Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Csak pelusba hajlandó kakilni...

Csak pelusba hajlandó kakilni ,kinek ismerős ?

Figyelt kérdés
3eves lett a gyerek múlt héten, már kb 2honapja hogy este se használtunk pelust nagyon jól elvan egesznap pelus nélkül ha pisilnie kell akkor egyedül megy vagy a WC-re vagy a kis piszuarjahoz és végzi a dolgát , ha kakilnia kell akkor szól és se bili se WC nem jöhet szóba csakis a pelus addig sír és tartsa vissza míg rá nem adom , eleinte nagyon akartam sajnos (eroltetve már ) 5napig nem adtam rá ellenkeztem hogy majd ha nem adom rá (mint ahogy a tanácsokat kaptam családba is )akkor nem tudja már tartani és raul ami neki szimpatikus inkább a WC vagy a bili , de nem , csak kinlodott és szekrekedese lett (kapott a 2.nap után dulcosoftot) de 5.nap után már inkább a Mini klizmat alkalmaztam azóta nem is erőltetem inkább hagyom hagy akarja a saját kis ütemébe a változást , egyszer fordult azóta elő hogy nővéremek voltunk szerencsére az udvaron xd és akkor ahogy játszott szaladgált kicsúszott neki nagyon sírt szégyellte magát , és ahogy írtam is nem akarom erőltetni de esetleg tanácsot elfogadnék olyan anyukától akiknek a gyerekük hasonlóképpen volt a szobatisztasaggal :) és ami zavar persze a többi ember véleménye pl család barátok akik szerint ciki hogy még most se tudtam rá szokatni erre (mintha állat lenne) 😵‍💫 és persze hogy másfél hónap múlva ovi , nem Kakil be, de ha nincs rajta pelus nem engedi el ,a múltkor elfogYott a pelus és be görcsölt a pocija addig sírt míg el nem szaladtam a boltba (szerencse itt van pár házzal odébb ) és rá nem adtam ,kint várt az ajtó előtt és alig várta hogy azt a biztonságos pelust felvegye :D egyébként az ovi is itt van előttünk pont egy házra , szerintetek ez baj lesz ha bekerül az oviba ?
2022. júl. 11. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem lesz baj,mert majd otthon rendezi.Az enyém soha nem végezte oviban a nagydolgát.Ő is nehezen szokott le kaka témában a pelenkárol,meg első hónapban ovi miatt annyira visszatartotta hogy ügyeletre is kellett ilyennel menni.
2022. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lazíts! Ne erőltess semmit és mindig legyen otthon pelus.

Az én lányom ugyanígy kezdte az ovit, mikor hazajött az oviból, kakilt a pelusba, kb nem is tudták az oviba. Persze mindig megbeszéltük hogy ezt is a wc-be kell stb.

Bő 3 hónappal ovikezdés után mondta egyik napról a másikra, hogy jó akkor kakilok a wc-be, ha nektek ez ennyire fontos :D

2022. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a helyzet 🤷‍♀️ 3 éves a fiam, szobatiszta már majdnem fél éve, de kaki csak pelusba, nem erőltetem, remélem hamarosan megérik rá, hogy WC-be menjen a kaki is 🤞🤞
2022. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 (!) éves koráig így ment. Az oviban tudták, mert mondtam nekik, de nem derült volna ki. Soha nem kakált az oviban, csak itthon.
2022. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lányom dettó. 4 éves koráig. Nem mondtuk az oviban. Miért kellene? Semmi közük hozzá.
2022. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
fiam is így volt, őt akkor sikerült "rábeszélnem" a bilire, mikor mondta, hogy nehéz kinyomni a pelenkába, fáj neki.. akkor mondtam neki, hogy mert a pelenka nem engedi, hogy rendesen ki tudja nyomni, üljön rá a bilire.. onnantól sikerült átszokni.. (már ovis volt ő is, és itthon kakilt csak, 3 és fél évesen sikerült bilire ültetnem)
2022. júl. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!