Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme elkezdeni bilizni?...

Van értelme elkezdeni bilizni? 20 hós lány

Figyelt kérdés
Rendszeresen szól, ha kakil(t). De ha ráül tetem a bilire, nem pisil bele, meg szinte azonnal felpattan. De kb 2 perc múlva a földre pisil, és akkor jön is szólni, és megmutatja, hova pisilt.

2013. ápr. 3. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Még nem érett rá.

Ő még csak ott tart, hogy felismeri a pisit és a kakit.

Érett majd akkor lesz és akkor lesz értelme elkezdeni ezzel foglalkozni, amikor magát az ingert is felismeri, vagyis érzi, hogy kell neki és azt időben jelezni vagy mondani is tudja. Addig meg nincs értelme.

2013. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem meg van értelme. Már tudja, hogy mire való, tudja, hogy mit kell oda produkálni, már csak a kivitelezéssel van gond. :-)


Az én kisfiamat 20 hósan kezdtem el ismertetni, és 23 hónapos korára lett nappali szobatiszta. Igaz, aki 3 évesen kezdi a szobatisztaságra tanítást, annak mindez 1-2 hét alatt sikerülhet, dehát valamit valamiért.

2013. ápr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A lányom is így csinálja, nem is nagyon erőltetem. Ő februárban volt 2 éves. Vissza is tudja már tartani, mert ha nincs rajta pelenka, nem pisil mondjuk a szőnyegre, mint nehány hónapja. De mondjuk tartogatja egy ideig, ráültetem utána wc-re, bilire, mikor hova akar ülni, felpattan, és a wc mellé pisil. Vagy a kádban, amikor fürdik. Én ezért úgy gondolom, hogy nem értett még meg teljesen.
2013. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Én pedig kettes nem értek veled egyet.

Ugyanis ha nincs meg az idegrendszeri érettség, akkor pedig nincs értelme, mert nem lesz tudatos.

A fiam 15 hónaposan már tudta mire való a bili. Most 2 és fél éves és most kezdünk oda jutni, hogy lesz belőle talán valami.

A rokonunk kislánya 7 hónaposan tudta mire való a bili, azóta ültetik rá, ő már elmúlt 2 és fél éves, nem adnak rá pelenkát, de napi szinten még mindig több baleset van. És amúgy is 1-2 hónapja hagyták csak el a pelust.


Gondolom a te lányod azért lett 3 hónap alatt szobatiszta, mert akkora érett meg rá. De hidd el nekem, ha nem érett volna meg rá, akkor még mindig próbálkozhatnátok! A másik meg, hogy lehet, ha 23 hónaposan állsz neki, akkor 2 hét alatt lett volna ő is szobatiszta.


Ha nincsenek meg a jelek, nem lesz semmi tudatosság benne. Márpedig a szobatisztaság tudatos dolog. Nem az a lényeg, hogy tudja mire való a bili, hanem hogy felismerje, hogy kell neki pisilni és tudatosan a bilibe intézze a pisilést. És ha netán a bili nem kéznél van, hanem el kell jutni odáig, akkor tudja addig tartani.

2013. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem érdemes elkezdeni a bilizést!

Nálunk ugyanígy volt.Levettem a pelust a lányomról.2-3 napig pisilt mindenhova(sajnos).Mindig kérdezgettem,hogy kell e neki pisilni,meg többször ráültettem a bilire.Aztán egyszer pont sikerült úgy ráültetni,hogy sikerült belepisilnie(nagy volt az öröm:)).Onnantól kezdve kb.2-3 baleset volt és 2 hét alatt nappal és éjjelre is szobatiszta lett.

2013. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

De jó pontozgatni, csak mert le mertem írni a véleményemet vagy mert valakivel nem értek egyet!

Egyébként kérdezzetek meg bárkit, aki tanulta, egy védőnőt vagy egy gyerekorvost, hogy mi kell ahhoz, hogy egy gyerek szobatiszta legyen! (idegrendszeri érettség)

Vagy mit jelent a tudatos wc-zés?

2013. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, nem én pontozok!

