Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 17 hónapos kisfiamnál hogyan...

17 hónapos kisfiamnál hogyan kezdjem a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés

2013. jan. 5. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk egy zenélő bilit. Időnként ráültettük, s egyszer, véletlenül becsurrant pár csepp, kezdett zenélni.A család indiántáncot járt az örömtől. A kakkintás is véletlenül jött össze: mms a nagyiknak, apának a munkahelyre a bizonyítékkal. Minden produktum után matrica a wc csempére. De nem ment egyik napról a másikra. Neki is uralni kell az érzést, és összehozni az érzést, meg a szándékot. De nem érdemes sokáig ültetni a bilin, jóérzés kapcsolódjon a bilihez, ne kényszer.:))
2013. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos, reggel, 6kor kel(tudom, lényegtelen, csak hogy összeálljon a reggeli rutinunk), 6.30kor reggelizik, utána, ami kb. 10perc, veszem le a pelust és teszem a bilire, és lesz eredmény! 2 hete csinálom ezt vele, ma reggel evés után hozta a bilijét és kezdett neki vetkőzni. Szóval nálunk ahogy eszik, 10perc és megindul a bélműködése. Napi 4x biliztetem, bár volt már olyan, hogy úgy tűnt: nem lesz eredmény, viszont amikor felkelt róla, jött a pisi, tehát vagy összejön vagy nem. Ha én megyek wc-re, viszem magammal és ültetem rá. Nálunk így kezd kialakulni. :)
2013. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy! Nagyon korai, s nyár sincs!
2013. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szakkönyvben olvastam: 2 éves kor előtt semmiképpen nem kell szoktatni, a könyv erőszak vagy "véletlen" eredményének írja, ha valamelyik gyerek ez idő előtt szobatiszta lesz. Legyen elől a bili, mondd neki mire való, de érett rá csak akkor lesz, amikor már tudja az összefüggést (inger-produktum), amikor ő maga jelzi, hogy jön a pisi/kaki és megy a bilihez. Egyébként 3 éves korig is kitolódhat, sőt.. Ebből is látszik, hogy egyáltalán nem kell sürgetni, a gyereknek kell érettnek lenni rá és mint tudjuk minden gyerek máshogy fejlődik, egyik ebben, másik meg abban gyorsabb, érettebb.
2014. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!