Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves kisfiam hallani sem...

3 éves kisfiam hallani sem akar a szobatisztaságról. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha tele a pelus vagy bekakilt, akkor szól vagy hoz másikat, hogy ki kell cserélni. Ha leveszem róla a pelust, akkor elvan max 1 órát nélküle és kéri vissza. Ha adok rá kis alsónadrágot, akkor üvölt, ordít, sír, hogy vegyem le, nem kell neki, nem jól áll stb. Jelenleg bölcsis, szeptembertől ovis. Fogalmam sincs mit csináljak már vele. Ígértem neki már az áhított drága játékot is, de nem hajlandó leszokni. Panelben lakunk, úgyhogy az se megoldás, hogy kiviszem az udvarra. Ha kérdezem tőle, hogy mikor fog leszokni, azt mondja, majd hétvégén, nem tudom, majd egyszer.

2023. máj. 1. 15:52
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt se tudom mit csináljak, mert ha itthon le is veszem róla a pelust, a bölcsibe nem vihetem pelus nélkül. Ott magától nem ül rá a wc-re, csak ha ráültetik, de nem nagyon erőltetik ott sem.
2023. máj. 1. 15:54
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Leszoktató pelenkát nem próbáltátok? Lehet, érdemes lenne. Amúgy ha idegrendszerileg nem érett rá, semmi sem fog segíteni. Lányom 3,5 évesen lett szobatiszta gyakorlatilag egyik napról a másikra, vele is sok mindent kipróbáltam, de hiába volt minden, míg nem jött az áttörés. Nyáron bugyit adtam rá, eleinte nagyon sokszor volt baleset, már untam is, hogy mindig a pisit kellett takarítani, de végül is megérte. Barátnőm kisfia csak zenélő bilire volt hajlandó ráülni, és ha bele pisilt, zenélt és ez nagyon tetszett neki.
2023. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ráül a bilire vagy a wc-re, attól függ milyen kedve van, de visszakéri sajnos a pelust. Leszoktató pelust még nem próbáltam, utána nézek. Az oviban gondolom nem fogják pelenkázni.
2023. máj. 1. 16:04
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Segíteni nem nagyon tudok, de követem ha nem gond, hátha mond valaki valami okosat, mert mintha rólunk írtál volna... Lányom júniusban lesz 3, szeptembertől ovis, és semmi de semmi jele a szobatisztaságnak. Ha bugyit adok rá, simán bepisil, utána persze jön, hogy cseréljünk bugyit, gatyát, mert zavarja, de legközelebb ugyanúgy bepisil, nem szól. Ha pelusba kakil, csak utólag szól, ráadásul megvan az a rossz szokása is, hogy 5-ből 4x akkor kakil, amikor le van rakva aludni, legyen az ebéd után vagy este, mindegy. Éjjel annyit pisil, hogy még az eggyel nagyobb pelenka se fogja meg, kb minden második nap pizsamát meg ágyneműt mosok, mert pisisek lesznek. A bölcsiben ráül a wc-re, de nem produkál bele semmit, itthon meg még ráülni sem hajlandó...a bilire néha igen, de csak ül rajta, egyszer se pisilt még bele.

Dunsztom sincs mit csináljak...a fiammal ennyi idősen ez már rég nem volt probléma...

2023. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
2,5 éves volt a lányom mikor elkezdtük. Pont ovilatogatás után volt, ott megcsodálta a kis wcket, nagyon tetszett neki akkor megbeszéltük hogy az ovisok nagyok, nincs rajtuk pelenka, cuki kis wcre járnak. Neki is így kell ha ovis akar lenni, és ilyen jókat játszani minden nap. Választhatott magának egy bugyicsomagot ami tetszik, csinos wc fellépőt (nem bilizünk, wc szűkítőnk van), és egy játékot amit szeretne. Amikor elment wcre, mindig kapott egy db gumicukrot (máskor nem kapott eddig soha), és egy nap pelus nélkülért egy matricát. 10 matrica után megkapta a jatékot. Utána még maradt hónapokig a gumicukor, de azóta elfelejtette azt is.
2023. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A matricás nagyon jó ötlet. Ő is választott magának bugyikat, kisgatyákat mégse hajlandó felvenni. Nálunk is minden reggel átázik a pelus.
2023. máj. 1. 16:21
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
Szia, szerintem az a legnagyobb baj, hogy egy ilyen fontos kérdés eldöntését a kisfiadra bízod. Nagyon kevés a határozott és következetes anyuka, sok szülő fél a saját gyerekétől, mindenben enged, könyörög, feleslegesen jutalmaz és még sorolhatnám. Gondolom a védőoltás szükségességét sem egy 3 éves dönti el. Vannak dolgok, amikor nincs helye alkudozásnak, elérkezett a pelus levételének ideje nappalra, akkor mesékkel, jó példákkal és a hiszti figyelmen kívül hagyásával kezd el. Nagyobb kudarc az, ha az óvodai felvétel múlik azon, hogy ő éppen akar, vagy nem akar. Lesznek balesetek, ezen mindenki átesik, de a gyerekkel alkudozni ezen kissé túlzás.
2023. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7

Igazad van, de engem speciel pont nem az esetleges hisztije érdekel. Lehetek bármennyire szigorú meg következetes, a fejem tetejére is állhatok, ha az aznapi ötödik bugyiba (és nadrágba) is pont ugyanúgy belepisil, mint az elsőbe. Ha megkérdezem, hogy kell-e pisilni, simán rávágja, hogy nem, aztán másfél perc múlva nyíg, mert folyik a pisi... olyan, mintha még nem is érezné hogy kell, vagy nem tudom. És nyilván ezzel nem sok mindent tudok kezdeni, mert ha nem érett meg, akkor nem érett meg, csak marha jó program lesz majd szeptembertől a napi 8-9 óra munka mellett még minden nap 5-6 adag váltásruhát kimosni és másnap megint vinni az oviba ugyanannyit, mert ott ugye már nem pelenkáznak...

Azzal is tisztában vagyok, hogy május elseje van, ergo van még 4 hónap addig, ami rengeteg idő, de őszintén, már fél éve is ilyen gondolatokkal nyugtattam magam, és most kb ugyanott tartunk, mint akkor, szóval már nem tudok olyan könnyen legyinteni rá.

Azt meg csak apró betűvel, hogy a nappali szobatisztaságtól, már ha elérjük addigra, még simán lehetnek hetek vagy akár hónapok, mire a délutáni alvás alatt sem pisil be, szóval akkor jön haza naponta az ágynemű is...

#4 voltam.

2023. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Én meguntam, a kakihoz így is mindig elbújt, ha nem tudott inkább nem kakilt.

Levettem a pelust ennyi 1 óra alatt 5x pisilt be, majd ment pisilni a bilibe. 1 hét alatt szobatiszta lett.

Ő is balhézott de nem izdatott.

2023. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Jön a nyár, vedd le róla a pelust, majd megunja, hogy bepisil mindig.
2023. máj. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!