Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Két éves kislányomat zavarja...

Két éves kislányomat zavarja a pelus, de bilire nem akar ülni, most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Ha a pelusba pisil akkor is szétterpeszti a lábait is úgy jön hozzám, hogy pisi, pisi! Ha leveszem a pelust mindig elmagyarázom neki, hogy most nincs pelus, szóljon ha pisilni kell és rácsücsülünk a bilire. Olyankor üvölt, hogy nem akar! Bugyiba sokáig visszatartja egyébként, de nem tudom ráültetni se szűkítőre, se bilire mert ordít, így nem erőltetjük, inkább bepisil a bugyiba, meg minden pisi lesz ahol épp ül vagy áll. A pelusba meg ha egy ici pici is becsurog már zavarja és tépi le magáról.

Most csináljam azt, hogy nem adok rá pelust és majd magától ráül a bilire én meg addig takarítom utána a pisit, vagy hagyjam a pelust és majd szól ő ha már elhagyhatjuk?


2013. júl. 26. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyerek a könnyebb megoldást választja, ez a fejlődésének lényege. Nektek kell a feltételeket úgy alakjítani, hogy a könnyebb megoldás a bili vagy toalet használata legyen.

Nyilván még nagy és félelmetes neki ez, emiatt vonakodik ráülni. Ellenben ha a pelus zavarja az csak jó, mert ösztönözve van a bilire ülni. Szoktatni kellene fokozatosan, játékosan. Pl. valami csörgőt, zenélő bigyót rászerelni, amivel pisilés közben eljátszogathat, de csakis akkor, mikor pisil. Egyébként nem kapja meg, így vágyik majd rá, hogy használja.

Én egyébként kövezz meg, de azt tenném ha bepisil a bugyiba, akkor bizony pár napra megkapja a nagy melegben a pelust - ez kiváló ösztönző. Ki lehet biztos valamit találni, hogy ne legyen képes fizikailag letépni magáról. Pl. valami gumiszalagot, hátulgombolós ruhácskát, stb. teszel oda, ha tépkedi. Ettől mégkellemetlenebb persze eleinte, így tépkedni se fogja majd, majd rájoön, hogy ezzel is csak neki lesz rosszabb. Egyszerűbb nem bepisilni és kész. :)

2013. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már azt gondoltam,egyedül nekünk van ilyen problémánk,de most olvasom másnak is van.Nekem fiu,és 3,5éves már 2éves korátol probálkozunk,de ö kéri a pelust.Én is akartam kérdezni mit csináljak,de féltem hogy lehurrognak,mi az hogy még nem szobatiszta.Nem hanyagoltam el ezt a dolgot,de ha eröltetem még rosszabb.Ráül a bilire v.wc ülökére de pár másodperc és lejön rola,ha rajtatartom sir.Ha leveszem a pelust összepisil ágyat,parkettát,ezt már tavaly nyáron is probáltuk.Mindenki azzal jön ne adjak rá pelust,de akkor egész nap a pisi,kaki után szaladok takaritani,mikor fözök,mosok,stb.ha sétálni megyünk ugyis kell ráadnom pelust.Volt akinek a gyereke szolt,hogy már nem kell pelus,de meddig várjak? Nemsokára ovis lesz,szoval nem vagy egyedül,kitartást kivánok!
2013. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja,azt kifelejtettem,hogy 2 fajta bilink és 2 féle wc szűkitőnk is van,nemrég kapott egy jópofa mintás szűkitőt,gondoltam majd megtetszik neki igy a dolog,de ez sem vált be.Rájöttem nem ezen múlik,majd probálozunk pelus nélkül lenni otthon.
2013. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!