Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ez hogy esne nektek az egyik...

Ez hogy esne nektek az egyik rokon részéről?

Figyelt kérdés
Fiam 2 éves lesz julius végén. Már pisil és kakál is bilibe, de igaz hogy még pelenkába is. A drága dédije a férjem nagymamája megjegyezte hogy nincs a gyerekkel foglalkozva mert még pelenkás. S hogy bezzeg a többi dédikéje (A kis kedvencek) már ilyenkor szoba tiszták voltak. Ez egy jó ismerősünknek mondta a hátunk mögött. Az is baja volt hogy még nem ment 9-10 hónaposan. Mert lusta. Pedig a másik két kicsi (Nem a mieink) már 8-9 hhónaposan mentek. Ha ott vagyunk is folyton csak rólluk képes beszélni. Sokszor úgy érzem jobb lenne ha nem is mennénk. Minek hogy ki tudjon utána beszélni?
2013. máj. 17. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Todom, hogy mar sokan mondtak, de probalj meg ne foglalkozni vele. Dedike mar idos. Es valoszinuleg sajnos mi is ilyenek leszunk. Az o idejukbe mashogy volt, es az emberek is utolagosan mindig szepiteni akarnak. Lanyom julius vegen lesz 3 eves, meg folyamatosan nem beszel, de mar mondatokat mond, igaz, meg legfokepp begyakorolt mondatok. Hozzatartozik, hogy lehet, hogy azert is lassu a beszedfejlodese, mert kulfoldon lakunk es 2 nyelvet kell megtanulnia, de lehet, hogy siman csak lassabb. A noverem pont ma mondta, hogy a most 4 eves unokahugocskam 2 evesen kezdett el beszelni...mikor vilagosan emlekszem, hogy tavaly, 3 evesen meg fele annyira nem beszelt, mint most az en lanyom. Csak igy utolag szepit, de hogy kinek akar ezzel megfelelni? A bilizes nalunk se egyik naprol a masikra ment egyebkent. 15 honapos koratol kezdve probalkoztunk. 2 evesen mar szinte szobatiszta volt, megis fura mod minden heten legalabb egyszer bepisilt, aztan volt olyan, hogy hosszu honapokig par hetig balesetmentesek voltunk, par hetig bepisilt napi egyszer legalabb es bekakilt, aztan megin balesetmentes hetek, majd megint balesetek. Most mar vagy 2 honapja nem volt baleset, mikor tegnap keson szolt, becsurgott, es ma delelott is bepisilt....nem ertem, miert vannak a visszaesesek. Es en mar el se mondom a csaladnak, mert visszahallottam en is, hogy rolunk diskuralnak, hogy hogy hogy meg mindig vannak balesetek. A noveremre is akkoriban ra volt szallva mindenki, mert 3 eves volt az unokahugom, de meg nem volt hajlando csak pelenkaba pisilni, kakilni. Aztan 3 eves es par honapos volt, mikor 2 het alatt szobatiszta lett. A nagyobbik unokahugom meg masfel evesen volt szobatiszta.:D

A rokonokkal egyszeruen nem szabad foglalkozni.

2013. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rosszul, én csak akkor mennék, ha nagyon muszáj. Főleg, hogy lehet a fele sem igaz annak amit mond, és ekkora gyerekeknek akikről szó van, még abszolút nem kell ezeket tudni. Látogassák csak a kedvenckéi.
2013. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kerria ***** válasza:
Jaj, ne is mond... annyira megértelek! Ugyanez a szituáció nálunk is, csak nálunk az egyik nagymama aki semmibe veszi a kislányomat. Ő a harmadik unoka, sógornőmnél van 2 kisfiú, és ők a MINTÁK! Csakhát kinek ugye... én neveletlen, szófogadatlan, erőszakos gyerekeknek látom őket...:( Itt sem hiszem, hogy a másik gyerkőcök annyira hüde jók, hüde ügyesek... csak hát elsők voltak...
2013. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kerria ***** válasza:
Ja, és a szobatisztaság. 2 éves gyereknél ez teljesen jó. Akiket ismerek mindenhol 3 éves korra lettek szobatiszták... szóval emiatt abszolút ne légy elkeseredve! Kislányom most lesz 18 hónapos, és most kezdjük a nyáron a szobatisztaságot...
2013. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyi idejében nem volt ilyen kényelmes pelusok és az ő korában tényleg hamarabb lettek szobatiszták a gyereket.

Ő már öreg fogad el, mi sem leszünk különben öreg korunkba.

2013. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én elfogadom sőt a sok unokája közül jó formán csak mi látogatjuk a legsűrűbben. Nem véletlenül mert mindig csak panaszkodik, ha mi vagyunk ott akkor a többit szidja hogy rá se képesek nézni. Ezek szerint mikor más van ott akkor minket beszél ki. Biztos ez valami szokás az öregeknél. Kötelezően szidni valakit.
2013. máj. 18. 13:38
 7/9 anonim ***** válasza:
"A rokonokkal egyszeruen nem szabad foglalkozni"- írta az első. Most már én is kezdem egyre inkább így gondolni. Anyósom és apósom a 10 hónapos fiamat is biliztette volna, de mikor kérdeztem, hogy "mégis hogyan? Kössem rá a bilit a fenekére?", mert nem ült rajta egy percet se- akkor persze nem volt ötlet. Most fogjuk elkezdeni, 20 hónapos. Azért is beszóltak, hogy olvasták valahol, hogy egy 1 év körüli gyereknek napi 2 km-t kell gyalogolnia, és mi miért nem megyünk annyit...én meg mondtam, hogy tessék, lehet vele sétálni, de ha elfárad, akkor fel kell venni sajnos, mert 10 percnél többet még nem bír. Azóta se vitték sehová. Hagyd Te is a fenébe! Mit számít, mit gondolnak? Én már lemondtam róla, hogy bárkit meggyőzzek.
2013. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szájbavágni való öregasszony... Bocsi,de ezt ne engedje meg magának. Hát mit képzel??? Tuti elbeszélgetnék vele,tudom tisztelni kell a kort,de akkor is....
2013. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kor nem érdem hanem állapot,önmagában semmi tisztelni való nincs rajta. Aki hülye az hülye ha 80 ha 20 éves akkor is. Én ezt el is mondtam az érintettnek .

Minden gyerek máshogy fejlődik , ha nem elégedett és nem képes élvezni a társaságunkat nem jövünk.

Ez nem rossz modor hanem őszinteség.

2013. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!