Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Rögtőn WC-re szoktatás bili...

Rögtőn WC-re szoktatás bili kihagyásával?

Figyelt kérdés

Volt, aki úgy szoktatta szobatisztaságra a gyerekét, hogy egyből WC ülőke szűkítővel kezdtek, és nem biliztek?

Nyilván ehhez fellépőke is kell a WC-hez, illetve hogy elég nagy legyen a gyerek, hogy biztonsággal használja ezeket.

Mik a tapasztalatok, ez működhet?



#szobatisztaság #WC #bili #Wc ülőke szűkítő
2022. jan. 26. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia nálunk simán működött. A bili csak a kocsiban volt ha bármikor kellene de ennyi.
2022. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is teljesen jól működött. Ő magától akart wc-re ülni, a bilit nem szerette.

Mi is a kocsiban tartottuk a bilit, ha véletlen valahol kellene.

2022. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányom sem bilizett. Izgalmasabb volt neki a rendes wc, mert a felnőttek is oda járnak. Volt egy sámlija amiről fel tudott ülni és kész. Utána lecseréltük a wc ülökét családira, amit kb 1 hónapig használt, aztán már a rendes ülökébe kapaszkodott.
2022. jan. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
"aztán már a rendes ülökébe kapaszkodott." ???:-)
2022. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ez a családi WC ülőke jópofa, nem is hallottam ilyenről eddig!

Mennyi idős volt a gyereketek, mikor elkezdett átszokni? Majdnem 18 hós a lányom, vajon már lehetne?

2022. jan. 26. 11:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4nek írom, hogy igen. Nem kellett már a gyerek ülőke sem, és muszáj kapaszkodnia hogy ne essen bele a wcbe.

Szerintem jó dolog a családi ülőke, mi azért vettünk hogy majd a 2. gyerek is tudja használni.

Nekem később lett szobatiszta, 2,5 évesen nyáron, mivel téli gyerek. Nem siettettem, megvártam míg megért rá. Így viszont pikk-pakk ment.

2022. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, most látom a humort mögötte. Nem úgy kapaszkodott 😆
2022. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6# köszi!

Én sem erőltetném, siettetném, nem is látom rajta még, hogy megérett volna az elkezdésre (nem jelzi a pisit, kakit, illetve utólag, ha rákérdezünk, hogy van-e kaki a pelusban, akkor rámutat, de magától az se érdekelné perpillanat, ha egész nap a teletojt pelenkában ülne). Emellett még nem beszél egyáltalán, bár mutogatva, hangokkal kiválóan megérteti magát.

Amiért felmerült, az az, hogy a férjem szülei állandóan a bilivel b@sztatnak kb 13 hónapos kora óta, és már a férjem is kezdte átvenni tőlük, hogy ugyan mikor kezdhetjük a szobatisztaságot. Én preferálnám a bili kihagyását, nem mellesleg egyáltalán nem akarom a gyerekre erőltetni ezt az egészet. A jelek hiányából meg abszolút korainak érzem még.

2022. jan. 26. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

A második gyerekkel már mi sem szórakoztunk a bilivel, ha tudtam volna, hogy létezik olyan wc deszka amibe be van építve a szűkítő, akkor olyat vettem volna.

Nem volt semmi gond bili nélkül, igaz már 3 éves múlt ekkor

2022. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Vettem bilit, anyukám nyomására, de még sosem használta a kislányom. A wc kezdte el érdekelni hiszen mi is azt használjuk, így a szűkítő vált be fellépővel. Szerintem mindent jól csinálsz, nem szabad és nem is lehet erőltetni.

Látni fogjátok majd a jeleket (egyre hosszabb időre marad száraz a pelus, zavarja majd ha bekakilt vagy túl sok a pisi, elbújik kakilni, mondja ha készül a kaki kijönni).

2022. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!