Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság. Hogyan tovább?...

Szobatisztaság. Hogyan tovább? Elrontottam?

Figyelt kérdés
A fiam első szülinapja után pár nappal bilire ült, szépen haladtunk, már pisilt és kakilt is bele. Ez sajna csak 2 hónapig ment. Aztán nem akart ráülni. Nem is erőltettem, ráhagytam, gondoltam úgyis kicsi még. Most 2 éves és egyáltalán nem akar bilizni. Mondja ha épp pisil vagy kakil, de hozzáteszi hogy pelusba. Ha mondom hogy üljön bilire, akkor inkább elszalad vagy sírni kezd.Mit csináljak? Hogyan vegyem rá a bilizésre?

2014. ápr. 22. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltetsd mert kényszernek veszi! Jön a nyár, lehet, meghozza a hatását.
2014. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lányom tavaly nyáron volt két éves, majdnem leszokott a pelenkáról, jól ment a bilizés, de egyszer csak elment tőle a kedve. Most egy-két hete jött rá, hogy kényelmetlen a pisis pelenka, most kezdtük újra. Várd meg, hogy ő kérje a bilit, vagy hogy vedd le róla a pelenkát. Nyáron általában könnyebben megy a bilizés, mert akkor még kényelmetlenebb a pelus.
2014. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem, soha nem is erőltettem. Mindig nagyon megdicsértük ha a bilibe produkált. Tartok attól hogy mivel tudatosan pelusba végzi a dolgát, így nem akar majd bilire ülni.
2014. ápr. 22. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont így van, hogy rá sem hajéandó ülni a bilire, sír, hogy nem, nem, persze én sem erőltetem. Egyébként 2 éves ő is. De én nem esem kétségbe, nekem pl most kezdte az is csak mondani, hogy ha kakilt és jön, hogy cseréljük ki a pelenkát. Majd el fogja kezdeni zavarni a piszkos pelus, meg a nyár lesz szerintem is a vízválasztó. Én pl akarok majd venni nyárra leszoktató pelust, hogy érezze is a pisit, ne szívja fel a pelenka. A legjobb persze az lenne ha pelus nélkül lehetne nyáron, bugyiban, de hát itt az 5. emeleten ez mégsem a legjobb ötlet. Kertes házban nagy segítség lenne...

[link]

2014. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megvárom a nyarat, hátha tényleg az lesz a vízválasztó.
2014. ápr. 23. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!