Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukák, akiknek a babája...

Anyukák, akiknek a babája korán 1,5 év körül lett szobatiszta, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

A fiam 6,5 hónapos. Van egy testvére ( 8 éves) nem közös gyermek, azt mondja a nagyszülő, hogy egy éves múlt egy picivel, amikor szobatiszta lett. Nem ágytiszta, szobatiszta. Állítólag az apja is 1,5 éves volt, viszont 4 éves koráig bepisilt éjjel.

Nálatok hogyan volt? Bilire szoktattátok vagy szűkítőre?

Ugye ez nem egy öröklődéses dolog, mint például a fogak kibújása?


2013. jún. 17. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:

biztos, hogy nem örökletes

a lányom 15 hósan lett szoba majd 18 hósan ágytiszta, kizárólag wc, nem pártolom a bilit több okból sem, nem esett vissza. a két kisebb 36 ill. 22 hónaposan lettek szobatiszták.


anyám szerint én már 1 évesen bilibe végeztem a dolgaim,de ezt erős túlzásnak vélem, okos vagyok, de nem ennyire :D :D

2013. jún. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az apósom is szoba tiszta volt 1 évesen, de ne akard tudni milyen áron. Anyósom elmesélte, hogy minden órában kötelezö volt a bilin ülnie, és bölcsibe adta, ahol le sem szállhattak a biliröl míg nem teljesítettek valamit.

Ès erre anyósom büszke is. Szerintem meg csak szenvedett a gyerek.

Nekem lányomnak 1 éves kora óta kötelezöen volt bilije, mert anyós mindig nézte. De leginkább a fejére tette. Aztán 2 éves múlt mikor megtetszett neki egy barátunknál a wc szükítö, és innentöl kezdve szoba tiszta. Ö akart menni és szuper jó dolognak tartotta, hogy a wc-n tronolhat.

2013. jún. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az apja még akkor volt pelenkás amikor textil pelenka volt. Abban az időben minden gyerek előbb lett szobatiszta mivel nem volt annyira kényelmes mint a mostaniak,meg az anyák is jobban erőltették, hisz kinek volt kedve minden nap egy tucat pelenkát mosni vasalni 1 éves gyerek mellett. Teljesen más eset volt régen
2013. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen a másik gyerek is szűkítőre szokott.
2013. jún. 17. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!