Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság "tanulása" a...

Szobatisztaság "tanulása" a szobában. Ti hogyan oldjátok meg a kezdeti pelenkanélküliséget, ha szőnyeg van mindenhol?

Figyelt kérdés

Kislányom 28 hónapos, még csak egy kicsi érdeklődést sem mutat a bilizésre.

A védőnőnk azt tanácsolta, hogy kezdjük el végre a pelenka nélküli életet, úgy, hogy leveszem a pelenkát róla,és hagyom úgy akár egész nap szaladozni.

Ha baleset van, hát átöltözik, és mehet tovább. Azt mondja, hogy csak ezzel lehet motiválni a gyermeket arra, hogy igenis ráüljön a bilire, máskülönben nem fogunk haladni egyről a kettőre, ugyanis a mai pelenkák minősége olyan, hogy észre sem veszi, ha pisiben van.


Nyilván igaza van a védőnőnek az elvvel, ezt nem is vitatom. Ugyanakkor elgondolkodtam rajta, hogy a gyakorlatban ez hogy megy? Leveszem róla a pelenkát, ő meg eleinte pisil-kakil mindenhová, ahol az inger éri?

Nálunk majdnem mindenhol szép, vastag szőnyegek vannak, azok jól be is büdösödnek, ha rápisil. Háát...!

Ahol meg nincs szőnyeg,(pl. közlekedő előtér) ott meg laminált parketta van, az meg tönkremegy, felpúposodik a túl sok nedvességtől. Persze, rögtön feltakarítom, nem azzal van a baj, de akkor is...

Más ez hogyan oldja meg? És mennyi idő, amíg tényleg megteszi így az első lépést a szobatisztaság felé?


2014. jan. 19. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk így lett szobatiszta.

Ha le pisilte hát le pisilte. Azért ruha van rajta, bugyi, nadrág, zokni.

Az sokat felszív, nem lett nagyon olyan a szőnyeg! 1-2 dl pisil egy gyerek, annak a kétharmadát felszívja a ruha.

Szóval egy fel deci megy a szőnyegre. A parketta meg ennyitől nem púposodik fel, ahoz 1 hónapon át nőn stop nedves el kellene lennie.

Ezzel számolni kell, hogy gyerek mellett balesetek vannak. Foglya még le is hányni, na azt lesz durva kitakarítani! Na meg ha még 3-4 hónapig halogatod a szobatisztaságot, azon a 30.000 Ft-os pelenkaköltségen amit megspórolsz ha most leszoktatod, vehetsz egy új szőnyeget.

Így, megy a leghamarabb a leszoktatás, lányom hogy érezte ha bepisil, vizes lez a ruhája, 2 hét alatt szobatiszta lett.

2014. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Nos, a védőnő, amit tanácsolt, azt a tanácsot nagyon gyorsan dobd a kukába!!!

Egy gyereket nem a kora alapján kell minősíteni, hogy érett-e a szobatisztaságra, hanem meg kell figyelni az érettségét, hogy mutat-e egyáltalán jeleket, ami alapján van értelme elkezdeni. Mert mit érsz el vele, ha egész nap pelenka nélkül ugrabugrál a gyerek, össze-vissza pisili-kakilja magát, mert nem érzi meg az ingert, hogy kell neki? Semmit! Úgyhogy lesz szobatiszta ha nem érik meg rá.

És igaz, hogy nagyon kényelmesek a mai pelenkák, ezt nem vitatom. A kedves kisfiam is sokáig hordta, de nem tovább mint ahogy észrevettem, hogy megértett rá. Egészen pontosan 32 hónaposan lett szobatiszta a kisfiam, ugyanis addigra jutott el arra a szintre, hogy időben felismerte a pisi és a kaki ingerét, így időben el tudott jutni a bilire és amikor szükséges volt, vissza is tudta tartani. És ezzel egyidejűleg már a délutáni alvásnál sem pisilt be. És hogy meddig tartott a szoktatás? Semeddig. Ahogy levettem a pelenkát, mert úgy láttam, hogy most már tényleg kész van rá, onnantól fogva talán az első 1 héten volt 2 db baleset, több már nem.

Szóval várd meg, míg meglátod rajta az érettség jeleit, vagyis hogy felismeri az ingert, jelzi vagy mondja dolog előtt, hogy kell neki. Mert addig csak sűrűn fogsz mosni és takarítani utána, de szobatiszta nem lesz belőle.

Amúgy 3 éves korig kell a szobatisztaságnak kialakulnia. Addig meg van még pár hónapotok.

