Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Aki lakásban lakik, az is...

Aki lakásban lakik, az is csak nyáron kezdheti el a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés

Nálunk ugye nagyjából állandó a hőmérséklet, 24 fok télen, 28 nyáron. Udvar nincs. Bárkit kérdezek, mindenki azzal jön, hogy nyáron kell elkezdeni. Miért?

És legkorábban mennyi idős korban lehet elkezdeni?



2022. ápr. 7. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Azért szokták a nyarat ajánlani, mert akkor a hőségben amúgy is csak egy bodyt adsz a gyerekre, és nem kell nagyon beöltöztetni. Mi is lakásban lakunk, de most azért van nadrág is a gyereken. Nyilván kényelemesebb a "balesetek" szempontjából, ha nincs annyi ruha, ami átázhat. Mi 1,5 évesen akarjuk majd elkezdeni a szobatisztásgra szoktatást. Ez sokak szerint korai, de anno velem is ilyenkor kezdték a szüleim, szóval mi ebben követjük a családi mintát.
2022. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem bármikor el lehet kezdeni. Azért mondják ezt, mert akkor nem ad rá az ember annyi ruhát. Aki pl. bodyt hord még, annak sem kell, mert nem fázik meg a dereka, és egyből le lehet úgy húzni róla a nadrágot.
2022. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%

A nyár mellett én azért döntöttem, mert az udvaron, vagy ha véletlenül úton jött rá a fiamra a pisika, akkor nem fázott meg a dereka, ameddig elintéztük a dolgát. Mert az elején még tök lassú volt a nadrágtologatásban, pl., Ügyetlen volt a pisiléssel és sikerült nadrágra mennie, s ilyenkor nyáron könnyebb átcserélni egy kisgatyót, mint télen.


Bár nem releváns, de nálunk télen 20 fok van, meg is halnánk 21 felett. Nyáron is csak szenvedünk a melegben mind.

2022. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan kezd el ha azt érzed a gyermeked érett már rá :) minden gyerkőc más.. van aki már másfél éves korában szól, van aki 3 éves kora körül szokik le.. nincs erre pontos adat: hány hónapos-éves korban kezd el leszoktatni. Te ismered a legjobban a gyermekedet, ha azt érzed kezd megérni rá akkor hajrá! Régen volt szokás főleg falun, hogy nyáron szoktatják le a gyerekeket amikor egy bugyiban is lehetnek az udvaron és nem kell félni, hogy megfázik ha véletlen baleset történik.. semmi más oka nincs.. Lakásban laktok, nem udvarra viszed ki.. egyelőre úgyis pelust adsz rá ha elmentek vhova, ne legyen probléma.. :)
2022. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Azért simán megeshet, hogy majd a játszótéren kell átöltözni.
2022. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én decemberben keypzdtem kertesházban is



Azèrt elônzôsebb a nryár, mert kevesebb ruhàt kell cserélni baleset esetên..


Nem az overálr, és az atyaúristent is...

A szandi hamarabb szàrad, mint a téli bakancs.


( amúgy a télen levett pelussal sem volt nálunk különösebb baleset, de érett is volt a szobatisztaságra

2022. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nincs az, hogy kell! Csak könnyebb nyáron. De bármikor lehet.
2022. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!