Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akik későn, kb 2,5 évesen...

Akik későn, kb 2,5 évesen kezdték el a szobatisztasagra tanítást, mennyi idő alatt lett az gyermeketek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem későnek, legalábbis azzal a gyerekemmel nem. :)

Kb. másfél-két hónap kellett neki nappalra, az egyik legnehezebb az volt, mire megtanítottam fűbe pisilni (kislány), éjszakára fél évvel később hagytuk el a pelust, viszont kakilni, kb. 3,5 éves koráig pelusba kakilt, már óvodás volt, amikor el tudta hagyni. (Nagyon székrekedéses volt, így én megvártam, míg magától nem kéri már, hiába próbáltam elvenni, akkor csak nem kakilt, azt meg nem akartam)

2014. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 hét
2014. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor úgy látszik ez is gyerektől függ! Nekem most 2,5 éves a fiam es most 2 hete kezdtem másodjára próbálkozni a pelus levetelevel! Hála istennek, úgy néz ki, h nappalra teljesen szobatiszta lett már, csak az első két napon volt balesetunk, utána egyik napon meg, becsúszott a "nagyobb" is, de onnantól kezdve már délutáni alvashoz sem kell pelus! Viszont éjszakára meg mindig raadom a pelenkat, de már 4 napja szárazan ébredünk, ő kelt, h pisilnie kell! Este sem akarja már felvenni a pelenkat, de en meg félek, h bepisilne a bugyiba! Szerintetek, ha 4 napja nem volt semmi, merjek raadni bugyit éjszakára is?


Ui.: azért írtam, h "későn", mert engem már jóval két éves kora előtt mindenki nyaggatott, h miért nem kezdem már el?, ő már nagy fiu!, a többi gyerek 2 évesen már szobatiszta!, az en gyerekem már 2 évesen agytiszta is volt stb...!


Másfelől, nagyon meglepődtem, h ennyire könnyen ment.


Köszi a válaszokat!

2014. jan. 8. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:

én nem tanítottam,vártam...Bili elől volt,tudta mire való.Elkezdte érdekelni,én mondtam neki,h oké,akkor kap bugyit,és szóljon...Onnantól meg csak emlékeztettem rá,h ugye tudja, h bugyi van rajta...Nagyon kevés baleset volt az elmúlt 1-2 hónapban,amióta bugyizik.Minden reggel megkérdezem amúgy,h mit szeretne felvenni,bugyit v pelust..Van,h ezt mondja,van,h azt...kakihoz kéri a pelust mindig,reggelre még szintén nem száraz,így éjszakára is kap.

Én ezt már annak veszem,h szobatiszta,hiszen biztosan ágytiszta csak később lesz.A kakival meg tisztában van,h mikor jön,csak bili helyett ő pelust kér hozzá.

2014. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tegyél törölközőt a lepedő alá, ha bepisilne, akkor az felfogja.

Így tanúlja meg, ha bepisil, akkor vizes hideg nedves lesz mindene.

2014. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vettem már gumilepedot, de meg nem tettem fel. holnapra felrakom es es leveszem éjszakára is a pelust, meglatjuk mi lesz. Es ha sikerül a gumilepedo meddig maradjon? /nem mintha zavaró lenne, de azért mégis...?/
2014. jan. 8. 22:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Bugyit nem adnék rá éjszakára, az megzavarhatja, esetleg úgy érzi van rajta pelus...
2014. jan. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!