2014. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsónak teljesen igaza van. Nem értem, hogy miért mondott ilyet a védőnő, amikor még a tankönyvek is azt írják, hogy 3 éves kor körül érik csak meg a gyerek. Lehet, hogy ő 100 évvel ezelőtt írt könyvekből diplomázott le vagy nem is tudom. Régen csak azért szoktatták le olyan hamar ezzel a szabadon hagyós módszerrel a gyerekeket, mert kényelmetlen volt a textilpelenkákat mosni és viselni is.
2014. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is szőnyeg és laminált lap van. Ha baleset volt, akkor feltakarítottam. Nem volt nagyon gáz, mert a kisfiamon mindig láttam, hogy mikor pisil és kakil a pelusba. Ez a kifejezés az arcán megvolt pelenka nélkül is. A pisikor egy kicsi becsurgott mire a bilihez értünk, kakit viszont a vécén volt hajlandó produkálni. Ha nem vettem észre, akkor a kaki is néha a gatyóba volt, de hamar rájött, ha nem szól akkor kicsípi és fáj a luka (az ő szavával élve). Ne aggódj, nem tart hónapokig ez az állapot. 2 hét után szobatiszta lett, igaz mindig motiválva volt egy szem fruttival. Utána a motiváció is elmaradt 2 hét múlva.
2014. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a lanyombol indulok ki lehet pelus nelkul a hyerek de nem lesz ertelme ha o nem hajlando raulni a wcre. En is probaltam. Nekem akkor volt ebbol elegem amikor iszonyt sok ruhat elhasznaltunk ez miatt. En ugy csinaltsm,hogy elsonek kertem, ha pisi kaki van a pelusban szoljon. Amikor pelust csereltem akkor elmentunk wcre is es elmondtam mit is kellene csinalni ott. Neha sikerult is pisilni de ezek igazibol szerencsem volt, hogy sikerult elkapni de ennek ellenere tapsoltunk stb. Olyankor ha pisilt hosszabb ideig vettem le a pelust. Amikor jelzett hogy valami van a pelusba megdicsertem. 3 eves volt a lanyom amikor ugy kelt fel,hogy aanya nem kell pelus bugyit kerek. Akkor elmondtam, hogy szolni kell mert a szep bugyiba nem lehet pidilni stb. Onnantol kezdve lett nappalra szobatiszta. Ejszakara meg kell pelus meg a kakihoz is de olyankor is szol napkozben ha kakilni szeretne hogy kell pelus. Mi most itt tartunk novemberben toltotte a 3~at. Kicsit ugy erzem megakadtunk de neha a kakilnia kell akkor mar ra raul de par masodpercnel tobbet nem marad rajta. Viszont ami fontos ha baleset tortent akkor sem szidtam meg.
2014. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

no hát a védőnődön el vagyok képedve...

én ezt végigcsináltam 1 éven keresztül, de azért mert a lányom 2 évesen elkezdte, hogy neki nem kell a pelus, nem tűrte meg magán, így kénytelen voltunk csinálni.

Semmivel nem lett előbb szobatiszta, úgy hidd el, hogy 2 évesen augusztusban ezt elkezdtük, és egész köv. év októberéig vergődtünk. 3 év 2 hósan lett szobatiszta, de én biztos vagyok benne, hogy ha pelusban lett volna, ez akkor is csak ekkor jött volna el.


Amúgy a kérdésre a válaszom, hogy én mindenhol felszedtem a szőnyegeket, és vettem ilyen olcsóbb rongyszőnyeget, az volt mindenhol, ha ráment a pisi, már dobtam is a mosógépbe. Nálunk MINDENHOL laminált van, nem volt gond, ennyit kibírnak azért ezek...

2014. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én 27 hónapos korában ugyan ezzel a módszerrel tettem egy próbát. ezt egy pszichológus tanácsolta nekem, 2 hétig kell pelus nélkül lennie a gyereknek napjában pár órát.

gondoltam veszteni valóm nincs (azon kívül persze, hogy itt jól leszólnak érte :P)


egyből felitattam a szőnyegről a pisit, este meg beszórtam wenishel, reggel felporszívóztam, még mielőtt a gyerkőc felkelt volna :)


egyébként 2 hetet terveztünk így, de a 2. héten teljesen szobatiszta lett, persze volt baleset, úgy havi 1 utána pár hónapig :)

2014. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy még az jutott eszemben, hogy ha a védőnőd tanácsára egész nap pelus nélkül hagyod a gyereket, akkor hogy mozdultok ki? Ha nem teszel rá pelenkát és bepisil ilyen időben pillanatok alatt megfázhat. Egyébként nem rossz ez a módszer, sok kisgyerek van körülöttem, aki így lett szobatiszta, nyáron jó időben. Érdekes a védőnőd...
2014. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok. enyém nem volt pelus nélkül egész nap. reggel nem adtam rá, majd mikor mentünk sétálni kapott pelust, aztán a délutáni alváshoz is, utána ha mentünk megint sétálni akkor szintén. aztán délután megint levettük a pelust. ügyesen el tudta különíteni, na meg sokszor mondtam neki... :)
2014. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 batazsanett válasza:
Azért ez nem így műkődik előszőr is aszt kell meg próbálni melyik tetszik neki bili vagy wc és aszt kell próbálni hogy megérti e hogy hova kell menni elvégezni a dolgát aszt azért nem állat hogy minden hová oda piszkitson tanitani kell rá hogy hova kell wcni e vagy rá kell ülteni és mondani kell neki marasztalni kicsit meg jutalmazni dícsérni kell hogy ügyesen el végezte a dolgát ha a forditva tőrténik a dolog le kell szidni
2014. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!