Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy közeli rokon, nagyon...

Ha egy közeli rokon, nagyon jó barát úgy dönt hogy egyke marad a gyereke, megpróbáljátok rábeszélni a kistestvérre? Milyen érvekkel?

Figyelt kérdés
Nincs anyagi, egészségügyi ok, a házasságuk is rendben van. Csak a nő nem akar újra szoptatni, pelenkázni.
2013. máj. 6. 10:54
1 2
 1/15 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem,mert nem tartozik rám.Az ő élete,élje úgy ahogy neki tetszik.
2013. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert nincs jogom hozzá, mint ahogy neki sem hogy az én életembe beleszóljon.
2013. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
nem mert semmi közöm hozzá, még ha közeli ismerős rokon akkor sem. Egyszer megkérdezem hogy terveznek-e még babaát, közlik hogy nem akkor tiszteletben kell tartani. Nem kötelező mindenkinek több gyereket vállalni....
2013. máj. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És ha ő maga hozza fel a témát?


Nem csak egy ismerősről van szó, hanem nagyon közeli barátról, rokonról, akivel tényleg belelátunk egymás életébe.

2013. máj. 6. 11:01
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
NEM !!!!!! mi közöm nekem ehhez ???? semmi....így nem szólnék bele semmi pénzért, nem nekem kell majd szoptatni, pelenkázni, éjjel felkelni a gyerekhez.....
2013. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha valakit úgy kell rábeszélni egy gyerekre, az nem lesz jó sem az anyának sem a gyereknek. Mellesleg ehhez, akármilyen közeli barát vagy rokon is, senkinek semmi köze. Mi sem akarunk 2.babát és én is elvárom, hogy ezt mindenki tiszteletben tartsa. Szerencsére nálunk mindenki megértette ezt.
2013. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem,még a saját testvéremet sem akarnám rábeszélni,nem hogy egy távolabbi rokont,barátot.Nekem sem tetszene,ha bele akarnának szólni az életembe,engem az is zavar ha ismerősök kérdezgetik mikor jön a következő,és hogy kiszaladunk az időből,mert már 2 éves a fiunk illik,hogy minél hamarabb legyen testvére.(23 éves vagyok amúgy)
2013. máj. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön megkérdezi a véleményem, válaszolok. Egyébként nem szoktam beleavatkozni mások életébe, akkor sem, ha közeli barát vagy rokon. Nem tartozik rám milyen döntéseket hoznak, főleg nem azokhoz, amik egy életre szólnak.
2013. máj. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem , nem! Nekem 7 hónapos a fiam, mindig is úgy voltam vele, hogy egy gyereket szeretnék legfőképp anyagi okok miatt, meg mert az első 2 hónap engem kinyírt. :) Ne értsétek félre, imádom Őt, meg nagyon jó hogy van, de ezt én még egyszer nem szeretném végigcsinálni. Engem rettentően idegesít, hogy csupán 7 hónapos, de a család, főleg a dédszülők, meg néhány ismerős, már azzal nyúz, hogy mikor lesz tesó? Nem lesz! És én ezt már mindenkinek elmondtam kismilliószor. Miért nem lehet felfogni?

Úgyhogy szerintem ne akard rábeszélni, egy az hogy ez nem a te döntésed, 2 meg hogy meg fogja unni, és ha állandóan ezzel zaklatod, nem fog vágyni a társaságodra. Saját tapasztalat!

2013. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem! Én sem venném jó néven, ha valaki megpróbálna rábeszélni a kistesóra vagy osztaná az észt ebben a témában. Mindenkinek a magánügye, hány gyereket vállal.
2013. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!