Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek ez kakielleni...

Szerintetek ez kakielleni kuzdelem ?

Figyelt kérdés
2.5eves fiammal 2-3hete ezzel kinlodunk hogy a kakit visszatartja mert mikor kiakar jonni elvileg faj neki.. regebben is volt h 2napig nem volt szeklet de hagytam hagy tegye a termeszet a dolgát, mert aztan siman kinyomta .. de 2-3hete kb akkor volt az elso rossz elmenye ezzel kapcsolatosan ugyanis 5napig nem volt neki kaki es akkor nagyon megszenvedett , szornyu volt nekunk is latni ahogy fajt neki .. azota is folyamatosan ezzel van a gond hogyha jon a kaki akkor sír hogy faj neki de miutan kijott mar semmibaj.. ma mar 4.napja hogy nem jott ki neki teljesen ..tegnap elott este kapott egy kupot amitol masnap reggelre sem volt szeklet csak a kup es kicsi “lével” az a lenyeg hogy nem volt kemeny bocsi mashogy nem tudom fogalmazni.. ma pedig vettunk laxacleant azt is hasznaltuk neki rogton be is akart neki indulni a dolog de nagyon sirt hogy faj neki ilynkor lefő nagyon,neha tiszta libabőr es kuzd de nem tudom hogy azert hogykijojjon vagy azert hogy ne jojjon :/ nalatok isvolt ilyen? Haziorvoshoz szerintem hetfon bemegyunk

#székrekedés #Kakiellen
2022. febr. 5. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem, de a bölcsibe minden évben van 1 ilyen gyerek.
2022. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Az én fiam dettó ugyanez. Épp az előbb írtam le egy másik kérdéshez.


Nálunk már hónapok óta tart. Nem tudom miért alakult ez ki. Korábban elvonult, megoldotta, majd szólt hogy cseréljünk pelust. Most meg napokig visszatartja. És szenved. A második ilyennél írtam a gyerekorvosnak, hogy mit tehetnék. Annyit mondott hagyjuk békén, majd megoldja magának. Rosszul esett ez a semmit mondó válasz. De nyilván látott már sok ilyet.


Én egy kolléganőmtől kaptam egy jó tippet. Amire felhúztam ugyan a szemöldököm, de úgy voltam vele, hogy egy próbát megér, rosszabb nem lesz tőle. Napi egy kis kanál mogyoróvaj. Nem nutella, hanem igazi mogyoróvaj. Nálunk bevált, továbbra is vissza akarja ugyan tartani de nem tudja, mert így elég lágy a végtermék. Könnyen kijön. Az egyetlen baj, hogy nem tudom rávenni minden nap hogy egyen. Ha ilyet nem akar enni, akkor kap "vitamint" ami nem más mint egy teáskanál tökmagolaj, egy teáskanál mézzel összekutyulva. Ezt is szívesen eszi és bár nem annyira hatásos mint a mogyoróvaj, de azért ez is egész jól bejön.

Fogalmam sincs mikor oldódik ez meg végre, nálunk már valamivel több mint fél éve tart. De nyilván nem marad így örökre, csak nehéz kivárni a végét.

2022. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk a megoldás a figyelemelterelés volt, könyvet olvastunk a vécén ülve, de a nagyobbal egy alkalommal az is előfordult, hogy beültettem bilivel a tévé elé, miután több alkalommal visszatartotta egymás után, és már aggódtam (a férjem nagy felháborodására).


Nyilván vannak gyerekek, akiknél komolyabb ezzel kapcsolatban a szorongás, nekünk szerencsére ezzel megoldódott.

2022. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!