Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ennek ìgy van èrtelme?

Ennek ìgy van èrtelme?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok, olvasgatok, meghallgatom az "öregeket", de mindig a szìvemre, ösztönömre hallgattam, eddig be is jött pl a hozzátáplálásnál, már szèpen eszik kanállal is a kisfiam, hagytam pròbálkozni, maszatolni stb. Most nem igazán tudom mit csináljak ezzel a biliztetès dologgal. Már a gyerekorvos is bìztat, hogy kell vele ismerkedjen. Vettünk egy zenèlőset, tetszett neki, de kb 5 mp-t ült meg rajta. Most 3 reggel egymás után is belepisilt èbredès után. Termèszetesen örömtánc, taps, minden. Már megül rajta szèpen, de èn raktam rá. Nem sìr, nem tiltakozik. Ma is belepisilt egy idő után. Nyilván tudom, ennek köze sincs a szobatisztasághoz, de hogyan kell ezt akkor elkezdeni? Mai mottò, majd ha megèrik rá, ráül, idegrendszer függő ugye. De a gyermekorvos szerint nem kell azèrt kivárni a 3 èves kort. Most 19 hònapos. A mamák szerint règen sem vártak soká vele, ez csak ma lett divat. Hát nem tudom, ez ìgx járhatò út lesz? Ha pl minden nap 3x ráültetem? Ki hogy kezdte ès mikor? Egyèbkènt kakinál jelez, hog "be", megkèrdezem bekakáltál? "Be" ès be is van kakálva. Köszönöm szèpen.
2022. jún. 24. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Bőven jó ez így! Én is így kezdtem, sőt volt hogy úgy ült rajta hogy közben könyvet nézegettünk. Akkor érett meg a szobatisztaságra, amikor már ő jelzett valamilyen módon hogy mennie kell. Illetve amikor reggelente száraz volt a pelus. Az egy jó jel volt már.

Eleinte magától sose ment bilire az én fiam sem. Időnként megkértem rá, pisilt is, tök jó. De ettől függetlenül ha nem volt rajta pelus, bepisilt. Amikor már magától is néha ráült, akkor kezdtem neki bugyit adni, amikor becsurrant, mostam. De kiemelném, hogy ez a folyamat nálunk legalább fél-1 év volt! Sokáig tartott.

Viszont amikor reggel ébredéskor már száraz volt a pelus a heteken át, az volt az a pont, ami után már kevesebb volt nappal a baleset.

2022. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszi. Nálunk full el van ázva a pelus reggelre, csurig van, tudom, mèg marha messze a vège ennek, de nyár van, gondoltam bepròbálkozok, aztán meglátjuk. Nyilván, ha ordìtana, ilyesmi, elraknám. Pl a barátnőm ìgy járt, el kellet raknia a bilit, mert fèlt rajta a kisfia. Èn sem erőltetnèm, de ha megül rajta ès pròbálkozunk, az csak nem rossz? Ma az enyèm is legozott közben, majd jött a pisi :D Hát kìváncsi leszek hovy alakul ez majd nálunk :)
2022. jún. 24. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 19 hónaposan semmi értelme még ennek, bár ártani nem árt, ha őt nem stresszeli és nem érzi kényszernek és te is szívesen foglalkozol ezzel. De jövő nyáron is bőven raertek vele, addigra valószínűleg érett lesz már rá.
2022. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ma levettem a pelusát, mondom ráültetem a bilire ès kicsit had szellőzzön...kb 10 mp-re kimentem a szobábòl valamièrt, mire bementem 3 db nagy 💩 volt a szőnyegen. Jòt röhögten magamon, mèg bele is lèpett, szòval beraktam a sarokba a bilit ès majd jövőre folyt köv. :D
2022. jún. 27. 11:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja ès termèszetesen a bili közvetlen a kaka kupacok mellett volt lerakva, szòval igazad lehet :D
2022. jún. 27. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!