Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan ösztönözzem szobatiszta...

Hogyan ösztönözzem szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Tudom hogy érettség kell hozzá de szerintem ez meg van nála. Nagyon okos, értelmes a fiam. 3 éves és szeptembertől megy oviba. Az ovivezető közölte velem hogy törvény ide vagy oda, ha nem szobatiszta nem vihetem oviba. Sajnos nem tudom megtenni hogy máshova írassam be. Érdekli a bili, a wc is és minden ami ezzel kapcsolatos. Ott tartunk hogy a nadrágot és pelenkát leveszi, ráül a bilire de sajnos nem kakil/pisil de látom hogy nyomja. Vagy bekakil és azután szaladna a bilire. Mindig dícsérem, támogatom de olyan mintha nem haladna egyről a kettőre. Mit tegyek, nektek mi vált be?
2022. febr. 20. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Amíg ő maga fel nem ismeri az ingert és azt nem érzi időben, addig semmit sem tudsz csinálni. Ez nem ösztönzés kérdése. Ha ő érzi, hogy pisilni kell és akkor ül rá a bilire és belepisil, akkor lesz érett rá. És ezt sehogyan sem tudod ösztönözni. Ezt neki kell éreznie. Egyébként, hogy megnyugtassalak, a fiam szeptemberi születésű, hó végén töltötte a 3-at, szeptember elején ment oviba. Májusban, mikor írattam be oviba, még hírből sem ismertük a szobatisztaságot. Aztán júniusban szobatiszta lett, júliusban pedig ágytiszta is. Szóval legyél türelmes, menni fog az. :) Én azt figyeltem meg, hogy mindig elbújt a pelenkával a fenekén a fiam, mikor kakilni kellett és jött is, hogy tegyem tisztába. Illetve nyár révén levettem kint a pelust és ott is, ha pisilnie kellett, akkor már láttam, hogy érzi, hogy kell neki. Na, ekkor került le a pelenka.
2022. febr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igazából nem akarom siettetni egy picit sem, mert tudom hogy úgy fejlődik ahogy azt kell és majd megéred rá. De az óvoda miatt nagyon jó lenne, állítólag nem veszik fel ha nem lesz szobatiszta. Annyira rossz ez a helyzet.
2022. febr. 20. 21:27
 3/3 anonim ***** válasza:

nagyon messze van még a szeptember és szerintem teljesen jól halad.

az én fiam úgy lett egyik napról a másikra szobatiszta, hogy mondogattuk neki, hogy ő már nagyfiú (3 éves) és már tud beszélni, szóljon, ha kell neki és megyünk a bilire. előtte még csak rá sem ült a bilire és még nem isigazán vetkőzik egyedül. egyszercsak megérnek rá.

2022. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!