Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 18 hónaposan korai nekikezdeni...

18 hónaposan korai nekikezdeni a bilizésnek? Vagy jó ahogy csináljuk?

Figyelt kérdés
A védőnő mondta,hogy elkezdhetjük,bejött a jóidő.Szóval pár napja elkezdtük esti pancsi előtt csupira vetkőzés,lefoglalni a bilin,mondókák,mese olvasás,játszás.Egy ideig elvan,aztán,feláll és nyúl felénk,hogy nem akar ott lenni.Persze nem tarjuk ott,nem nyomjuk rá,hogy na akkor is ott maradsz,mert nem szeretnénk ezzel rossz élményeket szerezni neki.Nem tudom,hogy próbáljuk még mindig igy esténként pancsi előtt vagy inkább hagyjuk,mert még nem készült fel rá?
2014. júl. 16. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én hagynám a következő nyárra, ha a gyereken nem látod jelét az érettségnek és bizony 18 hónaposan még rettentő korán van.

Persze trenírozni lehet rá, de minek siettetni? Többet ártasz vele, mint használsz.

A lányom 19 hónapos most, még bilije sincs, ráér ezzel a következő tavasszal-nyáron, ahogy neki jó.

2014. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szobat..


4-es válaszoló szerintem jól írja.


(Bár én még ezelőtt állok, mert még 15 hónapos a fiam.)

2014. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fiam is 18 hónapos, én vettem bilit, hogy szokja a látványt.:) Eddig csak poénkodtunk, hogy a bilin nyomni kell. Múlt héten pucéran rohangált a kertben, legugolt, közölte, hogy 'kaka', felkaptam, bilire rá, mondtam, hogy nyomjon, és nyomott. :) A bili még mindig a kertben kallódik, ma ráült, nyomott, hogy kell-e, nem kellett, és továbbment. De ez tényleg nem azt jelenti, hogy vissza tudná tartani, vagy jó előre szólna. Egyelőre vicces.
2014. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Amint írtam erőltetni nem fogjuk és nem is akarjuk,mivel első baba,ezért kérdeztem,hogy hagyjuk-e csupin fürcsi előtt és próbálgassuk vagy tényleg kell még pár hónap?!Elolvastam amit belinkelt a második!Te valahol olvastad,hogy én azt írtam,hogy akkor bilizzen amikor én akarom,aztán majd meglepődünk,ha bepisil?!Szépen lassan szerintem sikerülhet!Köszönöm harmadik a normális választ :)
2014. júl. 16. 22:15
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem is nagyon korai. én a helyetekben elhagynám egy időre a pancsi előtti rituálét. akár jövő nyárig is. még akkor sem lesz késő...
2014. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém is 18 hos. Mar 1 hónapja bilizik. Ő akarta, nem mi.

Szól, hogy anya, kaka és szalad is a bilihez. Elvégzi a dolgát és kész.

De csak a kakánál működik ez. A pisi még mind a pellusba megy.

2014. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, ha félreérthetően linkeltem. Nem arra gondoltam, hogy kényszeríted, csak a "pancsi előtt csupira vetkőzés,lefoglalni a bilin,mondókák,mese olvasás,játszás"-ból jutott eszembe. Mert most olvastam én is a napokban, és tettszett, ahogy meg van fogalmazva. Hogy amíg a gyerek nem tudja, mire kell használni, addig szinte felesleges.

Szóval szerintem ne azt tanulja meg, hogy fürdés előtt a bilin még játszunk egyet.

Mégegyszer elnézést, nem megbántani akartalak vele.

Mint írtam, még én is ez előtt állok, ezért olvasgatok én is a témában, hogy majd mikor, hogyan kell elkezdeni.

2. voltam

2014. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Dehogy haragudtam meg :D Csak mondom,hogy nem kényszerítjük rá,ahogy már többször is írtam.Ő magától csücsül rá,csak 1 kis idő után feláll onnan.Köszönöm a vàlaszokat és további szép estét :)
2014. júl. 16. 22:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 évesen lett szobatiszta. Inkább mi szenvedtünk a rokonok "még mindig a pelusba nyomja??? az én fiam/lányom már egyévesen szobatiszta volt" szajkózásától. De 2,5 évesen nyáron levettük egyszer a pelusát, hogy akkor most már ő is nagylány, használja a wc-t. Azt hiszem, 2-szer pisilt be utána, azután -a bilit kihagyva- wc-re ül, ha szükségét érzi. A kisebb gyermekem 2 éves, érzem, hogy még nincs itt az ideje a pelenkanélküliségnek. Persze ráül magától néha-néha a wc-re, mondja, hogy kész, utána nyugodtan belepisil a pelenkába. Párszor sikerült már wc-be pisilni, de szerintem épp tele volt a hólyagja, mert ő is meglepődött, hogy csurog valami... Majd érzed te is meg ő is, ha megérett a dologra. (bár a kétévesem már egy ideje éjszaka nem pisil be, nappal még jobban leköti a játék, nem figyel az ürítésre)
2014. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2014. júl. 19. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!