Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi lehet az oka, hogy így sír...

Mi lehet az oka, hogy így sír pelenkázáskor?

Figyelt kérdés
Tudom, talán nem ebbe a kategóriába tartozik a kérdés, de nem találtam jobbat. 14 hónapos, nyugodt, jó alvó, napirendhez szokott kisfiam van, akin már érződik ugyan a dackorszak megkezdődése, de szerintem még így is összetehetem a kezem.. Viszont valami baja lett a pelenkázással, egyik napról a másikra. Máskor is volt rá példa, hogy türelmetlenebb volt, mozgolódott, gondoltam biztos szívesebb folytatná inkább a játékot, vagy fáradt, éhes, szomjas.. De most?! Reszketve sír, üvölt, nem nyugtatja semmi, kedvenc zenélő játékát elindítom, nem reagál rá, cumi, játékok, semmi nem köti le a figyelmét, úgy sír, mintha bántanák, pedig csak a mindennapi rutin folytatódik, csak a pelenkát cseréljük le. Ugyanez a helyzet az öltöztetéssel is, hiába van jó kis nótánk, amit születése óta éneklünk neki öltöztetéskor, nem foglalkozik vele. Jó, hát lehet, lejárt lemez már.. :) Úgy sír, mintha fájdalmában sírna, ijesztő. Mi történhetett? Mi lehet a baj? Semmit nem csinálunk másképp, mint régen. Mit tehetnék? Köszi a válaszokat!

2015. aug. 11. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
segíteni nem biztos hogy tudok, de nekem az egy éves fiam csinálta 2-3 nappal ezelőtt pár napig. ahogy fektettem volna le a pelenkázóra már üvöltött. akkor áttettem az ágyra és kellett 2-3 nap hogy nyugodt legyen. próbáltam kulcscsomót, pelenkát, csomag popsitörlőt, végül a telefon és a fényképező gép volt a nyerő. :) ez ugye 3 napja volt volt ma már jó a kulcscsomó vagy egy játék telefon is, jó így is van hogy izeg mozog de ezt megszoktam :) tehát türelem.
2015. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"Úgy sír, mintha fájdalmában sírna" - A keresztlányom tényleg fájdalmában sírt, a csípő forgója miatt. Ha tornáztatod, körzöl a lábával, akkor nincs baja? Ha nincs, akkor türelem!
2015. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Leginkább a kényszertesthelyzet a bajuk ilyenkor. Nem tud szabadon mozogni, hanem hanyatt kell feküdnie. Ettől frusztrált lesz, ezért sír.

Sok ilyen helyzet lesz még, amikor valamiben akadályozva érzi magát és - felnőtt szemmel túlzó - hisztivel reagál.

2015. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem 11 hónapos,utál öltözni,meg a pelenkázást. főleg a reggelit,mikor éhes,menne játszani stb. akkora hisztiket lecsap... és úgy rugdos,forog... bugyipelust használok legtöbbször,azt elég rátornászni a bokájára,aztán ha feláll (mert fogja magát és feláll a francba) akkor felhúzom mint egy bugyit. ha meg sima pelus van,a kezébe nyomok valamit. akármit. törlőkendő zacskó,egy másik tiszta pelus,egy poló bármi,csak kösse le 2percre amíg gyorsan feladom.
2015. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, én is egy teljes munícióval állok neki pelenkázni az utóbbi időben, mindent amit írtatok a telefont kivéve megvolt. A popsitörlő zacsi régi bevált trükk volt kisebb nagyobb mozgolódás leküzdésére, most valóban én is azt tapasztalom, hogy azonnal sír ahogy oda le szeretném tenni. Ágy nem jöhet szóba, csak magasan tudom pelenkázni, egyszerűen ágyon nem kapcsol, hogy mit szeretnék, és elmászkál. 2-es válaszolótól kérdezem, hogy és létezik, hogy ez a probléma egyik napról a másikra jelentkezik, és akár 14 hónaposan mutatkozik meg először??
2015. aug. 11. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is 1 hónaposan kb egy hónapig de kinőtte.18 hónapos és bárhol lehet már :)

Én ekkor egy ideig bugyipelust használtam így sem tetszett neki de nem ordított.

2015. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kedves Kerdezo! 3 napja szenvedek en is a 16 honaposommal. nagyon durvan sir, uvolt..szinte onkivuleti allalotban van. sehogyse tudom megnyugtatni...most elalvas elott fel ora hiszti volt...nem tudom miert lett hirtelen ilyen...
2015. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, hogyne létezne. Meghúzódhat, becsípődhet, "megakadhat". Nálunk a medencében kezdett irdatlanul sírni, kivettük a kis ülőkés úszógumiból, és abba is hagyta. Másnap nem mert beleülni, de különösebbet nem vettünk észre rajta, a víz ugyanúgy tetszett neki. Az úszógumiba nagy terpesz kellett, attól fájt neki, de mire rájöttünk... Ez egy ilyen különlegesebb eset volt, de most talán a hosszan tartó hőség is közrejátszhat, nyűgösebbek a gyerekek, nem?
2015. aug. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az keltette fel a figyelmem, hogy a kommentelők közül többen is azt írták, hogy náluk is most kezdődött ez a probléma... nem lehet, hogy nagyon melegük van a babáknak?
2015. aug. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!