Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Frissen szobatisztult gyerekre...

Frissen szobatisztult gyerekre hasmenéses vírus miatt ismét pelenka? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Gondolom, ha frissen szobatiszta, és úgy kap el hasmenést, akkor kelleni fog megint a pelenka. Olvastam is már többször itt, hogy ilyenkor átmenetileg visszaadtátok rá a pelenkát.

Nálunk most szobatisztult a gyerek, azért kérdezem most, akinél ilyen helyzet volt, hogy szobatisztaként került vissza muszájból a pelus, hogy.

1) csak a hasmenésre használta a pelenkát, és pisinél ugyanúgy szólt / wc-re ment, vagy a pisi is ment ugyanúgy a pelusba abban a pár napban?

2) Amint elmúlt a betegség, rögtön visszaállt a szobatisztaság, vagy jelentett valamennyi visszaesést?

3) Ha volt visszaesés, mennyi idő után rendeződött a dolog, és lett újra szobatiszta?


Szerencsére nincs most vírus nálunk, csak azért kérdezem, hogy mire lehet ilyen esetben számítani - aki tapasztalt ilyet.



2023. aug. 29. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Bocsi, hogy nem konkrétum lesz, de miért kéne visszaadni a pelenkát? Nálunk volt olyan, ovis volt a kislányom, nem volt még ezer éve szobatiszta, hogy vízszerű hasmenés, egy erősebb bélrendszert érintő vírus, kétszer történt kisebb „baleset”, de nem jutott eszembe, hogy emiatt újra pelenkát kapjon. (Egy magatehetetlen állapot nyilván más.) Amúgy, ha valóban nagyon muszáj, akkor sem aggódnék, hogy visszaesik, hiszen már elérte azt az érettséget, hogy normál esetben ne kelljen.
2023. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pisilésnél szólt, így azt a bilin intézte, közben (mivel a hasmenés az ilyen), a kakit is elintézte.

Így szinte alig volt csak baleset, mert mindig szólt ha fájt a hasa, illetve elintézte a kakit is pisilésnél.

Nem esett vissza, miután meggyógyult, olyan volt, mintha mi se történt volna.

2023. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rátör egy ilyen vírus, nem csinálnék elvi kérdést belőle, hanem visszaadnám rá a pelenkát. Az alatt a 2-3-4 nap alatt nem fog visszaszokni. .
2023. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En visszaadtam ra. A nagyobb hajlamosabb hugyuti fertozesre, e coli volt a pisijebe. 5 meterenkent bepisilt mikor ez tortent, 3 eves volt. A kicsi sokszor elkapja a fosos hanyost, ilyenkor 20 percenkent befosik a bugyiba, 4.kidobott bugyi utan raadtam. Semmit nem befolyasolt a szobatisztasagnal egyiknel sem.
2023. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán visszaadtam rá. Mire felkelt az ágyból már folyt is belőle a cucc. Hidd el neki sem jó így. Semmi problémát nem okozott a későbbiekben. Sőt volt olyan lázas beteg is hogy alá tettem a pelenkát mert nem bírt felkelni pisilni. Örültem hogy egyáltalán pisil nem érdekelt hogy hova
2023. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nàlunk is pont ez volt...én nem adtam rá vissza a pelust.Miért is kellett volna?Itthon voltunk,ha kellett neki ,ráült a bilire.
2023. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

6!

Akkor nem volt még brutál hasmenése neki. A biliig sem jutott el szerencsétlen, még jó hogy rá adtam.

2023. aug. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
7-es: Én az 1-es választ írtam, de ugye hasonlót, mint a hatos, mivel a kérdező hipotetikus kérdést tett fel, csak annyira akartam rávilágítani, hogy közel sem biztos, hogy olyan durva hasmenés lesz, hogy vissza kell adni. De félreértés ne essék, semmi ciki nincs benne, és ha valóan vészes a helyzet, akkor jó döntés. Ilyen esetben viszont nem a szobatisztaság a legnagyobb aggodalom, hanem, hogy ki ne száradjon a gyerek.
2023. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezzel az erővel ,adjunk egy 10 évesre is pelenkát.Ugyanis apámnak volt olyan ,hogy a gatyába ment,pedig már 60 is elmult.
2023. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!