Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme elkezdeni már a bilizést?

Figyelt kérdés
17 hónapos lányom egyre többször kéri hogy ültessem a bilire, hozza oda és tolja le a nadrágját. Ilyenkor rá szoktam ültetni, de nem történik semmi, nem pisil nem kakil a bilibe. Aztán a napokban egyre többször szólt, hogy kaki, de a biliig már nem jutottunk el, mert akkor már nyomta is a pelusba. Aztán ma megint szólt hogy kaki, és láttam hogy megy a biliért. Gyorsan lekaptam a pelust róla, ráült a bilire, de nem kakilt, pedig vagy negyed órát rajta ült. Nem én eröltetem, mert egyébként ha nem kéri a bilit, vagy nem szól hogy kaki, eszemben sincs ráültetni. Szerintetek van értelme, hogy ráültetem mikor kéri, vagy szól hogy kaki?
2013. szept. 5. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, van, ha kéri, ültesd rá :) Abból baj nem lehet. :)
2013. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert pár ismerős anyuka szerint akiknek ennyi idős gyerekük van, vagy 1-2 hónappal idősebb, nem szabad még ennyi idősen biliztetni, mert nem érettek rá! Védőnő azt mondta ráérünk ezzel foglalkozni 2 éves kor után.
2013. szept. 5. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben természetesen.

Pont így kezdödik a szobatisztaság, innetöl lehet még hónapok is eltelnek mire tényleg bilizni fog. ès lehet hogy egyszer csak abba hagyja és hónapokig nem fogja megint érdekelni a dolog.

Most szerintem azt tanulja meg, hogy oda ülni lehet, meztelen fenékkel, és ezt akkor éri el ha kaki szót mondja.

Már érzékeli a kaki létét. De még a kettö nem jött neki össze. Ez kb 2-3 éves kor között jön el mikor tudatosan megy wc-re.

Lányom is kb 1,5 éves korában így volt vele. Aztán jöttek hónapok és elfelejtette az egészet, bilit messziröl kerülte. Aztán 2 éves elmúlt mikor egyszer meglátott egy nagyfiut pisilni a wc-n(ülve) és onnantól szobatiszta lett.

2013. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Igazuk van teljesen. De te nem erölteted. Te nem hagyod addig a bilin míg bele nem csinált. Nem minden órában teszed rá, igazából te játszod vele a játékát amit ö kitalált.

Amire a védönö vagy anyukák gondolnak az az amit én is láttam már anyukáknál.

1 éves gyerek: minden reggel kakilt a pelusba, ezért anyuka levette és a gyereknek a bilibe kellett. addig ott ült míg bele nem ment. Ha nem akart ott ülni akkor vissza rakta oda amíg a kaki ki nem jött.

másik 2 éves gyerek. Elmúlt a gyerek 2 éves anyuka csak útközben adta rá a pelust. ha játszón, otthon, vendégségben voltak a pelust levette és vitt mindig bilit magával. A gyerek a mi szönyegünkre is rápisilt , a kertbe a kakit elpotyogtatta...

A gyerekkörbe ahoa jártunk folyamatos ruhacsere volt...

2013. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kéri akkor ültesd rá. Ha nem akkor nem. Mi is ennyi idősen kezdtük - szintén saját kérésére, és pár hét alatt eljutott oda (magától), hogy kaka csak a bilibe megy, pisi eleje néha a bugyipelusba, de leginkább az is bilibe. Most 21 hónapos. De ha elmegyünk itthonról, akkor még bugyipelust tele pisili.
2013. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!