Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ágytisztaság: Ha reggelente...

Ágytisztaság: Ha reggelente nincs semmi a pelusban, de ő kéri este a pelust, "erőltessem" a pelus elhagyását?

Figyelt kérdés

Kislányom már több, mint egy éve szobatiszta. 3 éves és 3 hónapos most. Pár napja kérte, hogy ne adjak rá pelust. Előzőleg minden nap teli volt. Én próbáltam elterelni a szót, de csak kötötte az ebet a karóhoz, neki nem kell. Mondtam neki, hogy jó, ha most pisil és megígéri, hogy nem pisil be, akkor levehetjük. Így is lett. Másnap szárazan ébredt. Következő napon se akarta felvenni, és a 3. napon se. De harmadig napon történt baleset. Reggel pisisen találtam. El volt kenődve, de mondtam neki, hogy néha előfordul. Aznap este kérte a pelust. 3. napja kéri a pelust, és minden reggel szárazon ébred.

Hagyjam még egy kicsit, hogy magabiztosabb legyen? Nem akarom eröltetni, vagy egy kicsit mondogassam neki, hogy de hát már nem pisil be, nem is kell az neki? Vagy hagyjam, hogy majd ha ő szól...végül is eredetileg is úgy voltam vele, hogy 4 éves korában kezdek el próbálkozni egy kicsit hatni rá, ha addig nem lesz semmi. Nővérem is mondogatta, hogy vegyem le róla egyszerűen és majd megtanulja. De ez nem ilyen, szerintem. Nappal más, éjjel meg attól is függ, mekkora a hólyagja. Hiába pisil be 1000szer éjszaka, ha még nem áll készen az ágytisztaságra, nem?

Ti mit tennétek?

Szobatisztaság nevelése is jócskán elhúzódott nálunk. 2 évesen úgy tűnt, készen van rá, és többnyire nem is pisilt be, de nagyon sok változás folyt körülötte, így sokáig heti egy baleset legalább volt. Lehet, hogy ebben is lassan fejlődik. Ráérünk, nem izgatom rajta magam.


2013. dec. 8. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
hagy otthon 3-4 darab pelenkát a többit tedd el hogy ne lássa és mond neki, hogy elfogyott..
2013. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen ezt már csináltam vele. Külföldön lakunk, és tudja, hogy a tatáék messze laknak. Nyáron 2 éves szülinapja előtt mentünk haza 1 hónappal, s már megmutatkozott, hogy készen áll a szobatisztaságra. Leteszteltem magyarban a nagy melegben bugyi nélkül. Működött. Visszajöttünk, s mondtam neki, hogy ne haragudjon, de otthagytam az összes pelust tatánál, így most már szólnia kell. Elfogadta. Tudta, hogy messze lakik tata, mert kocsival jöttünk vissza. Így tudta, hogy nem tudunk a pelusokért menni.

Talán igazad van, megint valami hasonlóval állok elő.

2013. dec. 8. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ő kéri,h ne vegyetek fel pelust,akkor ne adj rá.Nálunk is így volt.eleinte történt pár baleset,de most már éjjel is felébred,ha pisilnie kell.Tegyél alá gumilepedőt,h az ágy ne legyen olyan,és kész.Sok sikert:D
2013. dec. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó vok.Bocsi,azt elfelejtettem,h szerintem kicsit rosszul kezdted el.Nem bántólag írom.Azt mondtad neki,h leveheti a pelust,ha megígéri,hogy nem pisil be.Szerintem ettől szontyolodott el,h nem tudta betartani a neked tett ígéretét.Ha bepisil,akkor bepisil,a lényeg,h el szeretné kezdeni.Ha többször van balesetmentes éjszaka,mint balesetes,már az is jó arány:)
2013. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egész jól haladunk, habár többször kelünk éjjel. 1x legalább felkel, hogy pisilnie kell. Ami érdekes, hogy sírva mondja, hogy nem szolt, hogy pisilnie kell. De mondom neki mindig, hogy dehogynem, hisz nem pisilt be-miközben ül a wc-n és pisil- és mondom is neki, simogatom, nyugtatgatom, dícsérgetem. (hozzá kell tennem, most ráadásul betegecske) Ahogy meghallom, már rohanok is át a szobájába, kézenfogva kijövünk, aztán visszakísérem, akkorra már megnyugszik. A felébredések viselhetik meg. Majd csak hozzászokik. Ha meg baleset éri, akkor mondom neki, hogy nem baj, néha előfordul, de nem szoktam belőle nagy ügyet csinálni, lehúzom az ágyneműt, újat húzok fel, gyorsan megnyugszik ő is.
2013. dec. 15. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!