Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A kisfiúkat egyből állva...

A kisfiúkat egyből állva pisilésre tanítjuk?

Figyelt kérdés

Vagy először ülve bilibe, és utána állva wécébe? Vagy hogyan? Esetleg állva bilibe???

20 hónapos a fiam, tehát mi még bőven előtte vagyunk, csak felmerült a kérdés.


2014. dec. 2. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem, bilire ülteted, pisilni is, meg a wc-re is érdemes úgy rászoktatni. Persze, tudjon állva is pisilni, de slóziba pl. üljön csak le - vagy akkor takarítson.


Az öcséim állva pisiltek és MINDIG összhgyozták a wc-t, meg a környékét, de takarítani már finnyásak voltak.

2014. dec. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ülve tanítottam,bár a párom felvetette,hogy állva kellenne.A bölcsiben állva pisil,de ott ugye alacsony a wc.
2014. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez aranyos. És igazad van.

De az apjától azt látja, hogy állva pisil, és már ő is fürdésnél nem ülve pisil, hanem feláll, úgy pisil, és mutat a WC-re (gondolom mert ezt látta apától).

2014. dec. 2. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem kislányom van, de a keresztfiam először ülve pisilt (amíg túl nagy volt neki a WC), ma (3 évesen) már állva.


Én az állva pisilést pártolom egyébként, bár hozzáteszem, hogy nekem másak voltak a tapasztalataim, az öcsém mindig is tudott célozni.

2014. dec. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
38%

Engem a szüleim megtanítottak állva pisilni tök jól megy.

13/L

2014. dec. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

A kisfiam 4,5 éves, kezdetektől CSAK állva tanult meg pisilni (bilibe is!)- csak a kakinál ül le.

Egyrészt a kisfiúk sokkal szerencsésebbek, mert így azért bárhol, bármikor lehet pisilni (igen, kisebb korában bizony a bokorban is, amikor még tanulta a szobatisztaságot és rájött :), és bárhová megyünk, nem kell annyira aggódni a wc higiéniáján.


Az elején segítettem neki abban, hogy fogtam a kukiját, hogy együtt célozzunk bele a lyukba, bilibe, volt olyan időszak, amikor a bilinél azt gyakoroltuk, hogy nem kell olyan erősen nyomni, hogy kifröcsögjön belőle- de ezen hamar túl lehet lenni.


AMikor már éjszaka is felkelt önállóan pisilni, félálomban, félsötétben bizony voltak olyan balesetek, hogy a nagy wc lyukba nem sikerült annyira beletalálni, de ezt fel lehet takarítani, nem olyan nagy gond.

Amint lehetett egyébként, fellépővel a nagy wc-be való pisilésre szoktattuk és már jóideje nincs semmi gond se a lyukba betalálással, se az állva pisiléssel.

Szerintem még sosem pisilt ülve és ez így jó.

2014. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os.

Akkor jól tervezem, mert én is így szeretném. Remélem olyan flottul is megy majd, mint nálatok!

2014. dec. 4. 19:52
 8/9 anonim válasza:
84%
Nálunk a kert megoldotta a problémát, a fiuk szóltak hogy pisilni kell én meg az elején fogtam nekik és vagy az erdő felőli keritésen pisiltettem ki őket vagy ha nem volt idő odafutni akkor bármire ami a vesztére lepisilhető magasságban volt. túrán dettó, én is mondtam hogy pisi ők is szóltak és fát bokrot kukát mindent lepisiltek. a lány gugolva ugyanígy ami fölé be tudott pucsítani az mind lepisilődött bili meg úgy lett nekik hogy tettem bele valamit általában pzs t v kavics bogyó homok cigicsikk és nagy boldogan pisiltek rá.
2015. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most lesz lassan szobatiszta a fiam, de az állva pisilés nem megy. Minden tiszta pisi lesz.

Ülve egyszerűbb, gyorsabb, tisztább.

Talán, ha kicsit nagyobb lesz, megtanul állva, de most egyenlőre marad az ülve pisilés.

Kertbe nem szokott, mindig befut a wc-re.

2015. szept. 10. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!