Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem hajlandó szólni?

Miért nem hajlandó szólni?

Figyelt kérdés
5. napja pelenka nélkül van a fiam. Tudja hogy szólnia kéne, volt is hogy szólt és mentünk a bilire/bokorhoz. Az esetek 98%-ában mégsem hajlandó szólni csak ha már pisil vagy bepisilt. Az se zavarja a pisis ruhában hagyom. Szeptemberbe mennie kéne oviba. Én viszont már ott tartok hogy visszaadom a pelenkát. Nem bírom már hogy egész nap öltözetem, takarítok, mosom kézzel a ruháit hogy lrgyen mit ráadni. A szőnyeg lassan bűzlik a pisitől. Sikálhatom azt is. Teljesen el vagyok keseredve😔
2022. júl. 27. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Még nem áll rá készen.

Szeptemberig még van egy hónap, simán leszokhat addig egyik napról a másikra. De ha pelusosan megy oviba, az sem gond. Legkésőbb ott úgyis leszokik majd. Látja hogy a többiek WC-be pisilnek, akkor majd őt is motiválni fogja.

2022. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Hát mert mondjuk még nem érett rá? Nem téged szivat, hanem nem érzi, hogy kell neki...

Én is visszaadtam a pelenkát a lányomra, mikor már hetek óta próbálkoztunk. Nem ér nekem ennyit a dolog. Sokkal jobban érzi magát, hogy pelenka van rajta, mondja is, hogy "nyugodtan kakilhatok a pelenkába". Tudom, hogy nem érett rá, hiába okos és ügyes, ezt még nem tudja. És nem fogom ezért büntetni.


Szerintem engedd el a dolgot, add vissza a pelenkát. Ovi meg majd megoldódik.

2022. júl. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Oviba nrm mehet ha pelenkás. Nem foglalkoznak vele. Még jövő héten itthon vagyok. Utána bölcsi. Ott meg a szobatisztasággal nem foglalkoznak. Szóval ha most a 2 hétbe nem lesz semmi akkor rohadtul nem kell oviba mennie
2022. júl. 27. 11:23
 4/21 A kérdező kommentje:
De érzi. Mert ha épp olyanja van akkor tud szólni. Tegnap már ébredésnél azzal kezdett. Meg utána egyszer aztán semmi
2022. júl. 27. 11:24
 5/21 A kérdező kommentje:
Látja a bölcsiben is hogy a többi vele egy idős vécébe pisil. Pelenkát se akar azért is sír h nem kell neki🤷
2022. júl. 27. 11:25
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
Nekem még igaz, hogy csak két éves múlt a lányom, de a védőnő azt mondta hogy simán mehet oviba pelusosan, ha úgy alakul. És tudom is, hogy itt a körzetes oviban több gyerek volt év elején akik még nem voltak szobatiszták.
2022. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Sőt. Volt egy hétvége amikor végig szólt a pisire. Csak 1 kaka ment be. Hétfőn bölcsibe bekakált és visszaadták rá a pelenkát. Akkor csak érzi mikor kell neki
2022. júl. 27. 11:34
 8/21 A kérdező kommentje:
6 Ahova őt felvették oda nem mehet pelenkásan. Ezt megmondták. Sőt a városban talán 1 óvoda van ahol lehet pelenkás gyerek de abba se vagyok biztos
2022. júl. 27. 11:35
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Öt napja van pelus nélkül, és máris türelmetlen vagy?

Hát nekem is azt mondták, egyik napról a másikra lesz szobatiszta, aztán nem. Nem egyformák a gyerekek.

Légy kicsit türelmesebb vele. Ovi ide vagy oda, szobatisztulni nem parancsra kell egy kisgyerekesnek.

2022. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg próbáld meg jutalmazni. Nem tudom, mennyire válik be. Matricával, vagy 1-1 Lego darabbal, amikor szól, hogy pisilni/ kakilni kell.
2022. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!