használ az a legvégső eset,akkor már be van sülve a széklet,ezzel egyutt valóban jó a sok.rostos de ezen túl vagytok már gondolom.
2021. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Laevolac szirup. "Hígítja" a kakit, nem fog fájni ha végre kakál. Na meg kicsit beindul tőle a bélmozgás is.
2021. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémánk volt nem rég, a 3 évesemmel.

6 napja nem kakilt akkor már -igaz, a meleg miatt nem is nagyon evett, csak levest, dinnyét, meg fagyit. 4. naptól adtam Neki Dulcolax-ot -semmi. 6. napon 1 egész glicerines kúpot- kevés eredményt hozott. Másnap újra adtam Neki egyet, na az megoldotta végül.

Mi is megijedtünk, meg Ő is. Őszintén elmagyaráztam Neki, hogy ha nem sikerült volna, akkor kórházba kellett volna már mennünk, hogy kimossák belőle a kakit, mert nagyon nem jó, hogy ilyen sokáig bent tartogatja, mert utána, ha már akarja sem fog menni, csak segítséggel. Elmagyaráztam, hogy ezt szorulásnak hívják, és hogy miért nem szabad eddig eljutni. Utána még néhányszor kérdezett ezzel kapcsolatban, amelyeket megválaszoltam.

Ezt követően még 2 napig adtam Neki Dulcosoft-ot, hogy biztos lehessek benne, hogy túl vagyunk a nehezén, és már működnek a dolgok, meg hogy egy kicsit átlendítsem ezen a 'nem sikerül a kaki' témán.

Azóta eltelt 2-3 hét, és már rendszeresen szól, 1-2 naponta van kaki, és rá is szokott kérdezni rendszeresen, hogy akkor ez így most rendben van-e, és így nincs-e szorulása.

Mindig megdícsérem, hogy most milyen ügyesen figyel rá, szól, és, hogy milyen okos, hogy megértette, hogy nem szabad tartogatni. Eddig működik.

2021. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Kérdezted tőle, hogy kér pelust kakiláshoz,inkább mint szenvedjen.

Sok gyereket ismerek akinek a kaki elengedése tovább tartott.

2021. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Közben a 2.kúp segített. Nem mondom, hogy nagy kaki volt, de 2 részletben egy rendes adag, viszont már elég kemény, gombóc szerű széklet távozott. Fájt is neki, vérzett is kicsit, ès a kúp is kijött amúg . Holnap ha hazaérünk biztos én is adok még neki valamit, amiket írtatok, de már annak is örülök, hogy ez kijött. Persze nagyon sírt és nehezen engedte ki, de kiengedte, szerencsére. Talán otthon már kiengedi majd a maradékot is, de vagy laevolac-ot vagy dulcosoft-ot biztos adok még vagy 2 napig.

Hálás vagyok a válaszaitokért.🙏

Köszönöm.

Igen, kérdeztem már nagyon sokszor hogy kér-e pelust vagy hova akar kakilni. De ezügyben még nem igazàn jutott dűlőre. A pisivel semmi ilyen gondunk nincs.

Most hogy épp itt tart, gondolom nem segített a helyváltozás sem, meg a sok program. Féltünk is tőle, de már nem tudtuk lemondani. Örültünk hogy első nao viszonylag problémamentesen belekakilt a pelusba, de utána akárhányszor jött az inger visszatartotta.

Gondoljátok, hogy holnapig megteszi ez az egy napi adag kaki, így 4 nap után? kicsit megnyugodhatok míg hazaérünk?

2021. aug. 4. 20:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Mikor látod, hogy visszatartja adj rá pelust, te is írtad első nap a pelusba könnyen bele kakilt.

Ez sajnos sok gyereknek nehezen megy a bölcsibe nem egy ilyen gyereket láttam, és egyre risszabb lett, tartotta olyan golyót nyomott ki hogy szétrepedt a feneke.

2021. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindig van rajta pelenka, mivel az egész folyamat csak 2 hete kezdődött, és ő maga is kéri, hiába pisil a bilibe a tiszta pelust. Tehát ha akarna nyugodtan belekakilhatna.🤷🏻‍♀️

Közben màr hazaértünk, bízom benne hogy itthon helyre áll a dolog, de azért beszerzek 1-2 dolgot ami biztos ami biztos segit ha baj lenne.

2021. aug. 5. 20:06
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az aszalt szilvát, ha nem hoz sikert maga a gyümi akkor áztasd vízbe estére, reggel meg itasd meg vele a levet hátha.
2021. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!