Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Elkéstünk a szobatisztasággal?

Elkéstünk a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Kisfiam jövő hónap közepén lesz 2.5 éves. Mást se hallok a családtól, hogy már rég bilibe, wc-be kellene végeznie a dolgát, mert az XY gyereke már szól és nála fiatalabb.

Ha leveszem róla a pelust, akkor össze vissza pisil. Panelben lakunk, még csak az sem megoldás, hogy kiviszem az udvarra.

Mindig kérdezem tőle, hogy kell-e pisilnie, kakilnia, de azt mondja, hogy nem. Kérdezem, hogy ráül-e a bilire, nem . Ígértem már neki nagy játékot is, de nem.

Peluscserénél kérdezem tőle, hogy nem kell-e pisilni, azt mondja nem, de 5 perc múlva tele van a pelusa.

Meg ilyet mondanak, hogy le kell fogni, nem kell megengedni, hogy felkeljen a biliről, amíg nem pisilt bele. Na én ezt biztos, hogy nem fogom.

Nagyon el vagyunk késve?



2022. aug. 31. 13:34
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kért már magának bugyikat is, de ha ráadom hisztizik, hogy vegyem le. Ha pelusra húzom rá, akkor is. Pedig annyira mondogatta, hogy neki bugyi kell, azt hittem, ez egy jel lesz, hogy elkezdjük a szobatisztaságot.
2022. aug. 31. 13:37
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Nincs elkesve
2022. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még mi sem kezdtük el ennyi idősen.
2022. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Cseppet se vagytok elkésve
2022. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elkésve, nem kell erőltetni. Minden kisgyerek megtanulja a maga idejében.
2022. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más ütemben fejlődik. Lehet XY gyereke 2 évesen már szobatiszta volt, a kisfiad meg csak 3 évesen válik azzá.
2022. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Éppen 2,5 éves a kisfiam. 100% pelenkás. Egy hónapja kért bugyikat, de fel sem próbálta. A bili kb. 2 hete kezdte érdekelni, naponta 1-2x belepisil. De ennyi. Nincs elkésve semmivel, kislányom is itt tartott 2,5 évesen és 3,5 évesen ovikezdésre lett szobatiszta. És ő is teljesen átlagos volt ezzel.
2022. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek máskor lesz szobatiszta.

Idegrendszernek kell megerni.


Lányom 2,5 volt.

De egyik napról a másikra lett szobatiszta.

Szintén más kérdezgette, hogy “még nem??”

Emiatt kezdtem erősebben figyelni a jeleket. Ez decemberben történt.. hiába a kert..


Fiam viszont eleve gyorsabban fejlődött mindenben.

2 év 3 hónaposan lett szobatiszta. Nála ő döntött, levette a pelust.. ( de itt ugye van udvar)


Ez nekem meglepetes volt, mert felkészültem, hogy 3 éves kora után fogunk eljutni ide.

Fiúk szeretik kicentizni ovi előtt.

2022. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagytok elkésve és nem szabad erőltetni.

Minden gyerek máshogy fejlődik. A fiam 3 éves kora előtt 3 héttel lett szobatiszta. A kislányom jövő héten lesz 2 éves, 1 hónapja pisiben stabilan szobatiszta, wc-be pisil, időben szól és képes visszatartani, amíg elmegyünk a wc-re( azt is jelzi, ha kakilnia kell,de ahhoz kér pelenkát).

A fiúk általában később lesznek szobatiszták, majd eljön nálatok is az ideje.

2022. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
nem vagytok elkésve, hagyd békén és ne ígérgess neki játékot. ez egy természetes testi folyamat, nem jár érte jutalom! ne azért akarjon bilibe pisilni/kakilni, hogy játékot kapjon / nektek megfeleljen, hanem mert megérett rá.
2022. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!