Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ki mikor kezdte a szobatisztas...

Ki mikor kezdte a szobatisztaságra való szoktatást?

Figyelt kérdés
18 hónapos kisfiam van
2022. aug. 14. 20:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja ès az kimaradt,hogy hogyan kezdtetek neki😁😂
2022. aug. 14. 20:28
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor kezdtem el amikor már maga szólt hogy produktum van. Nyáron levettem a pelenkát és 2-3 nap után már ügyesen ment a bilire
2022. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A lányom 1,5 éves volt.

A fürdőben volt a bili, mikor mentem wcre ő egyszer ráült a bilire. Tetszett neki. Szóval onnantól jött velem,letoltuk a bugyipelust és cs7csült. Mikor sikerült beleprodukálnia, nem húztam vissza a pelust. Kérdezgettem egy pár napig h kell e. És mentünk. Majd már ő jelezte (nem beszélt még, odahúzott a fürdőbe, vagy mutogatott.


Az ikrek most kezdik. 2,5 évesek. Náluk is kint van a bili jó ideje de nem érdekelte őket a dolog.

A fiam egy hete kezdte h ráül,

és pisilt is egyből. Ő már nappalra teljesen szobatiszta is. Az udvarról is beszalad, letolja a gatyát és pisil.

A kicsi lány viszont még a környékén sincs a dolognak. Még csak nem is érdekli h pisis a bugyija ha kint vagyunk... Szóval neki még érnie kell

2022. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb másfél évesen kapott bilit, ott volt mindig szem előtt a fürdőben.

Este fürdés előtt néha ráültettem, beszéltem neki róla.

Aztán egyszer csak pont 2 évesen hozta a bilit, és közölte hogy pisi(még csak szavakat mondott) Onnantól napközbenre szobatiszta volt.

2022. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is mutattam neki korán, meg mondtam mikor ment kakilni, hogy mehetne a wc re, ő mondta nem kakilok bilibe. 2 sem volt mikor már mondta hová bujjon, tudtam, hogy kailni bújik, de a bilit nem akarta.

3 évesen vettem le és mondtam ez van, pár percig tiltakozott, mondta hogy adjam rá a pelust. Első 2 napban reggel vagy 5x bepisilt mikor levettem az éjszakai pelust, de kb ennyi volt. Még most is vannak balesetek főleg mert eljátsza az időt, 3.5 éves most

2022. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

3 evesen egyik reggel mondtam, matol nincs pelenka. Ott a wc, vagy bili.

Fel orat sirt (nyavajgott inkabb), utana viszont ugy ment a wc-re mintha mindig is oda jart volna.

Ettol a naptol kezdve szobatiszta ejjelre es nappalra is.


En nem bohockodtam masfel meg 2 evesen matricakkal, enekekkel, stb. nem csinalok se magambol majmot, sem a gyerekbol hulyet, egyszeruen megvartam, mig agyilag megerik ra.

2022. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikor két éves lett, akkor már szólt hogy pisilt vagy kakilt a pelenkával, és ki kell cserélni. Ekkor megmutattam neki hogy a wc deszka lehajtható, és kis wc lesz belőle, amit ő is tud használni. Hónapokig nem érdekelte. Időnként újra elmondtam, és kérdeztem kell-e pisilni, kakilni. 2 év 7 hónaposan közölte hogy nem kell pelenka, azóta wcre jár, és éjszaka sem pisil be. Néha rá kellett kérdezni az első hónapban hogy kell-e mennie, és volt pár baleset az elején a játszótéren meg egyszer a nappali alvás közben, de nagyon ügyes volt, gyorsan ment.
2022. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16 hónaposan (tavaly nyáron) kapott bilit, levettük a pelust és néha ráültettük. (tudom, a nagykönyv szerint nem így kell) Amikor pisilt, akkor nagyon örültünk. Kakinál ugyanez, azzal a különbséggel, hogy azt ő maga a wc-be szerette volna. Mivel annyi helyről lehetett hallani, hogy a gyerekeknek gondjuk lehet a kaki elengedésével, ezért körítettünk mellé egy kakimesét, hogy "jószívvel" engedje el. Ez olyan jól sikerült, hogy 1,5 évesen kakira szobatiszta volt, mindig szólt, mi meg mentünk. Ez tartott 4-5 hónapig. Majd a bölcsikezdéseel ez elmúlt. Újra bekakilt. Visszaadtuk a pelust. 4-5 hónap megint eltelt és a bölcsiben szóltak, hogy szerintük megérett a szobatisztaságra és ők elkezdték vele és hogy holnaptól ne adjunk rá pelust. Így is lett. Azóta szobatiszta, néhány baleset ugyan volt, de nem vészes. Plusz a kakis dolog is rendeződött. Pár hónap múlva már éjszakára sem kellett pelenka.
2022. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!