Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom most lett 8 éves...

Kislányom most lett 8 éves még most is bepisil. átgondolva eljutottunk arra a pontra hogy adunk rá este pelust. A libero legnagyobb méretére gondoltam, vékony testalkata van így biztosan jó lesz még. Hogyan vezessem elő hogy ez nem szégyen neki?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van hasonló ismerőse,családtagja megoszthatna pár információt hogyan vészelték át.Hogyan mondjam meg hogy nincs ebben rossz és ő ugyanolyan értékes? Nem akarom elijeszteni az első pelenkázáskor!?

2015. ápr. 4. 16:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológus mit tanácsol? (gondolom voltatok a nevelési tanácsadóban)
2015. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Inkább az okát kéne kideríteni hogy miért pisil be 8 évesen.
2015. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ezeken már túl vagyunk.Nagyon kicsi a hólyaga.Tanács alapján önbecsülésén kicsit javít ha nem pisis minden reggel az ágya.
2015. ápr. 4. 16:25
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem 8 éves volt a nagyfiam, hanem 6, amikor újra bepisilt éjjelente, pedig már egy ideje szobatiszta volt. Voltunk különböző orvosoknál, nem találtak semmit, a gyerekorvos tanácsára visszaadtuk rá a pelust. Elmondtuk neki, hogy attól hogy pelus van rajta még menjen éjjel a wc-re ha kell neki. De "elkényelmesedett" nagyon, sose ment ki. Ez volt kb. fél évig, aztán levettük róla. Időnként ébresztgettük, meg volt vízhatlan lepedője, eleinte gyakran volt baleset, de pár hét után nem volt gond.
2015. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A rokon kislánynak is voltak ilyen problémái, de ott a szülőknek az orvos kifejezetten 'megtiltotta', hogy pelenkát adjanak rá. Azt mondta, hogy ébresztgessék éjjelente, mert kevesebb lelki kárt okoz, mint maga a pelenkatudat. 14 éves korára nőtte ki teljesen a dolgot.
2015. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem 8 évesen már egyáltalán nem természetes, ha bepisil, ha ennek nincsen agyi vagy testi probléma, akkor viszont már elég nagy hozzá, hogy éjszaka felkeljen és kimenjen wc-re.

Nekem a 4,5 éves lányom érzi, hogy jön a pisi és felébred(pedig mellette még atombomba is robbanhatna, arra sem ébredne fel)és kimegy a wc-re, vagy szól, hogy kell.

Valami miatt a lányod nem érzi, éjszaka, hogy jön a pisi. Ennek viszont az okát kikellene nyomozni. Mert még elég fiatal, hozzá, hogy ezen változtatva legyen.

2015. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
El sem akarom ijeszteni a pelenkával .ti milyen pelust használtatok neki?Örülök hogy kinőtte remélem nekem is hasonlóan történik majd
2015. ápr. 4. 17:17
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem adnék rá pelenkát. Inkább kelteném éjjel, még, ha kényelmetlen is.
2015. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Gyerekkoromban sokáig küzdöttem ilyen problémával. Jóval elmúltam már 12 és még mindig. Elvittek pszichológushoz, belgyógyászhoz. Nem találtak semmi rendelleneset. Aztán elvittek magán úton egy belgyógyászhoz. Emlékszem egy orrcseppet kellett használnom. Minden este kellett cseppenteni egy-egy cseppet. Kb. 3 hónapig használtam és elmúlt a probléma. Szépen éjszaka felébredtem, kimentem pisilni és aludtam tovább. Nálam az volt a probléma, hogy annyira mélyen aludtam, hogy nem ébredtem fel az ingerre. Én mindenképpen addig hordanám orvoshoz, amíg nem mond valaki valamit. Nagyon megalázó volt gyerekként. Sose felejtem el, mikor felébredtem, hogy fázok és mennem kellett szólni, hogy húzza át anya az ágyneműt. Egy 8 évesnek is rosszul fog esni, ha pelenkát akarnál ráhúzni. Az éjszakai ébresztés sem a legjobb megoldás, mert gondolj bele, milyen, amikor nem fokozatosan ébredsz fel arra,hogy pisilni kell, hanem a legmélyebb álmodból rángatnak fel. Ne adj rá pelenkát, mert szégyellni fogja magát és ez egy 8 évesnek is trauma.
2015. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

A kis hólyag még önmagában nem ok arra, hogy bepisiljen, egyrészt éjszaka nem termelődik annyi vizelet, másrészt, ha kell is, akkor fel kellene ébrednie rá. Mennyit iszik egész nap, illetve közvetlenül lefekvés előtt?

De ami fontos: pelenkát soha a büdös életbe nem adnék egy 8 éves gyerekre (hacsak olyan súlyos egészségügyi gondja nem lenne, ami ezt indokolja), addig hordanám orvoshoz, ha kell pszichologushoz, amíg ki nem derül a bepisilés oka, sőt ha kell 3 óránként kelteném, hogy menjünk ki pisilni. Amire te készülsz az a lehető legrosszabb, nem hogy megoldaná, hanem még súlyosabbá teszi a problémát.

2015. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!