Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tanítottátok szobatiszt...

Hogyan tanítottátok szobatisztává a kisbabát? Melyik a legkönnyebb legjobb módszer ? Mikor kezdtétek el?

Figyelt kérdés
2022. márc. 10. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tanítottam sehogy, picivel 2 éves kora után egyik napról a másikra elhagyta a pelenkát nappalra és éjszakára is. Korábban csak kérdezgettük tőle, szeretne-e bilire ülni és ott végezni a dolgát, amíg nem érdekelte nem erőltetem. Aztán egyszer csak ráült 🤷🏼‍♀️
2022. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem kisbaba már olyankor, hanem kisgyerek. Én nem tanítottam, néha olvastam nekik való mesét a szobatisztaságról és hagytam. A lányom másfél évesen szólt, ha kakilt a pelusba, később 2 évesen elkezdte zavarni a pelus, játékból bilizett a babáival, aztán már nem fogadta el a pelenkát, ha ráadtam lerángatta. 4 nap alatt lett teljesen szobatiszta éjjel nappal.

Fiammal ugyanezt csináltam, de ő lassabban ért meg rá, 2,5 évesen lett nappalra teljesen szobatiszta, estére még kapott pelust, mire kezdte az ovit elhagyta.

2022. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
A szobatisztaság nem tanulási hanem érési folyamat. Ha a gyerek nincs még rá megérve akkor akár a fejedre is állhatsz
2022. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
EC-t megéri kipróbálni akár pár hetes kortól is. Ez később segít a szobatisztaságban is. Nagyokkal is el lehet természetesen kezdeni.
2022. márc. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Kisbabának fél éves kor alatt szokás nevezni a gyereket, babának egy éves korig, utána kisgyerek a normális megnevezés.


Másrészt a gyereket nem kell tanítani a szobatisztaságra, ha eléri azt a szintet, hogy képes erre, akkor szól, hogy neki nem kell pelenka többé.

Négy gyerekem van, mindegyik két- két és fél éves kora körül jutott el eddig, ezután tényleg csak ritkán volt baleset, általában azért, mert a levetközésnél valami nem sikerült.

2022. márc. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem tanítottam, nem kényszerítettem bilire. Volt a fürdőszobában egy bili, tudta mire való. Vettünk bugyi pelust, amit le tudott húzni. Amikor megérett rá, akkor szobatiszta lett, körülbelül 2,5 éves korában.A kicsik nem egyformán érnek.
2022. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem tanulnia kell, idegrendszeri érettség befolyásolja. Ha érett lesz rá, zavarni is fogja a pelenka.
2022. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint az èjszaka àtalvàsa, idegrendszeri dolog. Segìthed persze, egyutt valasztani a bilit, stb.

A lanyom 1,5 eves kora ota bilibe kakil/pisil. 2 eves koratol ejszakara is szobatiszta, pedig semmi extràt nem csinàltunk.

2022. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fiam 3 évesen érett meg rá, 3 hónap múlva szobatiszta lett.

Időnként bilire ültettem (kb 2-3 óránként) ha pisilt, tapsoltunk. Aztán bugyit kapott, párszor bepisilt, aztán kialakult hogy előre szólt hogy jönni fog. Éjszaka sosem volt baleset. Reggelente mindig száraz volt a pelenka is előtte.

2022. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
Segíteni lehet a folyamatot. Egyrészt a mosható pelenkában jobban érzik a pisit-kakit, hamarabb megtanulják azonosítani a jeleket, hogy bilire kell menni. A másik valóban az EC, azaz "elimination communication", vagy természetes csecsemőhigiénia. Olvass utána, sokféleképpen lehet, már pici kortól. A lényege, hogy te azonosítod a jeleket, hogy pisilni-kakilni akar és a bili fölé tartod. Egész picik is tudnak jelezni.
2022. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!