Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Visszaesés a szobatisztaságban...

Visszaesés a szobatisztaságban 4 évesen, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán szól, ha pisilni kell, inkább bepisil, és még akkor sem szól. Ez van nappal már hetek vagy hónapok óta. Éjjel pelenka... ha leveszem róla, nem ébred fel a pisire. Kipróbáltam. Rengeteg ágynemű fogyott, a gyereket is egész éjjel öltöztettem, vagy hordtam wc-re.

Szerintem közel vagyunk ahhoz, hogy kivágjanak az oviból. Egyszer már szóltak, hogy inkább ne hozzam, mert bepisil. Akkor egy napig itthon volt, nem pisilt be. Aztán hétvégén újra kezdte itthon is... Nem beteg, ANTSZ is megvizsgálta a vizeletét, háziorvosnál is voltunk. Ja, és kisfiú.

Volt valaki még így?


2015. febr. 2. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Az óviról számomra sokat elárul, hogy "ne vigyed mert bepisil". Óvoda köteles a gyerek, és a bepisilés nem oldódik meg attól, hogy egy napot nem viszed. Szoba tiszta és ágy tiszta volt a gyerek valaha is? Ha igen akkor gondolj vissza mikor kezdődött a gond. Intézménybe kerüléskor? Kistestvér születésekor? Óvonéni váltáskor? Családi problémák kezdetekor? Nagyszülő halálakor/ betegeskedésekor? Költözéskor? stb. Nagyon fontos lenne ha sikerülne kideríteni hogyan érzi magát a gyerek az óviban? Vannak barátai? Szeret ott lenni? Óvónéniről mit mesél? Közös wc nem zavarja? Engedik egyedül wc használni akkor mikor akarja? Bilit használhat? Mit játszik az óvodában? Milyenek a rajzai? (színesek, mit rajzol az óviról, milyenek rajzolja az óvónénit, milyenek rajzolja csoporttársait, milyenek rajzolja magát a csoportban) Védőnő nincs az óviban aki segíthetne? Esetleg pszichológus nincs az óviban?

Azt gondolom ez lelki eredetű bepisilés. Hétvégén is bepisil? Esetleg péntekenként ritkább? vasárnap gyakoribb? A legfontosabb, hogy ne legyen emiatt megszégyenítve, mert nem direkt csinálja, hanem szégyenli magát, ezért nem is szól ha becsurgott a pisi, mert "retteg" szólni. Nagy fiú tudja, hogy nem szabadna bepisilnie, még is valami lelki ok miatt megtörténik.

2015. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm hasznos válaszodat!


Nappalra volt szobatiszta a kisfiam, bár előfordultak balesetek. Én is azt gondolom, hogy lelki eredetű a dolog. Sok minden van az általad felsorolt dolgok közül, haláleset, betegségek és egyéb családi feszültség (nagyszülők, dédszülők körében, de ez akkor is beszivárog a mi családunkba), kistesó is van. Az ovi szerintem nagyon jó, szeretik, az óvónők is. Barátkozós a kisfiam, bár tud nagyon kajla és vad is lenni. Sok mindennel játszik, aktív, de rajzolni pl. nem szokott, nem érdekli... színezni szokott, sok színt használ. Szerepjátékozik, szerel, épít, korához képest bonyolult kirakókat gyorsan kirak. A wc- használattal nem lenne gondja, bilizni sosem szeretett. Most megint elkezdtük, hogy levesszük éjszakára a pelust, kétszer pisilt be éjjel, hajnalban már nem. Tegnap este viszont bekakilt a kisgatyába, hát ilyen eddig még nem volt. :( Akkor kicsit elsírtam magam, pedig elhatároztam, hogy nem feszítem fölöslegesen a gyereket. Hiba volt, de már megtörtént.

Nem tudom, mi lesz, lesz-e sikerünk.


Ha valakivel volt hasonló, még írhat. Nagyon köszönöm!

2015. febr. 4. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam nyár elején, pont 3 évesen lett szobatiszta (éjszakára maradt a pelus). 1-1 becsurranástól eltekintve nem volt gond. Ősszel elkezdte az ovit. Kezdetben ott sem volt probléma, hanem 1 hónap múlva egy alkalommal bekakilt, valószínűleg eljátszotta az időt, és nem ment ki időben.

Azóta gyakran bepisil, sőt bekakil itthon is, az oviban is. Orvos látta, fizikailag semmi baja. Néha napokig minden rendben van, máskor 1 nap alatt többször történik baleset. Legtöbbször nem is szól, hogy csereérett a kisgatya, olyan, mintha nem érdekelné.

Megkérdeztem az oviban, hogy nem szégyenítették-e meg, vagy nem nevették-e ki a gyerekek annál az első bekakilásnál. Azt mondták, hogy az ilyet mindig nagyon diszkréten kezelik, de hát nem voltam ott, nem láttam, nem hallottam, hogyan történt.

Viszont olyat láttam már, hogy az egyik óvónéni, aki a szülők előtt mindig nagyon kedves, hogyan beszélt az egyik kisgyerekről a kolléganőjével, szóval bármi megeshet.

Most az az álláspontom, hogy nem csinálok ügyet az egészből. Élettanilag 5 éves korig akár normálisnak is nevezhető a jelenség, az óvodában meg nem problémáznak miatta.

2015. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 becsibp válasza:

A fiam áprilisban lesz 5 éves. Bölcsisek is voltunk, onnan szobatisztán jöttünk át az oviba. Kezdetben semmi baj nem volt. Aztán 2-3 hónap után elkezdődtek a bajok. Bekaka a gatyába. Itthon nem, oviban igen.

Aztán elkezdte itthon is, mamáéknál, mindenhol. Óvónéni elküldött minket pszichológushoz. Kb. fél éve járunk. Azt mondta, hogy talán az lehet a baj, hogy magáénak érzi a kakit és nem akarja elengedni. Úgymond ragaszkodik hozzá. Sajnos be-be megy még mindig. Remélem túl leszünk rajta. A pisivel is lehet ez a baj.

2015. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, most elkezdett talán alakulni a dolog :) Megvolt az első száraz éjszaka is. (bár többször kivittük álmában pisilni)
2015. febr. 16. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Először orvosi vizsgálat kell ebben az esetben. Ha minden negatív, akkor gyermekpszichológus tud segíteni.
2015. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!