Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 és fél éves kisfiam, még...

2 és fél éves kisfiam, még pelusozik. Néha leveszem róla, de csak néha szól hogy pisilni kell! Ha pelus van rajta nem szól! Miért?

Figyelt kérdés
Volt egy időszak amikor nagyon ügyesen pisilt bilibe ha nem volt rajta pelus. Mostanában ha levesszük, akkor tartogatja! Ha pelus van rajta akkor nem szól hogy pisilni kell! Mit csináljak? Messze vagyunk a szobatisztaságtól?
2015. jan. 14. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont ennyi idős a fiam és pont ugyanez van nálunk is :) Sőt, ő már egyáltalán nem szól előre, csak közli, hogy "pisilek", bekakiltam ". Hát, szerintem nem lesz ebből még egyhamar szobatisztaság.
2015. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyáron azért remélem sikerül leszoknia, mire az ovit kezdi...! De szerintem az már jó, ha szól hogy pisil, mert tudja! Csak ugye ha megyünk vhova rögtön pelust adunk, mert a hidegbe ha bepisil, megfázik. Szóval ezzel is biztos össze van zavarva, hogy otthon bugyi, amúgy meg pelus! Nem?
2015. jan. 14. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 2,5 éves. Tartogatniuk kell a pisit, az nem baj :) Te is tartogatod, nem pisilsz óránként kétszer :) Vedd le a pelust és próbálgasd, szerintem közel vagytok.


Mi most ott tartunk, hogy dec 23. óta nincs pelus és szól, ha pisilnie kell. Van olyan, hogy az eleje (1-2 csepp) bemegy, látom a kisgatyán, de már nem pisil be. Első nap bepisilt 2X, második nap csak egyszer, harmadik nap is 2X, azóta maximum ez az egy csepp van, de sokszor semmi. Nappali alváshoz se kell pelus, éjjel még kap, de dec. óta mindig szárazzal kel.

2015. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én már nem tudom. Az enyém például tegnap este fürdés előtt szólt, hogy wc-be akar pisilni. Ráült, üldögéltünk, de csak szórakozott, nem pisilt. Őszintén szólva, a fiam szerintem egyszerűen lusta. Tudja ő, hogy pisilnie kell, de kényelmesebb a pelusba. Pedig ő csanába jár, látja a többieket (sokan szobatiszták már), mégsem utánozza őket, pedig reménykedtem benne. Volt egy hetünk, mikor mindig szólt, hogy pisilnie kell és bilibe akar, de aztán egyik pillanatról a másikra megint nem.
2015. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és képes fél napig is tartogatni, az pedig már nem normális, azt nem hagyom.
2015. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy tudják ők hogy mikor kell pisilni, csak kényelmesebb pelusba, nem kell szólni, vetkőzni stb. Csak mikor lesz az amikor ezt megunják?? :)
2015. jan. 14. 14:58
 7/9 anonim válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. Pisinél egyáltalán nem is szól, a kakinál néha. Szeptemberben mi is kezdjük az ovit.
2015. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagytok messze. Nekem jövő héten lesz 3 a fiam, mi is szerettük volna már ha tavaly legkésőbb nyáron szobatiszta lesz, de nem lett. Nyáron többször volt róla a pelus levéve, de nem igazán érdekelte. Ősszel, hogy bekerült a családi napközibe ott sem igazán izgatta, hogy van akinek már nem kell pelus. Beszéltük is az óvó nénivel, hogy nagyon értelmes meg minden, de ilyen téren nagyon kényelmes. Mondjuk én már nyár óta nem erőltettem neki (előtte próbáltuk fürdés előtti pisilés, meg hogy majd időnként ráültetjük - de hát csak úgy bilire minek ülne? az amúgy sem lenne szobatisztaság, ha nem ő szól, így eldöntöttük nem "erőltetjük". Aztán karácsonykor (mivel nagyon várta az ajándékot) megegyeztünk, hogy cserélje el a jézuskával a pelust az ajándékért. Ez nagyon tetszett neki. Azóta szobatiszta, de olyan szinten, hogy éjszaka sem pisil be. Persze baleset volt, mert későn szólt, ill. egyik éjszaka úgy bealudt, hogy csak a pisilésre ébred fel és nem értünk időbe a wcre, de most már ezt is egész jól felméri, nem az utolsó pillanatban szól. Úgyhogy én annak a híve vagyok, hogy hagyjátok, mert valószínűleg nincs készen rá, egyébként meg ha értelmes motiváljátok valamivel és egyik napról a másikra megoldódik minden.
2015. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az nem jò ha egyszer van rajta pelus aztàn meg nincs.

Én is így kezdtem, a tél miatt. De ha bele gondol az ember ,logikus hogy nem érti hogy mi van.

Elöször 2 éves kora elött pròbàltuk a bilit. 2 napig minden tökéletes volt. Utàna nem volt hajlandò ràülni. Hagytam a dolgot, vàrtunk 2 hònapot. Ez utàn csak a wc-re volt hajlandò ülni. 3 napig tartott, utàna félòrànként bepisilt.

Megint vàrtam 2 hònapot. Tavasz volt. Egész nap pelus nélkül. Az elsö 2 napba itthon maradtunk.

Azòta az elsö naptòl kezdve szobatiszta.Csak éjszakàra kapott pelust.

Szerintem nem kell eröltetni, ha nem megy vàrni kell egy picit !

2015. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!