Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 év körüli, még nem szobatisz...

2 év körüli, még nem szobatiszta gyerekek anyukái! Mikor kezditek a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
Nyáron, a jó időben tervezem, hogy leveszem róla a pelust, aztán meglátjuk, mit érünk el vele. A bili még nem igazán érdekli. Erőltetni nem fogom, de megpróbálom. Ti hogy kezdtek neki?
2013. máj. 17. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Mindkétszer megvártam, amíg szólt a gyerek, hogy nem kell pelus. Elsőnél 2,5 évesen jött el a pillanat, másodiknál 2 évesen. Nem terveztem egyiknél sem semmit.

Persze azért meséltem nekik a témáról néha, szóval ismerős volt nekik.

2013. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyémekkel én is így kezdtem, nyári nagy melegben bugyika, amibe vagy belecsurrant vagy nem...

Aztán amelyik ahogy megérett rá... A nagyobb nyár elején volt 2 éves, ő akkor le is szokott a pelusról minden cirkusz nélkül és ősztől megbízhatóan szobatiszta volt, nagy ritkán történt baleset.

A kicsi téli, így 2,5 éves volt a nyári időszakban, akkor a bugyiba hol belepisilt hol nem, de ősztől a következő tavaszig még többször kellett neki a pelenka.

2013. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Rábízom. Nem veszem le a pelenkát csak úgy, felesleges, mert bepisil. De már előfordult parszor, hogy pisilt vagy kakilt a wc-be. Jött, szól, levettem a pelenkát, és úgy intézte a dolgot. Ezért úgy vagyok ezzel, hogy majd szól, ha ő úgy gondolja. Ráér, oviba csak jövő szeptemberben megy, a bölcsiben meg így is lehet.
2013. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ezzel én is bajban vagyok

nekem áprilisban volt 2 éves a lányom, nyárra tervezem hogy elkezdjük. már néha ráül a szűkítőre a wc n, de még nem csinált semmit.

Másrészt épp a napokban érkezik a tesó, ami esetleg visszavetheti, és nem akartam hogy kudarc érje az esetleges baleset miatt.

De már pl szól ha bekakil, hogy kaka és hideg :D

2013. máj. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lányom nyáron lesz 2 éves. Még nem mutat érdeklődést a téma iránt. Többször volt már pelus nélkül, de nem nagyon zavarta, hogy végigcsorog a pisi a lábán, vagy éppen kakil egyet. Minden esetre nyáron megpróbáljuk. Egy bugyit adok csak rá, hátha a nedvesség érzet miatt majd rájön, hogy ez nem jó dolog. Már csak azért is örülnék, ha leszokna, mert most 2 pelenkásom van itthon :)
2013. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Márciusban voltak kétévesek és én is nyárra tervezem a "pucérkodást". Egyelőre nem igazán hozza őket lázba a bili, de majd a nyáron meglátjuk. És ha most nem, akkor jövő nyáron. Nem hajt minket a tatár. :-)
2013. máj. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Disi ***** válasza:
2 hónap múlva lesz 2 éves a kislányom. Van bilije, van WC-szűkítő is, ráül, de nem nagyon marad rajta. Ha itthon vagyunk hagyom bugyiban, és ha bepisil vagy kakil akkor szól, de oda ahova kellene még nem sikerült produkálni semmit. Szerintem még nem érett rá, finoman próbálkozunk, itt a jó idő (mondjuk most pont nem), de nem hajt a tatár. Augusztustól megy bölcsibe, lehet ott majd a többiektől látja és kedvet kap hozzá. Minden ismerősömnél egyik pillanatról a másikra ment, persze hetekig-hónapokig próbálkoztak előtte, úgyhogy csak azt a pillanatot kell kivárni. Addig pedig takaritom a baleseteket :P
2013. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Augusztusban lesz 2 éves. Jó ideje gond nélkül pisil a bilibe, ha ráültetem, annak a pár cseppnek is örül néha. tegnap vettem wc-szűkítőt, örömmel ült rá pisilni azóta már többször. Magától viszont még nem mondja, hogy kell neki. A kaki külön téma, még elbújik.

Én is a jó időt várom, hogy levegyem a pelust. Már vettem jó pár bugyit, bőven van rövid nadrág, és majd mosunk, ha baleset lesz, amiben biztos vagyok. :-)

2013. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!