Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért csinálja ezt a lányom?...

Miért csinálja ezt a lányom? Hogy álljak hozzá megfelelően? Meddig tarthat ez Nála? Másnál is volt ilyen? Meddig tartott és mi volt a megoldás?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 3 éves a kislányom. Tavaly nyáron 2 hónapig szoba és ágytiszta volt (nem erőltettem,lehetőségként ajánlottam fel a bilit,megismerte és használta nem kis örömömre),majd ahogy elkezdődött a suli/ovi a nagyobb tesóknak,Ő úgy kezdett el bepisilgetni. Nem igazán izgatott a dolog,hiszen akkor még 2 sem volt,ezért vissza került a pelenka. Decemberben újra lekerült Róla, szintén két hónapig,akkor pár napra vissza esett nappalra,de ezúttal nem adtam rá a pelenkát. Most itt állok mint egy h.lye,érthetetlenül,mert a lányom megint bepisilget- nem telibe tócsát hagy ott a földön/ágyon ... ,hanem a bugyiba csurran cseppen hol több,hol kevesebb,de általában többet. Már minden elképzelhetőt megpróbáltam (vesztegetés,dorgálás,a számat tépem nap mint nap,már most nővéremre hallgatva a bugyiját is mosatom vele ha pisis lesz,és a fenyegetésen is túl vagyunk- nagyon szeretne már oviba menni,de így nem mehet és ezt meg is mondtam). Olyan tehetetlennek érzem magam!

2014. júl. 24. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
3 éves gyerekkel mosatod a bugyiját, meg megalázod? Ettől nem lesz jobb! Jobb ha nem hangsúlyozzátok, hanem türelmesek vagytok vele.
2014. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meddig voltál benne? Meddig csinálta a gyermeked?
2014. júl. 24. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen mindegy, kinek meddig volt benne a gyereke! A lényeget nem sikerült megértened: NE ALÁZD MEG A GYEREKED!
2014. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt mind tapasztalatból írjátok?

Nem érdemes mindent megpróbálni?

Nem agyon verem a gyereket! Jé,ezt még nem is próbáltam!!

Most komolyan! Van tapasztalat,vagy csak hasra ütésre kell írkálni?

Mert a "türelem" bár nagy erény,de ha valaki benne van,csak az tudja hogy ilyenkor nem tud senki türelmes lenni,csak aki tesz a dolgokra,nem érdekli hogy mi van a gyerekével! Engem érdekel,és iszonyatos érzés minden nap reggeltől estig hallgatni (még a bepisilgetések előtt) hogy Ő oviba szeretne járni és így tudom hogy nem mehet!

Hú,de rettenetes anya vagyok! Mennyivel lesz jobb,ha ott mindenki előtt pisil össze mindent?

De lehet magyarázni annak,aki nem tudja azt sem,hogy mi az hogy "gyerek"! De megbántam hogy itt tettem fel kérdést mert tanácstalan vagyok már teljes mértékben!

2014. júl. 24. 18:37
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Én 10 hónapig voltam benne, 3 és fél éves korától. Akkor már egy éve teljesen szobatiszta volt. Én is végigzongoráztam mindent. Aztán belefáradtam és nem foglalkoztam a kérdéssel. Ki kellett várni, de elmúlt. Piszkosul nehéz, de ne foglalkozz vele, ne legyen téma. Kapjon tiszta ruhát, ha tud már, akkor öltözzön át ő maga (azért érezze, hogy ez nem akkora buli) és el fog múlni. (már persze, ha szervi oka nincs)
2014. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem érdemes mindent megpróbálni. A bugyimosatást semmi esetre sem. Ki kell várni a teljes szobatisztaságot, mást nem tudsz tenni. Persze beszélgetni lehet vele róla, meg önállóan átöltözhet, mesélhetsz neki az óvodáról, a többi türelem kérdése. A szobatisztaság egy idegrendszeri érés következménye drasztikusan nem lehet erőltetni. (3 gyermekem van, még mielőtt azt mondanád, hogy nem láttam még gyereket)
2014. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hólyagjával minden rendben van?

A megalázás, bugyimosatás tényleg nem megoldás, csak frászt kap a gyerek. A fiam 2,5+ volt, amikor nappalra stabilan szobatiszta lett, alváshoz 3,5 éjszakára meg majdnem 4 volt, mire elhagytuk a pelust. Viszont azóta 1x sem pisilt be, több mint fél év alatt. Szerintem is csak az idő oldja meg. Pont most kezdjük a biliztetést a kicsivel.

2014. júl. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Orvosnál még nem jártunk ezzel a problémával,így nem tudom hogy egészségügyi oka lehet e. Egy biztos,felfázva nincs. A vizelete tiszta,szagtalan,normál mennyiségű, és normál időközönként van.

2 hét múlva kell a védőnőkhöz menni,akkor oltásra viszem a fiam,ha addig nem látok javulást,akkor beszélek a doktornővel,ha sor kerül rá,remélem helyben meg tudja vizsgálni,nem küld be a szakrendelésre másik gyerek orvoshoz! 2 éve lassan,hogy a nagylányom 2 naponta volt 2 napig lázas,kiírt antibiotikumot meg nem tudom mit,nem használt,vizelet vizsgálat volt,semmit nem talált,akkor elküldött a 30 km-re levő kórházi szakrendelésre egy kolleginájához,arcüreg gyulladást állapított meg,a lelettel vissza menve csak annyit mondott,hogy "gondoltam". :-/

Igyekszem nyugodt lenni,de nem tudok.


Köszönöm az ÉRTELMES és HASZNOS utolsó 3 választ!!

2014. júl. 25. 10:48
 9/9 anonim ***** válasza:
ha megalázod, meg mosatod vele a bugyiját, azzal maximum azt éred el, hogy félni fog a helyzettől. A szorongó gyerek meg bepisil. Óvodában dolgozom, 30 gyereket látok nap mint nap. Rajtuk kívül van otthon 3 sajátom is. Nem érdemes mindent megpróbálni, mert sok módszertől csak rosszabb lesz a helyzetetek. Érdemes tényleg megvizsgáltatni, lehet szervi oka is - de nagy valószínűséggel azt fogják mondani, hogy 4 éves koráig belefér.
2014. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!