Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szoba tisztaság kinek mi vált...

Szoba tisztaság kinek mi vált be, hogyan csináltátok? Érdemes erőltetni vagy jobb várni? A dicséret hatásosabb vagy a fenyegetés? Minden vélemény érdekel.

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ép most szoktatom le a kicsi lányomat.Kint kiveszem alóla a pelust.Van hogy legugol és pisil a fűben,többször a bugyiba.Ottbent most ráadom a pelust,mert nemgyőztem takarítani utána.Belepisil a bilibe is,és nagyon örül neki,egyszer már bele is kakilt.Semmiképpen nem szabad megszidni ha bepisil és erőltetni sem szabad.Ha sikerül neki dícsérd meg.
2013. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fenyegetés és az erőltetés semmiesetre sem hatásos,és nem csak a szobatisztaság terén!!!


A lányomnál az vált be hogy kivártam,mást nem is nagyon tudtam volna tenni! Egyszerűen bármit elkövettem semmi nem volt hatásos. Nem zavarta hogy bepisilt,bekakált,nem szólt,hiába vettem le a pelenkát és ültettem percenként bilire.

Minden gyerek más,de amíg nem érik meg rá szerintem a fejed tetejére is állhatsz!

Aztán egy nap maga szólt hogy nem kell többet pelenka és 2-3hét alatt teljesen szoba és ágytiszta lett!:)

2013. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Én próbáltam természetesnek venni, a kicsivel be is vált. Nem erőltettem, nem szidtam ha becsorgott.

A nagyobbal csak egy pár napig volt gond. Szinte leszokott a pelusról, aztán egy-egy baleset volt. Nem szidtam le, csak mondtam, hogy nem baj nyuszika...

A gyerek meg szépen elkönyvelte magában, hogy nem baj ha körbeh.gyozom a lakást. Egyszer láttam, hogy a fürdés előtti pucérkodásnál még játszik, majd felvett egy törölközőt, elrendezte és szépen rápisilt. Szóval egyértelműen látszott, hogy nem véletlenül becsurrant, mert előkészült rá, de a bilihez vagy a vécébe nem volt kedve kimenni plüssel a kezében. Na akkor leszidtam, hogy ezt nem... Érdekes, egyből abba maradtak a "balesetek".

Úgyhogy szerintem nem szabad erőltetni, szidni, megszégyeníteni, de néha nem árt jelezni, hogy ez így nem túl jó.

2013. jún. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
54%

Szia!

Saját magamról írok. Édesanyám és édesapám vagyis a kedves és tisztelt szüleim. Mindig is szép és lágy szavakat használtak. Ja és dicséreteket osztogattak. Ezért is köszönök mindent ő nekik. Itten is az interneten. Amikor mindig meglátom őket könnyes lesz a szemem.

2013. jún. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Disi ***** válasza:
Több helyen is utána tudsz olvasni a szobatisztaságnak. Mindenütt azt írják hogy erőltetni nem szabad erőltetni. Nem agyban dől el, nem tanulható. A szokások igen, hogy hova kell menni ha pisilni-kakilni kell, kezet kell mosni, de maga a folyamat nem. Az hogy megérik rá a gyerkőc azt jelenti hogy tudja irányítani a záróizmait, felismeri az ingert. Ez nem attól függ, hogy mennyire okos, ez egyszer csak kialakul. Ezért van az, hogy általában azt mesélik, hogy egyszer csak eljött egy pillanat és onnantól kezdve csak néha történnek balesetek. Az ágytisztaság más kérdés, mert arról azt mondják akkor következik be, hamikor megjelenik egy hormon a szervezetben. Az én kislányom most lesz 2 éves, próbálkozunk pár hete, de inkább van pelusban mint bugyiban. Zavarta ha a bugyiba becsurgott vagy kakilt, de egy pár alkalom után inkább visszakérte a pelust. Nem szól előre, nem nagyon hajlandó ráülni sem a bilire sem a wc-re, semmi jelét nem mutatja hogy hajlana rá. Próbálgatjuk, beszélünk róla. 3 hét múlva kezdjük a bölcsit, kíváncsi leszek az milyen hatással lesz rá. Másfél hónapig együtt lesz a nagyokkal akik már használják a wc-ket.
2013. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erőltetni nem szabad. Barátkozzon a bilivel, a WC-vel, de ne erőltessél semmit. Amíg a gyerek nem érik meg rá, addig úgyis ragaszkodni fog a pelushoz.

Az én fiam elég sokáig tette ezt, aztán egyik napról a másikra elhagyta úgy, hogy én nem is foglalkoztam a szobatisztaság témával vele kapcsolatban. Néha gúnyosan megjegyezték, hogy még mindig pelenkás? Én pedig mondtam, hogy ez csak akkor baj, ha még 18 éves korában is az lesz.:D

Kisgyereke válogatja, hogy mikor jön el az idő rá...

2013. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amit írtok mint igaz, csak az a baj hogy a kedves rokonság nem ilyen megértő. Azt várják el hogy pikk pakk szoba tiszta legyen mert ők meg az ő gyerekeik bla bla a szokásos szöveg. De nem erőltetek semmit. Csupán naponta háromszor bilire teszem és mesélek meg énekelek neki. Van mikor bejön van mikor nem.
2013. jún. 28. 12:51
 8/8 Disi ***** válasza:
Jajj, én is kapom folyamatosan, most lesz vasárnap 2 éves a kislányom.
2013. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!