Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor mi gyerekek voltunk...

Amikor mi gyerekek voltunk akkor is elhúzodott ennyire egy megfázás?

Figyelt kérdés
Milyen gyógyszereket kaptunk? Nekünk is 2-3 hétig tartott egy orrfolyás vagy köhögés?
2013. máj. 13. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert tömték belénk a Vitacolant meg a Maripent, 1 hétnél tovább én sosem voltam otthon (ez persze nem azt jelenti, hogy gyógyult voltam.........).
2013. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sumetrolim az mindenre jó volt. Most az sz@rt se ér. Ha nagy volt a gond injekciót kaptunk. Hála Istennek az én dokinőm is használja és 3 szuri és kész nem szenved hetekig a gyerek.
2013. máj. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Szemicilint, vagy augmentint kaptunk, meg gyógyszertári köptetőt, kanalast, otthon kellett feküdni, 1 hét alatt rendbe is jöttünk!


Lányom is augmentint szokott kapni, 1 hét alatt rendbe jön!


Akik először a termrszetes gyógymoddal, homeos bogykkal próbálkoznak, gyerek nem fekszik, kiviszik, na azoknál ténLeg 2-3 hét egy betegség, majd csak mikor semmi natur dolog nem hatott adja be a gyógyszert, s csodàlkozik hogy 2-3 hétig beteg a gyerek

2013. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az én orvosom ezt írja fel a gyereknek:

napi

3x15 csepp fenistil

3x5ml nurofen

amroxol-teva(köhögésre)

2x10 csepp cebion

meg persze orrszívás, nasivinnel.


de mégis 2-3 hét, és úgy látom nem akar gyógyulni.

2013. máj. 13. 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

De ugye nem adsz 2-3 hétig egyfolytában napi 15 ml Nurofent a gyereknek? Csak mert nagyfokú vesekárosodást okozhat!

Az általad felsoroltak között ugye egyik sem antibiotikum.

A mi dokink is ezeket szokta javasolni, kivéve, ha már több, mint 48 órája lázas, mert akkor antibio.

2013. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, én nagyon tudom ajánlani a száraz sóbarlangot, sószobát. Nekünk az segített, illetve tünetmentes időszakokban a Multi tabs immuno kid.
2013. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szóról szóra, a mi orvosunk is.


Orrfolyás, köhögés, egy hétig, ami alatt a következőkkel kezelem:


Vitamin

calciumusc

orrcsepp

acc100


Hogy ezek közül melyik gyógyítja meg, az talány. Se gyulladáscsökkentő, semmi. Előző alkalommal 2 hét után kaptunk gyógyszert, 3 nap alatt rendbe hozta.


Már egy kicsit kivagyok, mert ezek a 2 hetes betegeskedések nagyon legyengítik...

2013. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem adok neki 3 hétig gyógyszereket, max 5 napig. utána csak cebion adok. Nem lehet ennyit gyógyszerezni se, valami jó immunerősítő kéne.
2013. máj. 13. 16:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as. Azért ez nem teljesen így van, ahogy írod. Nem kell előre ítélkezni, hogy akinek a gyereke 2-3 hétig beteg, az tutira nyomja neki a homeos bogyókat és mindenféle light-os "gyógyszereket", merthogy egyáltalán nem biztos, hogy emiatt nem gyógyul. Amúgy nem szabad AZONNAL antibiotikumhoz nyúlni, elég baj lenne, ha az orvos rögtön a legkisebb megfázásra is antib-t adna. A másik dolog pedig, hogy annak a gyereknek, akinek az orrmandulájával van a probléma, amikor az már gócként működik és a gyerek nem tud kigyógyulni csak több hét alatt a betegségből, mert mindig újrafertőzik az orrmandulában maradt baktériumok (antibiotikumos kezelés után is), akkor annál nem kéne ítélkezni, hogy biztosan a szülő szúrja el és azért húzódik el a gyerek betegsége. Az én lányomnál volt, hogy 6-8 hétig is folyamatosan beteg volt, nem akart kigyógyulni. Mióta ki lett véve az orrmandulája azóta sokkal könnyebben átvészeli a betegségeket és pár nap alatt meggyógyul és még csak antibiotikumot se kell szedni. Amire azonnal ír a doki, az a mandulagyulladás, az nem játék, de a folyik az orra, köhög stb. félékre nem.

Bocs kérdező az offért, de azért le kellett írnom, mert ne gondoljon már mindenki arra, hogy csak a homeossal kezelt gyerekek maradnak betegek.

Javaslom a sóbarlangot, a multivitamin adását, immunerősítőt, hátha ezek együttesen beválnak és nem lesz ennyire hosszú a betegség.

5 éves kislány anyukája.

2013. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. máj. 14. 06:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!