Abban igazad van, hogy mit jelent a tudatos szobatisztaság, de szerintem egyáltalán nem probléma, ha valaki előtte megtanulja a dolgokat.

Akkor régen mindenki rosszul csinálta, amikor 1-1-5 éves kor körül szobatiszták voltak a gyerekek??

Igen, bizonyos kor előtt van némi szabály, amit be kell tartani, pl. indulás előtt nincs ivás, sok folyadék után kérdezni kell, hogy kell-e pisilni, alvás előt mindenképpen bilizni/wc-zni kell, de ez ezzel jár!! Én megértem azt is, aki kivárja azt, hogy ez az idszak kimaradjon, de én bizony a kisebbik fiamnál is korán meg fogom probálni.

Mellesleg meg, az , hogy meg lehet kérdezni a védőnőt stb... A mi védőnönk, és orvosunk, már 1 éves kora óta mondta, hogy nyugodtan probálgassuk. Szóval nemcsak ahány ember annyi szokás, de ahány orvos annyi vélemény.. Ki-mit pártol jobban?? Mindkét megoldás akkor jó, ha anyuka és gyereke tud vele azonosulni!! Nem??

2013. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki pontozott és nem is érdekel.

Viszont találtam cikkeket, amit ha van kedve valakinek elolvasni, hát tegye. A szobatisztaságról linkeltem be, nagyjából azokat írják le, amit én is írtam és amit egyesek egyáltalán nem tartottak hasznosnak.


[link]


[link]

2013. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. A kismamablog-os pont azt írja, amit ÉN IS mondok, és fontosnak tartok. :-) :-) Nagyjából mindent úgy csináltam, amit ő is leír... Időpontban pedig :valamikor két éves kor körül = 20-23 hónapos kort én már ennek hívom.:-)

De, csak ismételni tudom önmagam: ahogy anyukának és gyerekének jó.

2013. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha elolvastad, akkor azt írtam, hogy valószínűleg a te lányod azért lett szobatiszta, mert érett volt rá. És ha nem 20 hónaposan, hanem 23 hónaposan kezdted volna el, akkor lehet, hogy 1-2 hét alatt szobatiszta lett volna és nem 3 hónap alatt.

De igazából azt akartam kihangsúlyozni, hogy soha ne a gyerek korát nézzék az anyukák, hanem a gyerek egyéni idegrendszeri érettségét.

Nagyon sokszor olvasom itt az oldalon, hogy a kérdés az, hogy hány hónaposan érdemes elkezdeni. De valójában nem azt kell nézni, hanem hogy megvannak-e már a jelek, ami alapján érdemes elkezdeni.

Mert ha még csak ott tart a gyerek, hogy magát a dolgot, a pisit vagy a kakit ismeri fel, de az ingert nem vagy akár fölismeri az ingert is, de azt nem tudja időben jelezni vagy mondani, illetve nem elég fejlett az izomzat ott, hogy vissza is tudja tartani, kontrollálni, akkor nincs értelme, mert nem lesz szobatiszta! És ez nem a koron múlik, hanem a gyerek egyéni érettségén.

És a kérdezőnél én azt láttam, hogy az utóbbi jelek nincsenek meg és ezért írtam, hogy még várni kéne vele.

Erre jött a sok válasz, hogy de igen is érdemes, meg stb, mert az én gyerekem is... Nem, ha nem érett rá, akkor nem érdemes. És egyes gyerekek, mint ahogyan a tiéd is, megérett 23 hónapos korára rá, de nagyon sok gyerek mondjuk csak 3 éves korára jut el idáig. Ezért nem a kort kell nézni.

Nekem semmi bajom azzal az anyukával, akinek a gyereke megérett rá és elhagyták a pelenkát. Az a jó, az a lényeg. De ha másnak a gyereke nem érett rá, akkor nem kéne már erőltetni, de kezd el akkor is! Lehet elkezdeni, csak amíg nem lesz rá érett, nem lesz tudatos dolog, addig nem lesz szobatisztaság sem belőle.

2013. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!