Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes kisfiamnál többször...

2 hetes kisfiamnál többször volt már a légzésfigyelőnkön előriasztás (Angelcare) Tehát egyet csippantott, és annyi. Mi lehet a gond? Valóban ennyiszer kihagy a légzése 15 mp-re? Nem csak éjszaka, nappal is előfordult már.

Figyelt kérdés

Már nagyon aggódom, alig merek aludni.Amikor megnézem, már minden rendben, szépen alszik...

Biztosan van, hogy mélyen bealszik, de szerintem ezzel minden kisbaba így van.

Az előző gyerkőcnél nem volt ilyen gondunk a légzésfigyelővel...


2012. dec. 13. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem sárga a babád?

Egyedül alszik?

Időre született?

Mennyit van ölben?

VÁltozott valami a kiságy elrendezésében az első babátok óta?

2012. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Bizony ez légzés kimaradás.


De ha elolvasod a használatit még abban is azt hiszem írják hogy 15-20 mp teljesen normális.


Rengeteg kisbabának a légzése kimarad 15 mp-re majd az agy ekkor oxigén riasztást ad és a test azzal reagál hogy egy mélyet sóhajt a gyerek. ìgy müködik egészséges gyerekeknél. Pont ezért csippant de már nem riaszt.


Elsö lányomnál nekünk is az elsö 3 hónapban rendszeres volt, utáltam de utánna jártam neten és a gyerekorvosnál is ugyaz ezt az infot kaptam. 3-ik hónaptól szinte telejsen eltünt.


második lányomnál egyetlen egyszer sem csippant az 5 hónap alatt.


szóval szerintem ne hogy kikapcsold, de ne ijedj meg nagyon nézd meg és hagyd tovább aludni ha alszik.

2012. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Betöltött 39. hétre született, igen sárga, de már múlóban van a gyerekorvos szerint.

Az előző baba másik kiságyban volt, én is ott alszom a szobában, és a nagytesója is...

Nem mondanám, hogy túl sokat van ölben...

2012. dec. 13. 12:13
 4/16 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott, hogy kikapcsoljam!

Csak annyira rémisztő!

Elvigyem emiatt már most szakorvoshoz?

2012. dec. 13. 12:15
 5/16 anonim ***** válasza:

második vagyok


én mikor sürü lett a csipogás kezdtem utánna olvasni. majd ez megnyugtatott és következö státusz vizsgálaton kérdeztem rá.


szerintem ne aggódj, olvass utánna, de nekünk az angel care használatiban is benne volt. (habár mi németországban vettük)

2012. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ne e legrosszabbra gondolj, pl könnyű a baba, és közte és a figyelő közt sok a ruha, és aprókat lélegzik, tehát minimálisat mozdul a figyelő nem érzékeli
2012. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha sárga, az okozhatja, hogy "túl mélyen" alszik, és ezért figyelmeztet a készülék.

Ha másik kiságy volt másik matraccal, azzal is összefügghet, hogy most érzékenyebb a figyelő.

Az ölben létet azért kérdeztem, mert sárga(vagy koraszülött, kis súlyú babáknál) sokat segíthet a keringés szabályozásában az anyával való szoros testkontaktus:

"Ne felejtkezzünk meg arról sem, hogy a szoros testkontaktus jótékony hatással van a kicsik minden más szervrendszerére is. Az anya, apa légzése, emésztése, szívdobogása- vérkeringése egyfajta ritmikusságot adnak a babának, ezáltal támogatva az ő létfenntartó funkcióit, valamint a felnőtt állandó testhőmérséklete a baba hőszabályozását is pozitívan befolyásolja." innen: [link]

Hogyan táplálod őt? A sárgaság mihamarabbi megszüntetésére kaptál tanácsot? Pl. gyakoribb szoptatás, vagy ha tápszeres fokozott folyadékbevitel, "napozatatás"...

2012. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem könnyű nem aggódni...

Szoptatom, és egész jól beindult, tehát szépen, és eleget eszik, csak anyatejet. A születési súlyát is visszanyerte már, nem kis súlyú baba, 3850 gramm. A testkontaktus is megvan...

Most kókuszmatrac alatt van a légzésfigyelő, a régi kiságyban szivacsmatrac volt, nem tudom, ez számít-e...

2012. dec. 13. 12:31
 9/16 anonim ***** válasza:

Első és hetedik vagyok.

A kókuszmatrac jóval "keményebb" mint a szivacs, tehát előfordulhat, hogy olyat is kimaradásnak érez, amit a sima matrac még "átengedett".

2012. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekunk is angelcare van. az én lànyom nem volt korababa,es semmi gond nem volt vele,a szulés is konnyen ment. aztàn miutàn hazajottunk, kb 3-4hetes koràig nàlunk is volt ilyen riasztàs,de ez àltalàban téves. àllitsàtok 3asra hàtul az érzékenységet. az is boven elég. aztàn kb 1honapos kora ota 1szer se riasztott,most 4honapos mult a lànyom.
2012. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!