Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 éves kislányomat úgy...

2,5 éves kislányomat úgy érzem a kistesó húzza vissza a szobatisztaságban - ilyen estben mit tegyek, mit ne tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom hallani sem akar a biliről-wcről , de leginkább arról, hogy le vegye a pelust... pedig szól ha kaki lesz, ill. fürdéskor már nem egyszer előfordult, hogy mondta, hogy pisilni kell, és felajánlottam a bilit, de inkább visszatartotta míg kapott pelust - ebből gondolom, hogy igazából már érett rá. 1 éves Húga van , épp mikor ő született, azelőtt kapta a bilit, akkor érdekelte, fürdsések előtt ráült saját akaratából, s mikor megszületett a Húgi, mintha ezt elvágták volna... eddig nem is erőltettem, de most már kezdek kicsit aggódni. Hogy lehet ebben a helyzetben elhagyni a pelust? Mit tegyek , vagy ne tegyek? esetleg majd együtt lesznek szobatiszták? Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 13. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem próbáltátok még a wc szűkítőt? "Mint a nagyok..." effektus.


Az én lányom is 2,5 éves, igaz ő szobatiszta, de nálunk nem rég köszönt be az utánzós korszak.

Mindenben leutánoz minket és élvezi, ha egyedül valamit megtud csinálni.

Nálunk most fog születni a húgi, de a lányom pl. a babáit szokta bepelenkázni és mondogatja közben, hogy úgy csinálja, mint anya a húgival.

2014. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, WC-szűkítőt is kapott már, fellépővel , de semmi... nem tudom mi lenne a jó , ha kicsit erősebben noszogatnám, vagy ha hagyom, ahogyan eddig... csak még is jön majd az ovi, szeretném, ha nem előtte pár héttel lenne szobatiszta, hogy ügyesen menjen már neki, mert sajnos nem igazán jókat hallani az oviról...
2014. jan. 13. 11:39
 3/7 anonim ***** válasza:

A kistestvér érkezése szerintem még sok más dologban is vissza fogja húzni. Amit eddig egyedül megcsinált, azt most várja, hogy te csináld meg helyette. Nálunk még nem született meg a kisöcsi, de visszaszoktunk éjszaka a pelusra, és egyszer napközben bekakilt (3,5 éves). Azt akarja, hogy öltöztessem...stb. Nézegeti, tapogatja a cici-micit, pedig már jó rég szopizott utoljára.


Biztos nagy próbatétel egy kisgyereknek a kistestvér érkezése és elfogadása. Szerintem legyél vele türelmes, érezze, hogy ő is ugyanolyan fontos, még ha most már nem is jut rá annyi idő, mint korábban. Szerintem idővel megoldódik a helyzet

2014. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Türelmes vagyok , hisz már 1 éves a Húgi... és igen, ő is sokszor ölbe veteti magát, sokkal többet cumizik, kiskádban fürdik... szóval tényleg érezhető a kistesó hatása, épp ezért kérdezem, aki hasonló helyzetben volt, hogyan alakúlt? Félre ne értsétek , nem erőltetni karom, csak szerintem az, hogy vissza tudja tartani már azt mutatja, érett lenne rá , és érdekel, hogy majd magától elhagyja a pelust, vagy esetleg terelgessük... én már arra is gondoltam, hogy nyáron már a Húgi is le veszi a pelust néha, akkor kedvet kap... csak ez ugye közel van az ovihoz, ezért lenne jó kicsit korábban...
2014. jan. 13. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:

mikor kezdi az ovit?


ha 3 évesnél nem korábban akkor van még fél évetek.

én most a helyedben 1-2 hónapig nem erőltetném,nem nyaggatnám. utána viszont tavasszal már kitartóan rávezetni arra,hogy próbálja meg a bilit.valamivel motiválni.

én kivittem a nappaliba a bilit,és amikor láttam hogy pisilni fog vagy még pisi közbe ráültettem,és nagyon megdícsértem ha volt a bilibe. (akkor is ha nem az ő érdeme volt) aztán már tetszett neki a pisi kiöntés,wc lehúzás

2014. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ősszel kezdi az ovit - most nagyon babásodik minden téren, pl. a Húgi most teszi meg az első lépéseit , és olyankor ő is ugyanúgy odatipeg hozzánk,stb...
2014. jan. 16. 13:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáltál már "csodabugyit" venni? Próbáld ki,hogy elmentek vásárolni és azt mondod,hogy ide az van írva,hogy ez egy újfajta csodabugyi,de csak pelus nélkül lehet felvenni. Egy próbát megér a trükközés :)
2014. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!