Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra szoktatás...

Szobatisztaságra szoktatás stressz nélkül - lehetséges?

Figyelt kérdés

Az előzményekről annyit, hogy a nagyobbik gyerekemmel annak idején, azt hiszem, jól elszúrtam a szobatisztaságra szoktatást. 2 éves korában kezdtük, látszateredmény nagyon hamar jelentkezett: pár nap alatt eljutottunk oda, hogy ha ráültettem a bilire, belepisilt, tehát ha elég szemfüles voltam, megúsztuk a napot bepisilés nélkül. Magától viszont 3 éves koráig nem szólt soha, így odáig gyakorlatilag napi szinten bepisilt, a kakihoz pedig 3,5 éves koráig pelust kért, vagy egyszerűen beleintézte az alsójába.

Most a kisebbik 2 éves, így lassan nála is időszerűvé válik a szobatisztaság, én viszont úgy érzem, semmi energiám újra kezdeni az egészet. Rajta látom már az érdeklődés jeleit, szeret üldögélni a bilin, eredmény nélkül, néha pedig kéri, hogy bugyit adjak rá, de annak minden alkalommal bepisilés a vége. Ilyenkor mindig bepelusozom újra.

Hogyan csinálhatnám ügyesebben, mint a nagyobbikkal? Megúszható valahogy a heteken-hónapokon át tartó pisi-kakimosás? Sokan mondják, hogy észrevették, hogy a gyerek megérett rá, és akkor egyik napról a másikra szobatiszta lett - ezt honnan lehet látni? Hiszen az én kislányom is látszólag produkálja az érettség jeleit, de közben mégsem az még.

Kérem, akinek ez annak idején könnyen ment, adjon tanácsot! Mennyi idős volt a gyerek? Milyen hamar sikerült? Miből vetted észre, hogy készen van rá? Köszönöm!


2014. máj. 3. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak ha megért rá, de türelem játék. Jó, ha szeret ülni a bilin, egyelőre akkor bugyizd ha kéri, de akkor kérdezgesd 10percenként kell e mennie. Nem baj ha befolyik. Jön a nyár, lehet majd pucéran is. Egy 2 éves tudatosan még nem feltétlen érett a szobatisztasägra, általában 2.5-3 éves kor körül. Nem kell erőltetni, nincs elkésve.
2014. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én először 2 évesen vettem le a kislányomról a pelust, nyár volt. 2-3 nap után meguntam, mert épp oda pisilt ahol állt. 2,5 évesen próbálkoztam vele újra, akkor pár nap alatt belejött, hogy menjen pisilni-kakilni a bilibe, pár baleset után belejött.


Én nem erőltetném 2 évesen, mert láthatóan érdekli, de még nem érett rá. Várjál június-júliúsig, hátha addigra nem csak az érdeklődés lesz meg, hanem az érettség is.

2014. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én bevallom..lusta voltam. :D De tényleg.

Én inkább beszéltem a lányommal a dologról.Megmutattam hogy én már nem pelusba pisilek, megkértem hogy szóljon ha bekakilt (ennek ellenére volt hogy akkor is tagadta amikor már mindketten kidőltünk a férjemmel a szagtól).Mikor pelust cseréltem neki, akkor mindig elmondtam hogy már rég bilibe kéne csinálni ezeket a dolgokat.Amint ráült a bilire, elmagyaráztam neki mire való..MINDEN EGYES ALKALOMMAL!!!Ezt olyan 2 éves kora körül kezdtem, amikor már elkezdett érdeklődni a dolog iránt.Fél év múlva egyik reggel nem kérte a pelust itthon.Azóta már rövidebb útra is elmerek menni vele, és a délutáni alvásnál sem kéri már.Viszont éjszaka még kéri..ugyan is én minden alkalommal megkérdezem tőle, hogy akar-e pelust, mert legyen ez az ő döntése, és egyenlőre úgy érzi még kell neki éjszakára..én meg nem siettetek semmit, mert a nappali szobatisztaság ami kell az oviba, és az már meg van.

Januárban múlt 3 éves.

2014. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is egy kicsit lusta voltam, nem akartam egész nap lakást takarítani és mosni, így megvártam amíg a lányomat zavarni kezdte a pelus. Akkor levettem neki, azóta egyetlen baleset nélkül már 3 hónapja szobatiszta és a délutáni alváshoz sem kell pelus. Április elején töltötte be a 3-at. Elég későt érett meg rá, de nem is kellett semmit erőltetni. 1 hét bili után már a wc-be végezte a dolgát, egyedül levetkőzik, felrakja a szűkítőt, odatolja a fellépőt, és csak akkor szól, ha végzett.
2014. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3!


Az oviban ne hangoztasd majd, hogy éjszakára még pelusos. Én sajnos elmondtam, és az óvodavezető közölte velem, hogy nem szobatiszta a gyerek, ha éjszaka pelenkás, fel sem vehette volna. Mindez azért volt, mert betegség miatt a du alvásnál bepisilt és ki akarta tenni.

2014. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3!


Az oviban ne hangoztasd majd, hogy éjszakára még pelusos. Én sajnos elmondtam, és az óvodavezető közölte velem, hogy nem szobatiszta a gyerek, ha éjszaka pelenkás, fel sem vehette volna. Mindez azért volt, mert betegség miatt a du alvásnál bepisilt és ki akarta tenni.


2.voltam

2014. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Egyébként nem akartam ezt az infót megosztani semmilyen óvodai dolgozóval! ;) Napközben már pelus nélkül van, az hogy éjszaka mi történik, ahhoz meg senkinek semmi köze!

3-as

2014. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Annyit tennék hozzá, hogy mint írtam, az én fiamnak a kaki elengedése ment nehezen, de nem szóltam erről az oviban, nem akartam, hogy problémázzanak rajta. Szerencsére soha nem volt baleset. Az éjjeli pelusról is célszerű inkább hallgatni. :)

2014. máj. 4. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!