Normális, vagy nem?

Figyelt kérdés
Barátnőm gyerekei még nem szobatiszták éjszakára, olykor nappalra sem. 4 és 6 évesek. Nekem is vannak gyerekeim, de nekem ez furcsa, és finoman megkérdeztem tőle. Ő elmondta, hogy voltak orvosnál, aki szerint ez teljesen normális. Nem tudom, a nagy most megy iskolába. Nem alkalmi bepisilésről van szó, soha egy napig nem volt ágytiszta. Most már elbizonytalanodtam...

2014. júl. 3. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 9 éves koromig bepisiltem éjszaka.

Nem volt semmi szervi oka, nálunk az otthoni stressz, sok veszekedés, verés miatt volt szerintem.

Nem azt mondom, hogy ez a normális, sőt, de 4, 6 évesen még belefér szerintem, pláne, ha a barátnőd kapcsolata sem felhőtlen.

2014. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Nálad is minden éjjel? Náluk nincs ilyesmi egyébként.
2014. júl. 3. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyósom mesélte, hogy párom már iskolába járt és minden éjszaka bepisilt. Elvitte dokihoz, írtak neki egy sorozat gyógyszert, elszedte és soha többé nem pisilt be. De sztem 4 évesen még belefér.
2014. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
szerintem egyáltalán nem normális..ismerek egy kislányt, ö 7 évesen is pelenkát vett fel éjszakára...komoly lelkiproblémái voltak. (ne verésre, szidásra, eröszakara gondolj, ráadásul nagyon jo körülmények közt él a család)
2014. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Szerintem a kicsinél még beleférne, de a nagy már suliba megy.
2014. júl. 3. 21:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobbik fiam sokáig bepisilt éjszaka és még gyakran előfordultak balesetek a délutáni alvás alatt is. Én rettenetesen meg voltam rémülve, több helyen is utánakérdeztem és mindehol ugyanazt a választ kaptam, hogy 5 éves korig normális. 5. szülinapja előtt pár hónappal megszűnt ez a probléma szerencsére.

A bepisilés ennyi idősen már inkább pszichés háttér miatt van. Nincs valamilyen probléma otthon, ami ezt okozhatja?

2014. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a lányom 3,5 éves, de éjszakára még nem szobatiszta, emiatt kétségbeesve kértem tanácsot a védőnőtől. Ő azt mondta, ez még teljesen normális. A 4 éves státuszon kérdeznek rá, hogy éjszakára szobatiszta-e. A legtöbb gyerek 4 éves korára az lesz. De 5 éves korig mindenképp ki kell alakuljon, aki 5 évesen nem lett ágytiszta, azt már küldik vizsgálatokra, az már nincs rendben.
2014. júl. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 5 évesen vittem a lányomat vizsgálatokra, mert én úgy gondoltam, hogy nem normális, hogy esetek 80%-ban bepisil éjjel. Az orvosok (gyerekorvos, nephrológus, pszichológus) pedig (miután testileg, lelkileg ki lett vizsgálva) közölték velem, hogy ne aggódjak, egyáltalán nem ritka ebben az életkorban, ha nem ágytiszta egy gyerek. 8 éves lesz lassan a lányom, így azért elég sok mindent kipróbáltunk már, de el kell fogadnom, hogy a fejem tetejére is állhatok, míg ő nem érett az ágytisztaságra úgysem lesz az. Egyre ritkábbak a balesetek, de azért vannak. A férjem is nagyon sokára lett ágytiszta, bár anyósom már nem emlékszik rá, hogy pontosan mikor, de már bőven iskolás volt. A lányomnál nappal egyáltalán nincsenek balesetek 2 éves korától, de délutáni alváshoz is sokára lett ágytiszta. A fiam nem volt 2,5, mikor nappalra és délutáni szunyához szobatiszta lett, majd 3 éves kora óta éjjel sincsenek balesetek. Ő felébred, ha pisilnie kell, míg a lányom mellől akár a házat is elbonthatnák, azt sem venné észre. :)
2014. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4 éves státuszon a nappali szobatisztaságra kérdeznek rá, majd 5 éves státuszon kérdezik az éjjelit is. Az én lányom 4 éves múlt és neki is kell még éjszakára pelenka. NAppali és délutáni alvásra 3 éves kora előtt lett szobatiszta.
2014. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Nem is 4 éves a gond, ahogy már írtam is, hanem a 6.

Az enyémek sem lettek hamar szobatiszták, másfél éves korától volt száraz éjszakára a lányom, nappalra 3 volt. A fiam is hasonlóan. Tehát én is úgy gondolom, meg kell érni rá.

Vannak otthon problémák, de átlagos szinten, nincs semmi kirívó.

2014. júl. 4. 10:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!