Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ilyenkor hogyan tovább?

Ilyenkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A lányom épp 2,5 éves. 2 éves kora óta próbálkoztam a bilivel/wc-vel, mert pisilés közben sokszor szólt, hogy éppen pisil. Nagyon elutasító volt, így nem erőltettem, próbálkoztunk, hogy leveszem a pelust, de ha besikerült a pisi, nagyon zaklatott lett, napokig emlegette. A bölcsiben is vitték/viszik őket nagyobbakkal pisilni, és először ott ült rá egy hónapja a kis wc-re. Múlt hétvégén viszont itthon is örömmel vette fel a bugyit, és 1-2 kisebb balesetet leszámítva sikerült a bilibe pisilnie. Természetesen azóta is próbálkozunk ezzel hétköznap bölcsi után, most hétvégén pedig itthon. A bölcsiben még pelusban van a gondozók javaslatára, és nem is jelzi nekik, hogy pisil. Ott fix időpontokban viszik ki őket gondozni (szükség esetén persze kimennek bárkivel).


Amiben a véleményeteket kérem: Az a helyzet, hogy a lányom akkor szól, ha már nagyon-nagyon-nagyon kell pisilnie, és 5 másodpercre van a bili, de előfordul, hogy az eleje besikerül (mondjuk a bugyi nedves lesz), utána tartja viszont, rohanunk a bilire és a többi odamegy. Hiába látom, hogy már pisilnie kell (feszeng, oda-odanyúl a nunijához), ráültetem a bilire (ha hajlandó) és nem pisil, az utolsó utáni pillanatig tartogatja. Olyat meg, hogy mondjuk indulás előtt még itthon menjünk el pisilni, el se tudok képzelni. Agglomerációban lakunk, fél órára a várostól, ha megyünk valahová, így nem mernék bugyiban elindulni vele, mert nem tudok sehol félreállni bilizni. Azt észrevettem, hogy pelusban gyakrabban pisil, mert mindig megkérdezi előtte, hogy ,,van rajtam pelus?" Normális ez a szakasz az elején, és később megtanulja elengedni könnyebben? Hogy segíthetném elő, hogy ez gördülékenyebben menjen? Vagy maradjon minden így, és majd alakul magától? Az idő nem sürget minket, egy év múlva megy csak oviba. Viszont szeretném ezt a nyitottságot eziránt most kihasználni, mert tombol a dackorszak, és amit én mondok az élből el van utasítva az esetek 80%-ában :)


2023. okt. 1. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg nem all ra keszen, nyugodtan maradjon pelusban.

Ha akar, bilizzen persze, de ha nem, ne.

Ezt a folyamatot nem lehet gyorsitani, eroltetni.

2023. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pelenka.
2023. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ha kocsival elmentünk valahova, mindig adtam rá pelust, amíg teljesen megbízhatóan szobatiszta nem lett nappalra. Amúgy, ne erőltesd. Ha tetszik neki a bugyi, add rá, de ennyi. Soksok baleset volt nálunk is hónapokig,nem csak a pisi eleje hanem az egész is befolyt rengetegszer. De aztán alakult magától, mostmár nappalra 100% szobatiszta, alváskor se pisil be. Éjszakára viszont mai napig pelusos.
2023. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, novemberben lesz 3 azt elfelejtettem írni, 3as voltam
2023. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Semmiképpen nem szeretném erőltetni, akkor hagyok mindent így, aztán majd alakul.
2023. okt. 3. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!