Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 hónapja járt le a gyedem,jel...

3 hónapja járt le a gyedem,jelenleg gyesen vagyok,de kiderült,hogy állapotos vagyok. Ilyenkor ugyanúgy elmehetek táppénzre és kapom majd újra a gyedet a munkáltatóm által? Mi a teendő ilyen esetben? Köszönöm,aki segít!

Figyelt kérdés
Gyes,gyed
2023. aug. 6. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Szólsz a munkahelyeden, hogy terhes vagy, kéred a fizetés nélküli megszüntetését, kiveszel pár nap szabit, majd elmész tp ra
2023. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja és kapod a táppénzt és a gyest.

De ez am táppénz csalás de kijárható út és potya pénz

2023. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy az első leírta: "visszamész" dolgozni és aztán egyből tp-re. Feltéve, hogy határozatlan idejű szerződésből mentél el szülni. Azért érdemes kipuhatolni, hogy mi a munkahelyed hozzáállása ehhez. Van, ahol majdhogynem természetesnek veszik, máshol harapnak érte és később, ha vissza akarsz tényleg menni dolgozni, akkor könnyen lehet, hogy záros határidőn belül lapátra tesznek. Na meg ahogy 2-es írja, táppénzcsalás, de arról nem tudok, hogy ellenőriztek-e bárkit emiatt.
2023. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy mondod, megoldható. Az erkölcsi vonatkozására én nem sokat adok, mivel havi 100+ ezreket fizetek eg.bizt. járulékként, ezért valahogy úgy vagyok vele, hogy dobtam már annyit a közösbe a 20 év alatt, hogy pár hónap táppénz kijöjjön belőle. Magam részéről megbeszéltem a dolgot a cég tulajdonosával, ő nem csinált ebből problémát. Még úgy sem, hogy ugyebár a táppénz harmadát a munkáltató állja. Hozzáteszem én csak a terhesség utolsó 3 hónapjára éltem ezzel a "lehetőséggel".
2023. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már lejárt a GYED-ed, azt nem kapod a nagyra. GYES-en lehetsz csak vele, illetve ahogy fentebb írták tp saját jogon. Majd a picire jár újra CSED, GYED, GYES - ilyen sorrendben, ha igényléskor megvan a munkaviszonyod.
2023. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!