Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti kiakadtatok volna, ha egy...

Ti kiakadtatok volna, ha egy családtag ilyet mond a gyerekednek és Neked?

Figyelt kérdés
Történet a következő: Lányom 2 éves és 3 hónapos.Pár hete kezdett a bilizés után érdeklődni. Nem erőltetem, bár minden nap elmondom többször, ha érzi hogy valami jönni akar, akkor nyugodtan üljön bilire. Naponta néha sikerült is.Éjszakára már rég nem kap pelust mert nem pisil be,2 napja viszont nappal is szépen végzi a dolgát a bilibe! Nagyon megdícsérem ilyenkor. Ma anyósom itt volt, és a lányom véletlen egy picit belekakilt a bugyiba. Anyósom ráförmedt hogy szégyellje magát el, mert már folyékonyan beszél, és nem szólt. Meg azt mondta a lányomnak, hogy ha nem szól, akkor ki fogják vágni a nyelvét. Azután nekem hablatyolt, hogy "ezt a gyereket" rá kellett volna már szoktatni akkor, amikor idén áprilisban megszületett a másik lányom. Hiába mondom, hogy még nem megy neki tökéletesen, nem érti meg! Ti mit csináltatok volna?
2014. aug. 13. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan hűtsd le a bolond anyósodat.A lányom több mint egy éve szobatiszta,a múltkor a nagy játékban addig tartogatta míg az eleje a kakinak bement,de tovább megyek rám tavaly úgy rám jött a cifra,hogy konkrétan nekem is bement (ciki helyzet,pont a wc-t szerelte a szerelő)

Szerintem semmi olyat nem tett a lányod amiért ezt érdekelte,sokan ilyenkor még pelusosak bőven.

2014. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiakadtam volna, az biztos. Kisfiam már 3 lesz novemberben, de még õ sem szobatiszta. A kakit intézi a wc-be, szól ha kell, leveteti a pelust, de a pisinél sosem szól, és nem engedi, hogy alsónacit adjak rá, kéri vissza a pelust. Mostanában pedig elõfordult, hogy újra bekakilt a pelusba.

Már én is rászólok mindenkire aki megjegyzéseket tesz (mostanában egyre többen, szinte az egész család), hogy álljanak le, ne cseszegessék vele, ne mondják el neki minden nap, hogy neki már nem való pelus, mert szerintem annál inkább ellenáll.

Ez pedig nagyon primitív és buta beszólás volt anyósodtól, nem is értem, hogy lehet egy ilyen pici kislánynak ekkora baromságot mondani :(.

2014. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt sajnálom, hogy meg is érti amit anyós mond neki, mert egy nagyon okos, figyelmes lány. sok mondókát tud, színeket ismeri, 10 ig számol, youtube-on szokott nézni angol abc-t, imádja ahogy a szines buszokkal előadják. annak is felét tudja, tehát nem a felfogásával van baj! Nem is értem miért kellene szégyellnie magát?!

Inkább anyósnak kellene..nem egyszer mondta már el, hogy ő még falatokkal etette a fiát 7 osztályosan (jelzem, ő a párom :D )

2014. aug. 13. 22:45
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyósnak illedelmesen megköszöntem volna a látogatást, és kikísértem volna...
2014. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ő izé, anyós nyelvét kéne kivágni.


Mondhatnám, hogy beszéld meg vele, hogy ezt hagyja rátok, meg hasonlókat, de az a szomorú gyanúm, hogy nem lenne sok értelme :(

2014. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát, sokmindenbe beleszólt. Emiatt már többször vitáztunk. Még mindig van, hogy azt hiszi, hogy ha valamit mond, akkor mindenképp úgy lesz, de már nem is idegesítem magam rajta, főképp hogy a tejem maradjon meg, és minél tovább szopizzon a pici. Viszont ez a mai kiverte a biztit! Mondtam neki,hogy ha nem akar még bilizni akkor nem is fog, és nem kell erőltetni mert azzal többet ártunk neki.

Erre jött azzal a szöveggel hogy hát nekem is könnyebb lenne....mégis miért? Nekem egyáltalán nem teher tisztába tenni naponta többször is!

2014. aug. 13. 23:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nemhiába van annyi anyósvicc! :) Még most állítsd le, mert később csak még rosszabb lesz.
2014. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, micsoda ostoba némber!

Ilyet mondani egy kicsinek, hogy kivágják a nyelvét, ha nem szól! Én biztos rászóltam volna a gyerek előtt, hogy ne beszéljen butaságokat. (Vagy kivágtam volna a büdös fr.ancba)Utcán hallottam olyat is anyukától, hogy az okos gyerekek nem pisilnak be. Családban meg azt tanácsolták, hogy 6 hetes kortól ültessem bilire, hogy szokja a feneke.


A férjednek komolyan el kellene beszélgetnie anyukával, hogy fogja vissza magát.

2014. aug. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hallotta a párom is, és kértem is még akkor, hogy beszéljen az anyjával, de mindketten úgy néztek rám, mintha még én lennék a szemét! (nem tudom anyós mennyit hallott abból,amit mondtam, de nem nagyon érdekelt)
2014. aug. 13. 23:59
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nemrég volt példa arra hogy lányom véletlenül bekakilt, amikor anyósnál volt, és akkor is húzta a száját rá...na de ilyen egy kicsi gyerek! Ki lehet takarítani a szőnyeget...én is másztam már fel négykézláb nem egyszer!...
2014. aug. 14. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!