Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Otthon szól, kint nem. Mit...

Otthon szól, kint nem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves múlt, szeptemberben ovis. Otthon tök szépen szól, hogy pisilnie kell, rá is ül a wc-re, de kint egyáltalán nem jelez és bepisil. Ha pelenkát adok rá, akkor pláne nem jelez. Bölcsiben csak délutánra veszik le róla a pelust, ott egyáltalán nem pisil, nem ül rá a wc-re, mindig azt mondja nem kell. Az sem használ, hogy levisszük a játszótérre, bepisil és hazajövünk, akkor sem jelez. Nem kertes házban élünk.

2023. jún. 4. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azèrt nem szól, mert lent nincs wc nem tudja hova kellene pisilni
2023. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De a játszótéren van.
2023. jún. 5. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyunk. Nálunk a kinti pisilésnél az vált be, hogy a fűbe guggolva pisiltetem, illetve mondom is neki, hogy nyugodtan tolja le a gatyót, és pisiljen a fűbe, bokor mögé. Ez tetszett is neki, így magától is csinálja, megoldja.

Ellenben a bölcsiben nem szól senkinek, semmikor, se kint, se bent. :( Miután bejött a jó idő, vége lett a télnek, kértem, hogy vegyék le a pelust, próbáljuk meg mi lesz, mert otthon már nagyon stabil, talán összezavarja, hogy bent van rajta pelus. Hónapok óta nincs változás, ha nem viszik a wcre, bepisil.

Nemrég volt alkalmam egy bölcsis gyereknap során bent lenni vele jó sokat, és van egy elméletem, miért lehet ez. A homokozóban játszottunk, amikor nagyon halkan annyit mondott nekem, hogy jaj. A hanglejtésből tudtam, hogy ez azt jelenti, hogy pisilnie kell, így el is indultunk a wcre. 4x kellett a wc felé irányítanom újra, mivel útközben mindig vmi érdekesebb dolgot talált...csúszdát, labdát, stb. Szóval szerintem a bölcsiben is jelez valahogyan a gyermek, de mivel nincs minden pillanatban mellette a gondozó, hogy hallja, illetve a gyermek is könnyebben elcsábul a játék fele, így azt az infót kapjuk vissza, hogy a gyermek nem szól.

A megoldást viszont nem tudom! A bölcsis gondozókkal egyeztettem, és a javaslatukra megbeszéltem a lányommal, hogy ha pisilnie kell, adja oda a játékát a bölcsisnéninek, aki vigyáz rá addig, amíg pisil, és utána visszaadja neki, hogy más ne vegye el. Többször is beszéltünk róla, heteken át, de semmi változás nem történt.

Jelenleg továbbra is próbálok vele beszélgetni erről időnként, de gyanítom, hogy egyszer csak szólni fog majd a bölcsiben/oviban is, addig is türelem, meg váltónaci a táskába...

2023. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!