Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan csináljam hatékonyan?...

Hogyan csináljam hatékonyan? Ötletek?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves múlt februárban... Hamarosan oviba megy, ezért gondoltam a napokban elkezdem a szobatisztaságra rávezetni... A problémám az volna, h mivel igen sokáig szoptattam csak úgy tudtam a szoptatásról leszoktatni,h cumisüveggel altattam.. ez is nagy harc volt, nehéz volt, de végül 1,5 éves korában már cici nélkül is ment az elalvás... Most már ott tartok, ha leteszem egyedül pl a délutáni alváshoz, betakargatom és 5-10 p alatt magától is elalszik.. de iszik közben. Ez valamelyest így nehezíti az esti szárazságot is. (mert este is így alszik el...) Hajlandóságot mutat a pelus elhagyására, mert előfordul, h ő maga veszi le a pelust és szól h "pisi" és mutat a wc irányába... Van úgy, h pelussal együtt kifutkározik a wcre (van szűkítő rajta mindig, nyitva a wc ajtó) és játékként használja a wct. Mintha pisilne, ezt olykor eljátsza pelus nélkül is... olyankor ráteszem..azt mondja: menjél, csukd ajtó! :)

Tippeket kérnék, hogy vágjak hatékonyan bele, h őszre már teljesen szobatiszták legyünk, és hogy hagyjuk el az ivással való elalvást..?

Köszi a válaszokat!



2014. máj. 30. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt mindenki úgy csinálja hatékonyan, hogy leveszi a gyerekről a pelenkát és ennyi. Az elején nyilván be fog pisilni de aztán pár nap alatt látni fogod hogy mennyire hajlik a gyerek a szobatisztaságra, szól-e hogy kell pisilni, zavarja-e ha bepisilt vagy vizes a nadrágja.

ELőször ezzel kezdeném, és az esti ivászatról csak azután kezdeném leszoktatni miután már a bilizésben vannak eredmények (mivel éjjel még úgyis lesz rajta pelenka az első időben). Aztán ha ezzel megvagy, akkor kezdeném el hogy elalváshoz nem kap cumisüveget, csak előtte.

2014. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ovihoz első körben elég lesz a nappali szobatisztaság, ezért én is azt javaslom, hogy az üveggel való elalvásról ráérsz később leszoktatni.

A nappali szobatisztaságra nincs konkrét recept, azzal, hogy szól néha és magától is ráül (hacsak játékból is), már megtette az első lépést. Gyerekfüggő. Van, akinél az működik, ha (ahogy az előttem szóló is írta) egyszerűen leveszik a pelenkát és megtapasztalja a bepisilés hátrányait, ami ösztönzi a wc-használatra (vigyázat, ez épp fordítva is elsülhet, szóval itt nagyon vigyázni kell a szavainkra, nem szidjuk le, nem is viccelődünk vele, véletlenül se vegye a lelkére a dolgot, mert a kis fejükben hamar ki tudnak alakítani egy "gátat" sajnos).

Más gyereknél (pl az enyémnél is) az a nyerő, ha megbeszéljük vele, mi az "elvárás", a cél. S ha ő is úgy érzi, szóljon és levesszük a pelenkát, sokkal kényelmesebb nélküle stb... és ha ő kéri/megengedi, akkor levenni. Aztán kb fél óránkét kérdezgetni, kell-e pisilni. Figyelni, ha evett-ivott, utána kb 15-30 perc múlva valószínű kell majd pisilni, ha nem is szól (vagy tagadja!), azért látni lehet rajta, hogy izeg-mozog, toporog, netán magához nyúlkál - ezek egyértelmű jelei, hogy kell neki. Ilyenkor persze nem lehet erőszakkal rátenni a wc-re, ha nagyon nem akar, sajnos nem sokat tehetsz, csak elmagyarázod, hogy mi lesz, ha nem sikerül egy idő után tartania és az milyen kellemetlen lesz neki... /ja azt nem szabad mondani, hogy neked mennyi dolgod lesz a takarítással, mert ezzel csak frusztráció alakul ki benne, hogy miatta történt, s félő, hogy inkább visszakozik és nem akar még szobatiszta lenni/

Az én lánykám (3 éves) már pár hónapja szobatiszta, de képzeld, nála meg a dackorszak erre is kiterjed, azaz "csakazértsem" pisil, képes fél napig is azt mondani, hogy nem kell neki. A poén az, hogy képes tényleg tartani és nem pisil be még a déli alvásnál sem... nagy trükkök kellenek, hogy rávegyük néha (pl versenyeznek apával, ki lesz az első, kinek csurog előbb a pisi a /2 wc-ben/). Ezt csak azért írtam le, mert sokszor még a szobatisztaság kialakulása után is lehetnek problémák a pisi-kérdéssel :D

2014. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!