Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves lányom minden alvásnál...

3 éves lányom minden alvásnál (délután, este) bepisil. Emiatt tényleg kitehetik az oviból? Hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudod leszoktatni, 5 éves koráig kell megérnie rá... az oviból pedig emiatt nem tehetik ki úgy tudom, ha napközben szobatiszta! Én magam is nagycsoportos koromig bepisiltem néha, ha nagyon mélyen aludtam, utáltam persze, mert szégyelltem magam, de semmi bajom nem volt, és egészséges felnőtt lettem.
2014. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

minden alvásnál bepisil? Az én lányom hetente kétszer csinálja ezt, éjszakai alvásnál. Múlt héten egyszer az oviban is bepisilt alvás közben. HÁt, ő is nagyon mélyen alszik és nem ébred fel rá. Majd kinövi.

Azt lehetne, hogy közvetlen alvás előtt menjen el pisilni és alvás előtt közvetlen már ne igyon sokat. Mi ezt csináljuk.

2014. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ki nem tehetik, de nem fognak örülni.
2014. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ébren nincs gond, nyár óta talán 3x pisilt be.


Oviban mindig van leves ebédre, aztán második után víz. Egész délelőtt futkosnak, biztos szüksége van rá. Nap közben nem kapnak inni, csak reggelire meg ebéd után.


Tudom, hogy nem örülnek, az óvónő mondta hogy ha így megy tovább, akkor ki kell vennem :-( Nem tudom, ezt valóban megtehetik-e?

2014. szept. 24. 11:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetik ki. Nálunk is volt ilyen, az óvoda vezetője saját maga mondta el, hogy bizony még nagycsoportosok is időnként bepisilnek, vannak ilyen időszakok.

A gyerek szempontjából nagyon nem jó, ha kiszakítják a közösségből, ha már egyszer beszokott.

2014. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Sajnos gyermekem még nincsen, de azt azért tudom, hogy sokan még 9 évesen is bepisilnek alvás közben.

Gondolj csak bele, egy gyermek akkor ébred öntudatra, amikor rájön, hogy a tükörben nem egy baba van, hanem Ő maga. Ehhez is idő kell. Ha azért kizárnák a kicsit az oviból, mert bepisil 3 évesen, az olyan lenne, mint ha ugyanezért kitennének valakit a szociális otthonból 80 évesen. Az óvónőnek hozzá tartozik a szakmájához a pisi, csak úgy, mint az ápolónak.

2014. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a dadus megszidja az ilyet. Vannak a dadussal problémák.
2014. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Puskásné B. Marianna válasza:

Kedves kérdező !


Nálunk az oviba fel sem veszik a gyereket , amíg nem teljesen szobatiszta . Nem tudom , törvény szabályozza -e , de nekünk azt mondta a vezető óvónő , hogy nem veszik fel addig a gyereket , amíg nem szoba és ágy tiszta . Nekünk szerencsére ilyen gondunk nem volt , de látok az oviban napi szinten kirakott kiságyakat délutánonként . Ha a szülőnek munkahelye van , azt az ovinak is tolerálnia kell , de ha az anyuka otthon van ( esetleg kisebb gyerekkel ) inkább ne járassa még egy darabig . Egyrészt a gyereknek is kellemetlen ha napi szinten szóvá teszik , másrészt könnyebben meg is fázhat !

2014. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk megnéznék egy olyan törvényt, ami a kisgyerekek óvodai szobatisztaságáról szól....

Kislányom most kezdte az ovit, 2.5 éves. otthon fél éve nem pisil be, az oviban pedig a 3. héttől kezdve minden nap, rendszeresen. Én már ott tartottam, hogy beszélek az óvónőkkel, mi lehet a gond, de el sem tudtam kezdeni, lehurrogtak, hogy a lányom még nagyon kicsi, most kezdte csak az ovit, természetesek ezek a balesetek, szóra sem érdemes, ezen ne görcsöljünk. Szóval a mi ovinkban kiscsoportban természetesnek veszik ezt a helyzetet.

2014. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Az ovi miatt is lehet ha pl: nem kedveli az óvónénit és

rémálma van (nekünk ez volt) és nem dobhatják ki az oviból

komolyan MIT képzelnek EZEK??!!

2014. szept. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!