Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra szoktatás...

Szobatisztaságra szoktatás elején mennyire "erőltetitek" a wx-re/bilire ültetést?

Figyelt kérdés

Győzköditek kicsit a gyereket, pl, nézhet könyvet közben, stb., vagy az első szóra ha azt mondja hogy nem akar akkor hagyjátok a dolgot?


3 napja kezdtük a szoktatást. Napközben nincs pelus és pisi előtt szépen szól is hogy mennie kell, de ha odaérünk a wc-hez, akkor mondja hogy nem akarok. Ha mondom hogy közben olvashat könyvet, akkor szépen ráül és belepisil a wc-be. De aztán ha meglátja a pelenkát akkor azt mondja hogy pelenkát akar felvenni.

Akkor adjam rá vissza a pelenkát?


2014. márc. 20. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Soha nem erőltetem.
2014. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Soha nem erőltettem, és a WC-n nem olvashat könyvet!
2014. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt értem hogy nem szabad erőltetni.

De mit mondtok neki hogy ráüljön a bilire?

Vagy csak megkérdezitek hogy "Pistike, szeretnél bilire ülni?" Mire ő azt válaszolja hogy nem és annyiban is hagyjátok a dolgot??? (Főleg egy dackorszakos 2-2,5 éves mindenre azt mondja hogy nem).

Vagy próbáljátok győzködni hogy pl. a nagylányok már bilibe pisilnek és bugyit hordanak, vagy megpisiltetheti ő is a babáját, vagy semmit???

2014. márc. 20. 13:51
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

En nem ertem azokat akik akaratoskodnak azzal, hogy amikor bilizik a gyerek, akkor nincs konyv meg jatek!!!! Hello miert nincs? Vannak felnottek is akik olvasnak a vecen, MERT JOLESIK! Ez egy rituale...es foleg gyerekeknek is ki kell alakitani egy kellemes idotoltest a bilin.

Igaz en nem vartam meg a dackorszakot, es mar biliztettem a lanyomat, jelenleg 19 honapos, es honapok ota csak a bilibe kakal. Mar ott tartunk, hogy szol amikor kakalni kell es ha nem vennem le a pelenkat rola kicsapna a hisztit, o maga szedi le a ruhait, es szalad a biliert.

2014. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 andi9208 ***** válasza:
szerintem csak beszélj vele, ha ilyen nagy, akkor csak magyarázd el neki, hogy milyen jó, ha bilizik.. úgy beszélj, hogy a végén ő akarjon bilizni..:)
2014. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül túl vagyunk rajta, már szobatiszta a lányom, most már nem kell bevetni praktikákat, hogy ráüljön a wc-re, nincs se könyv, se játék. MÁr megszokta.

Viszont az elején szerintem be lehet vetni néhány csábítást hogy jobban legyen kedve wc-zni, amíg meg nem szokja.

2014. ápr. 4. 10:59
 7/7 Karácsony Andrásné válasza:
Bizony, inkább ne erőltesd, hanem próbáld megszerettetni vele a dolgot. Legyen esemény, kaland, hogy most WC/bili lesz! :) Az erőltetés miatt csak negatív érzések fognak kialakulni benne.
2014. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!